dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Benek941

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Bychawa
    Kod pocztowy
    23-100
    Posty
    2

    Domyślnie Nowa działka i dom w zabudowie zagrodowej

    Witam wszystkich.

    Chciałbym zasięgnąć Waszej porady.
    Chcę budować się na działce, na której obecnie mieszkam i należy do mojego taty. Obejmuje ją MPZP i są to tereny rolne z dopuszczeniem zabudowy (RPz).
    Według MPZP dopuszczona jest lokalizacja:
    1) Nowej zabudowy i rozbudowę starej w istniejących siedliskach,
    2) Nowej zabudowy mieszkalno-usługowej i gospodarczej w enklawach istniejącej zabudowy zagrodowej lub jej bezpośrednim sąsiedztwie (tj. w odległości nie większej niż 50m od istniejącej zabudowy lub od wyznaczonych terenów budowlanych - MR), z warunkiem bezpośredniego dostępu do drogi publicznej.

    Z tego co do tej pory mi powiedziano mogę budować swój dom maksymalnie do 50 m od najbliższych budynków, z tym że taka odległość mnie nie satysfakcjonuje.
    Chciałbym zrobić to w ten sposób żeby jak najmniejszym kosztem postawić jakikolwiek budynek gospodarczy na zgłoszenie na tatę i później mógłbym odsunąć się o kolejne 50m ze swoją budową.
    Czy dobrze kombinuję?

    Niestety nasza gmina od dobrych kilku lat obiecuje nowy MPZP, na którym wydzielona dla mnie działka byłaby przekształcona pod budowę mieszkaniową i nie byłoby żadnego problemu żeby się budować, ale zbyt długo się to już ciągnie i chciałbym to jakoś obejść.

    Poniżej mapka z zaznaczoną całą działką mojego taty na czerwono i na czarno działka która miałaby być wydzielona dla mnie.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mapka.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	456439

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Czy dobrze kombinuję?
    - z tego co czytam - spełniasz zapisy MPZP !
    ... w zasadzie można by sobie tak " skakać " zabudową co 50m przesuwając " granicę " odległości " wpisaną w Plan Miejscowy
    - pamiętaj jednocześnie, że za tą nową zabudową będzie podążać cała infrastruktura : od drogi dojazdowej, po media. Im bardziej się oddalisz, tym większe koszty poniesiesz podłączenia budynku do drogi, sieci, ...
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Benek941

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Bychawa
    Kod pocztowy
    23-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Z przyłączami nie będzie problemu, ponieważ im dalej uda mi się odsunąć z moim domem tym bliżej np będę miał do przyłączy wody i prądu.

    Byłem ostatnio na rozmowie z projektantem i powiedział mi, że bez problemu mogę postawić budynek gospodarzy i odsunąć się o kolejne 50m ze swoim domem.
    Wspomniał mi też, że jest jeszcze jeden sposób którego ja do końca nie rozumiem.
    Powiedział że mogę załatwić/wypożyczyć sobie kontener postawić go na działce jak mi pasuje i wtedy już mam dowolność w którym miejscu chcę budować dom.
    Jak to się ma MPZP? Już wtedy nie muszę zachowywać tych 50m?
    Czy on mi tak tłumaczy że nie mogę tego zrozumieć, czy o co chodzi?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony