dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Nierówna grubość cokołu

    Wg projektu pas cokołu wyniesiony jest na na 24 cm wyżej niż poziom góry ściany fundamentowej i zaczyna 8 cm pod nim. Niestety XPS na ścianę fundamentową kupiłem 12 cm a na ścianach będzie 20 cm. 8 cm różnicy. Chciałbym to zniwelować - niestety ściana powyżej papy stoi na ścianie fundamentowej trochę nierówno i w związku z tym styropian pod papą ma od 12 do 14 cm. Chciałbym przykleić ponad papą 12 cm XPSa a ewentualną szczelinę zapiankować np. i wyrównać płytą XPSa 3 cm. Czy taka zabawa ma sens? Czy przedłużyć papę np. membranąEPDM i wywinąć w dół na płytę Xpsa?.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210511_203258.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	456429 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	456428

  2. #2

    Domyślnie

    Fajnie to wykombinowałeś, ale pamiętaj, że w tym wszystkim najważniejszy jest kapinos na styropianie 20cm.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam trochę inną sytuację, ale też chciałem dołożyć kilka centymetrów styropianu. Natomiast ekipa od elewacji mówiła, że zbytnio sensu nie ma robić czegoś takiego, bo grunt (jaki on by nie był) to będzie pracować i może próbować podnosić ten doklejony XPS, powodując pęknięcia, uszkodzenia EPSu nad tym doklejonym XPSem. Nie wiem czy rzeczywiście tak się może stać, ale ma to sens. Także zastanów się i to również rozważ przed zrobieniem takiej doklejki.

  4. #4

    Domyślnie

    Tolo74 Będzie listwa okapowa.
    jambos Jak będzie grunt parł to i tak mi odegnie te 12 cm płyty pod papą przyklejone do ścian fundamentowych i cokół pęknie.
    Już widzę błąd w tym moim rysunku - jak przykleję tą 3 na krzywy styropian na dole to będzie krzywo na górze Więc pewnie będzie 15 cm nad papą na ścianę żeby równo startował z 20 nad i dół będzie uzupełniany. Pytanie ciągle czy robić przedłużenie izolacji poziomej na łączeniu płyt pod i nad papą.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja miałem podobny problem, u mnie różnica pomiędzy ociepleniem fundamentu a cokołem wynosiła 10cm. Dolna część izolowana xps a góra styropianem grafitowym fundamentowym. Styropian jest ścięty pod kątem i połączony hydroizolacja. Tutaj masz opis i przekroje https://www.izolacje.com.pl/artykul/...cych-budynkach

  6. #6

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	32,6 KB
ID:	456702
    Wracając do tematu - czym można przejechać łączenie ściany nad papą z papą (fioletowa kreska) ? Dysperbit, jakaś masa KMB, fartuch z EPDM czy może np. soudal soudatight hybrid?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony