dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Granica działki

    Witam,
    na początku wytłumaczę sytuację jestem właścicielem działki i współwłaścicielem drogi na działce się nie buduję jest nie użytkowana, problem polega na tym że pozostali współwłaściciele drogi która ma 6m (użytkowane jest tylko 3m bo na pozostałej części rośnie trawa i widocznie boją się nią jeździć) wjeżdżają mi na działkę ponieważ zrobiły się koleiny i łatwiej tępakom omijać je wjeżdżając na moją działkę niż na pozostałą część drogi. Pytanie moje polega na tym czy mogę w granicy działki w odstępach ok 1,5-2 m wbić drut który by wystawał ok 20cm nad ziemię ? będzie odpowiednio oznaczony pomarańczową farbę leśną żeby nie było że było to nie widoczne. chciałem dać drut kolczasty na wysokości 50 cm od ziemi ale zgodnie z prawem można go umieszczać na wysokości minimum 1,8m
    nie chcę grodzić działki bo nie mam na to pieniędzy. wydaję mi się że na swojej działce mogę nawet kolczatkę położyć wzdłuż granicy oczywiście od swojej strony nie od drogi ale się wolę upewnić

  2. #2

    Domyślnie

    Tak nie można robić bo stwarzasz zagrożenie dla innych.
    Najprościej wkop kilka słupków wysokich na jakieś 1,5 m aby było taniej to drewniane wzdłuż drogi na swojej działce i rozciągnij między nimi taśmę ostrzegającą czerwono-białą i będzie po sprawie. Możesz tez dać siatkę ogrodzeniową leśną, też nie wychodzi ona drogo.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawko94 Zobacz post
    Witam,
    na początku wytłumaczę sytuację jestem właścicielem działki i współwłaścicielem drogi na działce się nie buduję jest nie użytkowana...
    W jaki sposób informujesz osoby wjeżdżające na teren, że to Twoja działka i nie życzysz sobie, by ktoś po niej jeździł? Telepatycznie ?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z resztą w czym przeszkadza przejeżdżanie sąsiadów przez nieużytkowaną działkę? Takie robienie innym na złość dla zasady?

  5. #5

    Domyślnie

    Na drodze stoi znak zakaz wjazdu teren prywatny ze względu na to że droga jest tylko dla współwłaścicieli i mogą korzystać z niej mieszkańcy domów przynależących do drogi a korzystają z niej osoby nieuprawnione

  6. #6

    Domyślnie

    Chcesz mi powiedzieć że jakbyś miał wytyczone 6 metrów drogi a zamiast po niej jeździli by po twojej działce to byś to olał i nie zwracał ba to uwagi ? Jakoś nje chce mi się w to wierzyć

  7. #7

    Domyślnie

    Kwestia tez jest taka że jest to droga prywatna a nie gminna i to ja będę musiał wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni na jej naprawę i nie osoby które nie są jej właścicielami a z niej korzystają

  8. #8

    Domyślnie

    Do tego w dwóch miejscach nie ma kamienia granicznego tylko była wbita rurka to w jednym była wygięta ze jej widać nje było a w drugim została wbita całkowicie w ziemię bo komuś przeszkadzała w jeżdżeniu

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawko94 Zobacz post
    Do tego w dwóch miejscach nie ma kamienia granicznego tylko była wbita rurka to w jednym była wygięta ze jej widać nje było a w drugim została wbita całkowicie w ziemię bo komuś przeszkadzała w jeżdżeniu
    Stawiasz najprostsze ogrodzenie poprzedzone odpowiednią procedurą. Geodeta da sobie radę. Ty po zapłaceniu faktury, stawiasz ogrodzenie choćby jak w #2, siatka plus taśma ostrzegawcza dla niedowidzących. Na obcych jężdżących do lasu niewiele poradzisz, to jest Polska i generalnie znaki & tabliczki wszyscy olewają ciepłym moczem. Dopóki nie dotyczy ich samych. Taka lokalna specyfika w krainie między rzekami po bokach oraz morzem i górami (góra-dół czyli N-S).

  10. #10

    Domyślnie

    Dopóki coś nie jest ogrodzone, nie ma bramy i szlabanu to każdy może wejść i wjechać.
    Żadne znaki chyba nie obowiązują na terenie prywatnym. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że zadzwonisz po Policję bo ktoś wjechał drogą prywatną na której samowolnie wstawiłeś pięć znaków zakazu. Mają kierowcy wlepić na tej podstawie mandat? To teren prywatny, spisaliby notatkę o zaistniałej sytuacji, wyjaśnili sprawę i prosili obcego o wyjazd z prywatnego terenu drogi.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Nie wyobrażam sobie sytuacji, że zadzwonisz po Policję bo ktoś wjechał drogą prywatną na której samowolnie wstawiłeś pięć znaków zakazu. Mają kierowcy wlepić na tej podstawie mandat?
    Masz prawo jazdy?

    Art. 1. 1. Ustawa określa:
    1) zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu;
    2) zasady i warunki dopuszczenia pojazdów do tego ruchu, a także działalność właściwych organów i podmiotów w tym zakresie;
    3) wymagania w stosunku do innych uczestników ruchu niż kierujący pojazdami;
    4) zasady i warunki kontroli ruchu drogowego.
    2. Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza miejscami wymienionymi w ust. 1 pkt 1, w zakresie:
    1) koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób;
    2) wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych


    Czyli za złamane zakazu wjazdu czy ruchu czy na drodze publicznej, czy prywatnej - kara ta sama.

    Ciekawe, czy zdjęcia/filmiki z fotopułapki nie byłyby skutecznym narzędziem łatania dziury budżetowej.
    Pozostaje jednak problem - kto ma prawo postawić znak drogowy na wspólnej drodze, jak wszyscy się nie zgodzą.

  12. #12

    Domyślnie

    Tak, napisałem o tym, że znaków drogowych nie można chyba postawić sobie zgodnie z własną fantazją. A jeżeli nie są one postawione zgodnei zprawem -to nie obowiązują.
    Tak było m.in. na terenie galerii handlowych.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Dopóki coś nie jest ogrodzone, nie ma bramy i szlabanu to każdy może wejść i wjechać.
    Żadne znaki chyba nie obowiązują na terenie prywatnym.
    Chyba piszesz to w charakterze żartu. To że coś nie jest ogrodzone to nie oznacza że jest tam stęp wolny. Na terenie prywatnym mogę sobie postawić jakie tylko chcę znaki i nikt mi nie zabroni tego.

    O co chodzi z tą galerią? Jakie znaki i gdzie one były ustawione?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Jemu pewnie chodzi o to, że na parkingi przy galeriach (lub pod) policja nie lubi przyjeżdżać, choć ostatnio to się zmienia. O ile nie mają zajętych 80 radiowozów na Mickiewicza.

  15. #15

    Domyślnie

    Nie wyobrażam sobie, że jestem na jakiejś dróżce albo nieogrodzonej polance i po wezwaniu Policji -ta przyjeżdża i wlepia mi mandat za przebywanie na 'cyjej łobcej' prywatnej posesji. Chcę przez to powiedzieć, że podstawa to ogrodzenie.
    Co do znaków na prywatnym terenie -nie wypowiem się, wiem, że mają jakąś moc prawną ale zgodnie z jakim prawem mogą tam być postawiane?
    Właśnie na terenie galerii handlowych był ten problem, że Policja nie mogła kiedyś karać mandatem na prywatnym terenie -teraz chyba jest to możliwe a chodziło m.in o parkowanie dla miejscu osób niepełnosprawnych.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Jakie znaki, jacy geodeci.... stawiasz 4 slupki, ciagniesz pare metrów siatki lesnej ktora kosztuje jakies grosze i nawet nie trzeba jej naciagać. Koszt operacji mniej niż 100zł, czas operacyjny mniej niż 3h wlacznie z kopaniem 4 dołkow.
    A tak w ogole moze pogadaj z sasiadami, skoro jezdzisz tam czasem poogladać swoją własnosc to moze sie zrzucicie po 100zł na 20ton kamienia i droga wróci do łask a wasze samochody rzadziej bedą odwiedzać warsztaty.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 17-05-2021 o 11:56

  17. #17

    Domyślnie

    4 drewniane słupki i siatka leśna. Koszt pomijalny...
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Nie wyobrażam sobie, że jestem na jakiejś dróżce albo nieogrodzonej polance i po wezwaniu Policji -ta przyjeżdża i wlepia mi mandat za przebywanie na 'cyjej łobcej' prywatnej posesji. Chcę przez to powiedzieć, że podstawa to ogrodzenie.
    .
    Źle rozumujesz. Ogrodzenie to jedna sprawa a druga tabliczka "Tren Prywatny" ub coś w tym stylu i to tez oznacza że właściciel nie życzy sobie aby ktoś poruszał się po jego terenie i nie musi być wcale ogrodzony.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Optymista! Uważasz że lud potrafi czytać? Kupowanie tabloidów i klIkanie lajków to nie czytanie. I to ze zrozumieniem tekstu? Tak jak rozumią coniedzielne wykłady lub treść bajeczki jak to Ain zabił Kabla. A może Kain Abla? Jeden czort. Każdy uważa "moja chata z kraja" i dopóki jemu przez łąkę nie przejedzie kompania pancerna wot-u, to nie pojmą o co chodzi z tym zakazem. Taki kraj.

  20. #20

    Domyślnie

    Wbijaj co chcesz kto ci proces poszlakowy będzie wytaczał? Słynna była sprawa rolnika któremu w zbożu radiowóz drogówki łapankę urządzał wiosną zakopał bronę ostrzami do góry. I nikt już mu nie niszczy upraw

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony