dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Taras z desek kompozytowych pod basen 4x2 m?

    Witam. Chce postawić w ogrodzie basen o rozmiarach 4x2 m. Mam lekki spadek więc muszę wyrównać teren. Chciałbym na betonowych niskich słupkach zbudować taras z desek kompozytowych o wymiarach 5x3 m i na tym postawić basen. Pytanie, czy taka konstrukcja wytrzyma tyle wody, czy lepiej wyrównać teren ziemią i zastosować inny podkład po basen?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jaki to ma sens? Już lepiej wkopać basen - a deski dać co najwyżej dookoła.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    pod basen wyrównaj teren jak coś chcesz podkładać to styrodur , z 5 cm. A deski to sobie jak coś dookoła ułożysz.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1 m3 wody będzie ważył +/- tonę.
    Deska ci tego nie utrzyma.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaki to ma sens? Już lepiej wkopać basen - a deski dać co najwyżej dookoła.
    Wkopać basen stelażowy?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    pod basen wyrównaj teren jak coś chcesz podkładać to styrodur , z 5 cm. A deski to sobie jak coś dookoła ułożysz.
    To mi się wydaje sensowną opcją. Deski musiały by być na równo ze styrodurem, żeby podpory basenu były oparte właśnie nie deskach.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał neck Zobacz post
    To mi się wydaje sensowną opcją. Deski musiały by być na równo ze styrodurem, żeby podpory basenu były oparte właśnie nie deskach.
    Nie wiem jakie masz doświadczenie w użytkowaniu takiego basenu, ja użytkuję ( bardziej obsługuje ) już 3 stelażowy nie wyobrażam sobie że basen stoi na styrodurze czy ziemi a tuż obok na deskach jego podpory.

    Taka dość fajna opcja to styrodur wyłożony sztuczną trawą, tej wielkości aby basen i podpory sie na nim znalazły a deski deko dalej , z 10-20 cm zapasu bym zostawił.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  9. #9

    Domyślnie

    ja z tego co miałem pod ręką po budowie (kantówki, deski plus małe zakupy zrobiłem podest drewniany okrągły na ramie posadowionej na słupkach betonowych fi110.
    Otwory wiercone świdrem, rury pcv do zalania betonem, poziomica, sznurek itp. Stoi już 4 lata i nic się nie dzieje. Deski po budowie wyszlifowane papierem na rzepa do szlifierki. Impregnowane olejem i ku mojemu zaskoczeniu nie widać, żeby mocno niszczały.
    Basen stelażowy 366 cm (ok. 8 m3 wody) stoi i ani deski nie połamało, ani poziom się nie naruszył. Jak basen złożony to ładnie się komponuje jako tarasik, a dzieci ćwiczą na nim taniec, albo może służyć jako taras ogrodowy. Lepsze to niż zgniła ziemia albo piaskownica po basenie. Aha, i stosuję na deski styropian 2 cm, który świetnie się sprawdza jako podkład zmiękczający i izolujący.

    zdjęcia poglądowe załączniki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rama.jpg
Wyświetleń:	330
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	456459   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	basen.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	456460  

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ZAPODAJNIK

    Zarejestrowany
    Feb 2024
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    szukam dokładnie takiego rozwiązania

    mam kilka pytań:

    1.jak głęboko słupy poszły w ziemie?
    2. belki 10x10?
    3. deski calówki?

    Pozdrawiam! i gratuluje wyjścia poza schemat że się nie da, albo że nie wytrzyma

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony