dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krisu9615

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    3

    Domyślnie Umowa na usługi budowlane

    Witam, mam pytanie, zawarłem umowę na wykonanie ogrodzenia murowanego z tynkiem i montażem wideodomofonu z elektrozaczepem, różnymi innymi funkcjami, umowa na rozpoczęcie robot była zawarta na dzień 1.05, a zakończenia na 20.05, zamawiająca miała zdjąć stary Plot betonowy, słupki i przęsła, pomogłem im to zrobić, do dnia 10.05 nie mogłem doprosić się aby wywieźli przęsła i słupki z miejsca gdzie miałbyc wykop pod ławy, koparka była wczoraj, ja nastawiony na wykop napotkałem nieposprzątany plac, musiałem odmówić operatorowi, dopiero wieczorem przęsła zostały wywiezione a ja nie potrafię teraz znaleźć operatora z wolnym terminem, chce wypowiedzieć umowę wykonania ze względu na zbyt długa zwłokę w przygotowaniu placu, idą następne terminy, czy mogę skutecznie wypowiedzieć umowę która zawarłem, powołując się na nieprawidłowości z strony zamawiającego ?,
    Pytanie poboczne, zamawiający ma poprowadzony kabel pod domofon dwużyłowy na zewnątrz, aby zamontować to co chcą Ci państwo potrzeba minimum 10 żył, czy żeby wyprowadzić kabel niezbędna będzie ingerencja w skrzynkę ?, czy jest błędem, że tego videodomofonu nie maja dalej zakupionego i czas na realizacje zamówienia to około 40 dni ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Pytanie z jaką datą przyjąłeś plac budowy, bo jak przed 1 maja to raczej nadal Ciebie obowiązuje 20 maja jako zakończenie.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krisu9615

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    01.05 umowa podpisana wiec i przejęcie placu, dopiero wczoraj 10, został przygotowany pod prace, 10 dni w plecy

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisu9615 Zobacz post
    01.05 umowa podpisana wiec i przejęcie placu, dopiero wczoraj 10, został przygotowany pod prace, 10 dni w plecy
    podpisanie umowy nie musi oznaczać przyjęcia placu budowy. Jeżeli to zrobiłeś pierwszego to za 9 dni dasz ciała i Ciebie będą ścigać.

    Edit:

    Tak sobie pomyślałem że ta Twoja umowa to tak trochę samobójcza. W 20 dni nie da się zgodnie z technologią wykonać fundamentu, wymurować i otynkować.
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 11-05-2021 o 16:51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony