dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie drzwi wewnętrzne osadzone zbyt wysoko.

    Proszę o pomoc robiłam remont mieszkania wszystko wyszło fajnie jedynym problemem są drzwi wewnętrzne. Fachowiec zamontował oscieznice zawysoko (na płytkach) przez co pod drzwiami mam szczeline ok 2 cm ze wzghlędu ze jest tam bardzo mała przestrzeń wygląda to bardzo nieestetycznie. Pomóżcie czy da sie to jakoś na-prawić bez stosowania progów? Jeśli nie to czy sa może takie listwy np ze stali nierdzewnej nakładane na dół drzwi zeby je trochę przedłużyć? takie dekory. Myśle ze to by było w ostatecznosci jakies rozwiązanie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Drzwi z reguły montuje się na gotowej podłodze (płytkach), więc uwaga, że majster za wysoko zamontował wydaje się być tu złą interpretacją.
    Standardowy luz dolny to ok 1cm. Była firma mająca w standardzie 17mm ( ale wieki temu to zmieniła).

    Z powodów "standardowych luzów" nie ma też żadnych gotowych "przedłużek".
    Progi faktycznie wydają się mało praktyczne, ale może już jakaś wypukła listwa łączeniowa (o ile w ogóle tam jest łączenie podłóg).

    Realnie rzecz biorąc: pozostaje się przyzwyczaić, przemontować drzwi (skracając ościeżnicę), lub próbować zdiagnozować przyczynę i ją usnąć (np. może da się opuścić na regulacji zawiasów?). Tu pozostaje tylko zgadywanie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    a czy próbował ktoś zamocować jakąś listwe ozdobną bądź ceownik nierdzewny na dole drzwi. brakuje mi około 2 cm i jest to nie estetyczne niestety.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał sssyyylwia19 Zobacz post
    a czy próbował ktoś zamocować jakąś listwe ozdobną bądź ceownik nierdzewny na dole drzwi. brakuje mi około 2 cm i jest to nie estetyczne niestety.
    Przez tyle lat obycia w branży nie widziałem. Ale do twórczych świat należy
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Pod spód drzwi podklej coś co można kupić w klepach meblarskich w rodzaju miotełki -sprzedaja to na metry i jest zazwyczaj samoprzylepne. Jeżeli nie miotełka -to sa inne bajery w taśmie sprzedawane na metry.
    jak ktoś ma wentylacje mechaniczną -to 1,5cm prześwitu jest zalecane dla poprawngo działania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony