dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Opłaty za działkę

    Witam, mam takie pytanie otóż, kupuje działkę, pomiędzy mną a sprzedającym jest oczywiście pośrednik.

    Chciałbym się dowiedzieć kto go będzie opłacał? Mamy podpisana umowę przedwstępna u notariusza i nie ma tam w niej nic o opłacie ani geodety który dzieli działkę ani o zapłacie dla pośrednika.

    Rozumiem, że w takim przypadku nie mogą sprzedający odemnie wymagać uiszczenia opłaty? Bo wiadomo PCC czy notariusza opłacam ja.

    Jeśli umowa nie dojdzie do zawarcia z mojej strony to tracę zadatek natomiast gdy z winy sprzedającego to on mi musi wypłacić zadatek razy dwa.

    Dziekuje za odpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    Kolega miesiąc temu kupował mieszkanie przez pośrednika i on musiał zapłacić chyba 2% wartości mieszkania pośrednikowi.
    Z działka jest chyba podobnie, ale dziwie się że pośrednik Ciebie o tym nie poinformował.
    Dlaczego Ty masz opłacać notariusza? Opłaca notariusza sprzedający, Ty płacisz umówioną kwotę sprzedającemu.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał start2010 Zobacz post
    Witam, mam takie pytanie otóż, kupuje działkę, pomiędzy mną a sprzedającym jest oczywiście pośrednik.
    Czemu oczywiscie? Ja bym oczywiście przez posrednika nie kupił.

    Cytat Napisał start2010 Zobacz post
    Chciałbym się dowiedzieć kto go będzie opłacał?
    Zawsze za wszystko płaci kupujący.
    Im więcej "wprost" - tym mniej narzutu na to dochodzi. Dla przykładu jak nabywca dostaje fakturę na 100% prowizji i nie płaci jej sprzedawca, to ta kwota nie wpływa na PCC i taksę. O dziwo częściej jest odwrotnie - a sprzedającego przecież interesuje, ile dostanie na czysto i wszelkie opłaty dolicza do ceny.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jarek 92

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    my też płaciliśmy wszystko jak kolega wyżej napisał.a pośrednik bierze 2%

  5. #5

    Domyślnie

    Jest jakaś umowa pomiędzy kupującym a pośrednikiem - prawda? W tej umowie jest napisane czy kupujący płaci prowizję i jaką - prawda? Umowa pomiędzy pośrednikiem a sprzedającym nas nie interesuje.

    Nie sądzę aby pośrednik szukał działki komuś bez umowy bez umowy.

    Cytat Napisał jarek 92 Zobacz post
    my też płaciliśmy wszystko jak kolega wyżej napisał.a pośrednik bierze 2%
    płaciliście tyle ile było wpisane w umowie. Bez umowy pośrednik może nas tylko cmoknąć w czółko Lenina


  6. #6

    Domyślnie

    Nie sądzę aby ktoś to bierze pośrednika do sprzedaży nieruchomości nie podpisywał z nim umowy a pośrednik sprzedał nieruchomość na boku bez podpisania umowy ze sprzedającym.
    Natomiast co do opłat za notariusza, zgadza się ze płaci kupujący, pisząc słowa że to sprzedający opłaca notariusza był to z mojej strony skrót myślowy bo ostatnio kolega z pracy kupował mieszkanie od dewelopera i on nie opłacał notariusza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony