dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie styropianowe kulki jako izolacja termiczna stropu

    Cześć,

    Co sądzicie o rozłożeniu kulek styropianowych pomiędzy pasami dolnymi wiązarów oraz nad nimi (np. warstwa 40cm takiej styropianowej kołderki) jako termoizolacji?
    Od spodu folia paroizolacyjna, na górze wiatroszczelna.

    Cena m3 takich kulek to około 50zł, także potencjalna oszczędność.
    Pod wiązarami sufit z gk, poddasze nieużytkowe (dach 5 stopni).
    Ostatnio edytowane przez Pyrka96 ; 12-05-2021 o 12:57 Powód: .

  2. #2

    Domyślnie

    Jest kilka osób na forum, które zastosowały takie rozwiązanie, w tym ja.
    Wiele już napisano, szukaj przez "granulat" lub "regranulat".
    https://forum.muratordom.pl/showthre...owy-parametry/

    U mnie regranulat jest poniżej wiązara, wysypany luzem na sufit podwieszany. W wysokości dolnego pasa wiązara przykryłem go wełną. Miejscami łączna grubość izolacji dochodzi do 52 cm. W temacie który linkowałem są moje amatorskie pomiary, które by wskazywały, że regranulat styropianu izoluje porównywalnie jak dobra wełna. Masz pytania to pytaj.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  3. #3

    Domyślnie

    @gorbag
    Czy jest różnica pomiędzy regranulatem a granulatem?
    Czy na ten moment jesteś zadowolony z rozwiązania, które wybrałeś?
    Czy uważasz, że można byłoby zastosować granulat(bądź regranulat) z EPS/XPS pod ogrzewanie podłogowe?

  4. #4

    Domyślnie

    Zakładam, ze granulat to półprodukt do produkcji styropianu, czyli niesklejone kulki, a regranulat to zmielone odpady styropianu.
    Jako że odpady często można mieć niskim kosztem lub za darmo, to koszt regranulatu powinien być znacznie niższy niż granulatu. Wyceniałem kiedyś granulat u producenta styropianu i cena była niewiele niższa niż płyt. Granulat jest czysty i jednorodny, a w regranulacie są zlepki kulek o różnej wielkości, ale generalnie wszystkie sypkie.

    Zadowolony byłem na etapie montażu i płacenia, zadowolony jestem przy rachunkach, natomiast jak już jest materiał zabudowany, to możemy o nim zapomnieć. Gdyby to były ściany lub skosy to bym się martwił czy się nie uleżało. W przypadku ocieplenia stropu nie ma takiego problemu.

    Luzem pod podłogówkę, tzn pod wylewkę? Nie da rady. Natomiast są wylewki ze styrobetonu, może by się nadawał pod podłogówkę.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  5. #5

    Domyślnie

    Super!

    Kilka tysięcy mniej do zapłacenia będzie

    Co do podłogówki, styrobeton sobie odpuszczę, skoro nie da rady luzem rzucić i betonem zalać, to szkoda, mówi się trudno, przynajmniej strop będzie taniej, szybciej i łatwiej

  6. #6

    Domyślnie

    Uprzedzając pytania - próbowałem podpalić ten styropian i nie chciał się zająć. Mimo to, na działówkach układałem pasy wełny, rozdzielając nasyp w poszczególnych pomieszczeniach od siebie. W razie czego pewnie niewiele to zmieni.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  7. #7
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Lekkie przypomnienie "starego wygi" ale może się przyda
    Jak zamierzasz coś dmuchnąć na strop to w czeluściach forum znajdź frazę "proszek od Pigeona".
    Znajdziesz namiary na firmę, która oferuje proszek PUR,jest to odpad poprodukcyjny ale zaletą jest to,że jest to PUR a dwa, że masz go gratis
    Nie wiem na ile dzisiaj będzie to skuteczne ale swego czasu wziąłem całego TIR-a no i dodatkowe 20cm poszło na strop

    Tak na szybko w wyszukiwarce:
    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...SYWNY-quot-dom
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 12-05-2021 o 22:25

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za wypowiedzi

    Tak szczerze mówiąc, jak podpaliłby się jeden wiązar to podejrzewam, że wełna zbyt wiele tu nie zdziała, podeskowaniu szybko się rozejdzie.
    Także, najlepiej byłoby nie dopuścić do pożaru.

    Zajrzę na PUR w proszku, tematyczny obrazek , wydaje się być to ciekawym pomysłem

  9. #9

    Domyślnie

    A z ciekawości, robiłeś może pomiar jak trzyma ciepło, taki proszek?

  10. #10
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyrka96 Zobacz post
    A z ciekawości, robiłeś może pomiar jak trzyma ciepło, taki proszek?
    Nie, u mnie jest jako dodatkowa pierzynka dla 30cm styro pod nim

  11. #11

    Domyślnie

    Czytając posty związane z proszkiem pur, ma on wg użytkownika (nie pamiętam nicku) lambdę 0.08. Także to raczej bardziej dodatek do ocieplenia.
    Nie zmienia to faktu, że można obsypać nim fundamenty, można go dać pod podłogówkę i ewentualnie dorzucić na strop obok innego materiału termoizolacyjnego.

    Z ciekawości, można byłoby go ubić zagęszczarką pod wylewkę z podłogówką?
    Np. 60cm takiego proszku

  12. #12

    Domyślnie

    Dzwonił ktoś do tej firmy czy proszek jest nadal dostępny?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony