dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wygrzewanie posadzki

    Witam serdecznie, posadzkę miałem robioną 6 tyg temu, według kb czas wiazania to 28 dni. Czy mogę już zacząć wygrzewać posadzkę przed położeniem płytek i paneli?
    Mam zamiar podnosić temperature od 20st do 40 stopni co 5 stopni codziennie. Potem tydzień 40 stopni i mam zamiar schodzić temp co 5 stopni do 20. Czy taki plan jest dobry?

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie wygrzewał posadzki?

  3. #3

    Domyślnie

    Często o ile nie zawsze informacja o wygrzewaniu posadzki jest zawarta w karcie technicznej komponentu z którego została wykonana.
    Według mnie 5 stopni codziennie to za szybko i za dużo ale warto zobaczyć w dokumenty.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Temat wielokrotnie wałkowany i mało komu chce się jeszcze raz pisać to samo.

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko, że każdy producent pisze inaczej. Ale chyba jest jakiś standard do płytek i paneli? Opinie na temat wygrzewania też są podzielone.
    Więc jakim systemem, ile dni oraz co ile zwiększać temperaturę?

    "Procedurę wygrzewania należy rozpocząć od podwyższenia temperatury wody grzewczej o ok. 5-10°C nad temperaturę otoczenia. Co 2-3 dni należy podnosić temperaturę wody grzewczej o 5°C, aż do uzyskania temperatury 45-50°C, którą należy utrzymać przez 5 dni."


    Takie coś znalazłem. Ten system będzie odpowiedni?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony