dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Powietrzna pompa ciepla Galemet do grzejnikow

    Witam ponownie. Chciałbym zapytać doświadczonych forumowiczów czy istnieje możliwość podłączenia powietrznej pompy ciepła do grzania cwu. Tak żeby grzała mi latem grzejnik łazienkowy. ( ten na ścianie. ) odległość z kotłowni to zaledwie 2.5-3m Jakieś obejście. Wstawienie trójnika odcięcie od kotla i podłączenie do zbiornika z cwu. Coś w tym stylu. Nie znam się sam nie będę tego robił. Ale chciałbym się zorientować czy wogle to jest możliwe. Galmet basic 200 l

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.275
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Możesz cyrkulację puścić przez grzejnik. Tylko przy okazji wymieszasz i wystudzisz zasobnik i może się okazać, że 200l to wcale nie tak dużo.

  3. #3

    Domyślnie

    Znalazłem w instrukcji sterownika coś takiego.."Istnieje możliwość podłączenia pompy cyrkulacyjnej – w tym miejscu menu użytkownik po aktywowaniu pompy
    cyrkulacyjnej (zaznaczenie ikony Pompa aktywna) ma możliwość ustawienia poszczególnych parametrów pracy tej pompy
    – czas pracy, czas przerwy oraz godziny a także dni tygodnia w których pompa może być aktywna"

    W takim grzejniku jest około 3 l wody. + pex 3m także liczmy 1l . Ustawiłbym ze rano i wieczorem po kąpieli na jakieś 1-2 h żeby wysuszec ręczniki ewentualnie przed kąpielą dzieci trochę podgrzać pomieszczenie. Myślisz że woda mocno się wystudzi ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Możesz cyrkulację puścić przez grzejnik. Tylko przy okazji wymieszasz i wystudzisz zasobnik i może się okazać, że 200l to wcale nie tak dużo.
    Proponujesz połączyć w jeden układ obieg grzewczy oraz wodę do celów sanitarno-spożywczych. Genialny pomysł
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cyrkulacja odpada. Jeśli nie ma wężownic - trzeba sobie darować od razu.
    Najprościej jeśli są 2 wężownice. Bywa tak, że dolna jest podłączona do kopciucha i w zimie grzeje c.w.u. Górna jest przewidziana do solarów. Jeśli nie ma solarów to można podłączyć w obieg z grzejnikiem (grzejnikami), ale nie wiem czy tak na prawdę ma to sens.

    Jeśli jeszcze nie masz jeszcze PC do grzania c.w.u to czy nie zainwestować od razu w PC PW.

    Ogrzeje dom i ciepłą wodę.

    Jak masz Galmeta to być może za kilka lat zacznie przeciekać - taki jest ich urok.

    Ze swej strony życzę Ci by jednak się nie popsuł...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Cyrkulacja odpada. Jeśli nie ma wężownic - trzeba sobie darować od razu.
    Najprościej jeśli są 2 wężownice. Bywa tak, że dolna jest podłączona do kopciucha i w zimie grzeje c.w.u. Górna jest przewidziana do solarów. Jeśli nie ma solarów to można podłączyć w obieg z grzejnikiem (grzejnikami), ale nie wiem czy tak na prawdę ma to sens.

    Jeśli jeszcze nie masz jeszcze PC do grzania c.w.u to czy nie zainwestować od razu w PC PW.

    Ogrzeje dom i ciepłą wodę.

    Jak masz Galmeta to być może za kilka lat zacznie przeciekać - taki jest ich urok.

    Ze swej strony życzę Ci by jednak się nie popsuł...
    Już mam pompę. I ma tylko 1 wężownice do której podłączony jest kocioł na eko 5 klasy

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Jak jest jedna wężownica to jest ona w dolnej części.
    Na pewno da się ją podłączyć do systemu c.o.
    Ale chyba nie warto - sporo "kombinacji". Jeśli już musisz grzać w lecie to może daj grzałkę do grzejnika.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.275
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Proponujesz połączyć w jeden układ obieg grzewczy oraz wodę do celów sanitarno-spożywczych. Genialny pomysł
    AFAIK Owczar tak ma podpiętą nagrzewnicę nawilżacza od dawna. Negatywnych skutków nie raportował. Oczywiście trzeba to robić z głową.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    AFAIK Owczar tak ma podpiętą nagrzewnicę nawilżacza od dawna. Negatywnych skutków nie raportował. Oczywiście trzeba to robić z głową.
    Jeżeli jest wpięta jako nowa (czysta) i wyłącznie w ten obieg to tak. Ale ty proponujesz wpiąć coś co już działa od pewnego czasu w obiegu CO i pewnie ma dalej tak działać zamiennie do zimowego grzania kotłem.
    Nalej sobie do szklanki trochę "wody kotłowej" z twojego systemu ogrzewania i powiedz czy smakowała
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.275
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Jeżeli jest wpięta jako nowa (czysta) i wyłącznie w ten obieg to tak.
    A co stoi na przeszkodzie w przepłukaniu, odkamienieniu i zdezynfekowaniu 5mb rury czy nawet ich wymianie/poprowadzeniu nowych czy wymianie grzejnika?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A co stoi na przeszkodzie w przepłukaniu, odkamienieniu i zdezynfekowaniu 5mb rury czy nawet ich wymianie/poprowadzeniu nowych czy wymianie grzejnika?
    I tak 2x do roku?

    czy istnieje możliwość podłączenia powietrznej pompy ciepła do grzania cwu. Tak żeby grzała mi latem grzejnik łazienkowy. ( ten na ścianie. )
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony