dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Matti09

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    7

    Domyślnie Czujki alarmowe w domu bez instalacji elektrycznej

    Witam,
    Jestem na etapie budowy domu (stan surowy otwarty). Za chwilę przyjadą okna i rozpoczną się prace związane z montażem instalacji.
    Zależałoby mi aby na tym etapie wyposażyć dom w system alarmowy (najlepiej 2-3 czujki ruchu), które kontaktowałyby się ze mną przez SMS.
    Ma to być tymczasowe rozwiązanie (docelowy system alarmowy jest już projektowany).
    Co ważne wszystko musi być "na baterie". Nie posiadam w tej chwili instalacji elektrycznej (na tej będzie oparty docelowy system).
    Czy możecie coś polecić ? Trudno mi się odnaleźć w ogromie różnych systemów ...
    pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Autorze tematu - pewnie za chwilę otrzymasz kilka propozycji rozwiązania Twojego problemu, które będą albo niezrozumiałe albo mało wartościowe w tym przypadku. Ja proponuję skorzystać z wyszukiwarki - Wałbrzych alarmy. Forum to dobra rzecz, ale np w dyskusji - jaki kolor trawy polecacie ? Kwestie techniczne pozostawmy fachowcom.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Matti09

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziękuję za tą podpowiedź ( zupełnie nieprzydatna niestety ). Właśnie dlatego wątek pojawił się tutaj a nie kieruję go do "fachowców z Wałbrzycha" bo temat jest dla mnie stosunkowo niewymagający. Jestem skłonny kupić coś na AliExpress byle tylko podziałało 3-4 tygodnie ... Ma być prosto i tanio ... czyli bez zbędnego dopłacania fachowcom W kwestii docelowego alarmu temat załatwiam w inny sposób ale to już zupełnie inna historia ...
    Więc jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia albo sugestie w tym temacie to proszę o odpowiedź nawet pomimo sugestii Pana wypowiadającego się powyżej.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Zabaweczki z Ali są dobre do pilnowania mopsa lub ratlerka, do pilnowania zaawansowanej budowy lepiej użyć sprzętu bardziej niezawodnego. Wspomnisz moje słowa gdy zabaweczki z Ali zawiodą cie pierwszy raz. Nie życzę ci takich doświadczeń, lecz lepiej dmuchać na zimne.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matti09 Zobacz post
    Więc jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia albo sugestie w tym temacie to proszę o odpowiedź nawet pomimo sugestii Pana wypowiadającego się powyżej.
    Każda czujka ma mieć simkę i niezależnie wysyłać powiadomienia? I to wszystko na bateriach?

    Może fotopułapki (camera trap)?


  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Kiedyś zamontowałem mały system ( 4 czujniki w tym dwa zewnętrzne ) w domku letniskowym bez prądu . System był zasilany z akumulatora 12V 64Ah . Właściciel miał drugi akumulator w domu i zasilacz do ładowania takich akumulatorów.
    Raz w tygodniu musiał pojechać i podmienić akumulator . Ten system z powodzeniem działał ponad dwa lata w tym zimy.
    Po tym czasie doprowadzono sieć w tej okolicy i właściciel podłączył prąd .
    Może podobne rozwiązanie załatwi twój problem , a jak kupisz sensowny sprzęt to z niewielką stratą go odsprzedasz jak już będzie niepotrzebny.
    Powinieneś brać pod uwagę to co napisał kolega @Bertha , bo ma dużo racji. Jak znikną świeżo zamontowane okna to będzie bardziej bolało niż kilka stów na sensowne zabezpieczenie

  7. #7

    Domyślnie

    Proponuję może centralę alarmową bezprzewodową.
    Ja zastanawiam się na systemem bezprzewodowym Ajax. U Ciebie centrala może być zasilana z dużego akumulatora ładowanego co kilka tygodni.
    Przykładowy schemat:
    https://www.janexint.com.pl/wp-conte...2021/05/26.jpg

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Matti09

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Podsumuję swoje poszukiwania.
    Skontaktowałem się z firmami specjalizującymi się w alarmach, którzy doradzali mi niestworzone rzeczy ... robili specjalnie dla mnie instalacje, projekty systemów ... chcieli kupować akumulatory samochodowe aby zasilać system ... Generalnie proponowali dużo dziwnych rzeczy za oczywiście duże pieniądze Ceny od 2500 do 4000 zł...
    A można inaczej ... prosto i tanio jak się okazuje
    Kupiłem na AliExpress system z ładowaniem na minipanel słoneczny. Działają i kamery i czujki piri. Jest aplikacja na telefon (łączność gsm, mogę włączyć podgląd z kamery, dostaje powiadomienia o wykrytym poruszającym się obiekcie w domu). Jest alarm dźwiękowy (można go nawet samemu wymusić z telefonu).
    System działa już dwa tygodnie. Wykrył np. wiewiórkę, która zagubiła się w nocy w budynku Mogłem to sobie obejrzeć na kamerce.
    I całość kosztowała mnie zaledwie 750zł !!!
    System hula aż miło .
    Kolejny niestety raz potwierdziło się, że trzeba uważać na fachowców, którym zależy tylko na forsie. No chyba, że się nie znają ... ale to chyba jeszcze gorzej.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matti09 Zobacz post
    Kupiłem na AliExpress system z ładowaniem na minipanel słoneczny.
    [...]
    I całość kosztowała mnie zaledwie 750zł !!!
    Wrzucisz namiary?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matti09 Zobacz post
    ... System działa już dwa tygodnie. ...
    Wow... Faktycznie szmat czasu, reprezentatywny jak .....
    ***** ***

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony