dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jak nie wierzysz to możesz sprawdzić
    A owszem. Ja za drogą mam kilka zarośniętych chwastami działek. Siedlisko kleszczy (tak na marginesie - dla miłośników eko).
    U rodziców w trawie zero chwastów. Sporadyczne na grządkach nawet bez ściółkowania - dookoła działki zagospodarowane, pielęgnowane.
    Ale nie zmienia to faktu, że jak nasiona przywędrują po zasianiu trawy to trawie niespecjalnie zagrożą. Gorzej, jak zaczną kiełkować zanim zasiejesz trawę. Dlatego warto dwa razy pryskać przed zasianiem trawy.
    EOsT z mojej strony.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Z całym szacunkiem ale nie wypisujcie banialuków o tych wielokrotnych opryskach bo to poza "zatruwaniem" ziemi nic nie daje.
    Zakładając trawnik w zasadzie nie powinno używać się żadnej chemii zwalczającej chwasty.
    .
    Nic nie daje ??
    No to opowiem ci historię z sąsiadztwa. Sam mam niezły trawnik, bez chwastów dwuliściennych, jedynie z wiechliną roczną, która próbuje go podbić, ale umówmy się, z daleka, z ulicy nie szpeci. Więc przyszedł do mnie sąsiad, który zakładał na swojej działce trawnik, pięć pól ok 5x5m każde.
    Chcial podpytać o mieszankę trawy jaką wysiałem, przy okazji pożyczyć walec itp.
    Zasugerowałem mu trawnik z rolki, ale powiedział że z uwagi na to, że będzie przygotowywał poletko po poletku chce siać.
    Doradziłem mu dwukrotne spryskanie, obsianie i przykrycie białą agrowłókniną na czas kiełkowania.

    Oczywiście nie posłuchał, spryskał raz, jak uschło to zebrał susz, obsiał, przykrył.
    Jakie było jego zdziwienie, jak po 10-14 dniach miał trawę i chwasty niemal 1:1.

    Kolejne poletka przygotował już zgodnie z moją sugestią i tam wzeszło praktycznie tylko to co wusiałł - i rok później te części trawnika wyglądały lepiej, niż wcześniejsza.
    Więc jednak coś ten podwójny oprysk daje. Może nei jest to EKO, ale z drugiej strony po paru tygodniach mamy tam zdrową darń, więc trudno powiedzieć, że ziemia jest "zatruta"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Oczywiście nie posłuchał, spryskał raz, jak uschło to zebrał susz, obsiał, przykrył.
    Jakie było jego zdziwienie, jak po 10-14 dniach miał trawę i chwasty niemal 1:1.
    Nie dziwię się że chwasty wyszły ponieważ ziemi nie wzruszył glebogryzarką czy pługiem. jak można siać trawę na ubitą łysą ziemię?
    Wg mnie stosować oprysk tylko w ostateczności, jak w tym przypadku gdy działka jest zarośnięta różnym paskudztwem i od dawna nie uprawiana.
    Żaden szanujący się ogrodnik nie zaleci oprysku i to jeszcze kilkukrotnego przed założeniem trawnika nie mając ku temu przesłanek.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wertykulatorem też przejechał, myślałem że ni muszę tego pisać. Gdyby nie przejechał, to jakim cudem:
    Kolejne poletka przygotował już zgodnie z moją sugestią i tam wzeszło praktycznie tylko to co wusiałł - i rok później te części trawnika wyglądały lepiej, niż wcześniejsza.
    I choćbyś się nei wiem jak zaklinał rzeczywistość, to jest ona taka, że po dwóch opryskach trawa w tym roku wygląda lepiej, niż tam, gdzie zrobił jeden.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wertykulatorem też przejechał, myślałem że ni muszę tego pisać. Gdyby nie przejechał, to jakim cudem:


    I choćbyś się nei wiem jak zaklinał rzeczywistość, to jest ona taka, że po dwóch opryskach trawa w tym roku wygląda lepiej, niż tam, gdzie zrobił jeden.
    No nie bądź śmieszny, wertykulatorem po gołej ziemi??? wiesz gdzie używa i doc czego wertykulatora?? Na pewno nie jest to narzędzie do przygotowania ziemi przed posianiem trawy.

    Uważam że ten przypadek opisywany przez Ciebie jest wyssany z palca na potrzeby podważania mojego zdania.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A możesz sobie uważać co chcesz, twoje zdanie mam głęboko w ż...
    Ja po prostu widzę efekt jednokrotnego i dwukrotnego oprysku i o nim piszę.

    Co do werykulatora - mam, używam i wiem do czego służy, ale sąsiad stwierdził, że wzruszenie ziemi na te 2-3cm wystarczy..
    No i w sumie patrząc na jego trawnik (tę część spryskaną dwukrotnie) mogę stwierdzić, że dał sobie z tym radę.
    Założył kilka pól trawnika, wykonał te same czynności z wyjątkiem tego, że jedną część opryskał raz, pozostałe dwa razy.
    Te pozostałe wyglądają lepiej.
    I kropka i EOT z mojej strony
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-05-2021 o 17:00
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A możesz sobie uważać co chcesz, twoje zdanie mam głęboko w ż...
    Ja po prostu widzę efekt jednokrotnego i dwukrotnego oprysku i o nim piszę.

    Co do werykulatora - mam, używam i wiem do czego służy, ale sąsiad stwierdził, że wzruszenie ziemi na te 2-3cm wystarczy..
    No i w sumie patrząc na jego trawnik (tę część spryskaną dwukrotnie) mogę stwierdzić, że dał sobie z tym radę.
    Założył kilka pól trawnika, wykonał te same czynności z wyjątkiem tego, że jedną część opryskał raz, pozostałe dwa razy.
    Te pozostałe wyglądają lepiej.
    I kropka i EOT z mojej strony
    Bzdury każdy może pisać to fakt ale szkoda mi ludzi którzy w te brednie uwierzą. Wertykulator służy całkowicie do czego innego i spełnia inne zadanie ale cóż widłami też można wiosłować łodzią, nikt tego nikomu nie zabroni
    Toś doradził sąsiadowi że hej, wertykulatorem tylko dopomógł rozwijaniu i rozrastaniu się chwastów a nie trawie.
    Ja zakładając trawnik nie użyłem grama oprysku a efekt mam nie chwaląc się doskonały że tak powiem i oprócz nielicznych mleczy nic, żadnych chwastów nie widzę.

  8. #28

    Domyślnie

    TA dekady, stulecia mijają postawa "naukofców" pozostaje. Dla takich praktyka jest niczym jeśli nie zgadza się z wyznawaną teorią . Od niemożliwości spadania kamieni z nieba profesorów Sorbony. Domeną niebios jest eter gazy i miazmaty skąd tam miałyby znaleźć się kamienie?
    Tak towarzysze, historia udowodniła że teorie kłócące się z praktyką nawet poparte sankcjami i siłą przegrywają z kretesem.
    Ale do rzeczy siejemy mieszankę traw, ale tak dobranych aby stanowiły jednolita fakturę . Nie znajdziemy w nich traw kępowych ziół etc. Bo zwyczajnie zbyt różniłyby się fakturą , stopniem zieloności etc. Właściwym rozwiązaniem jest kwietna łąka.
    Księżyc istnieje i wywiera zauważalny wpływ na Ziemię pływy wody i kontynentów, inne udowadnia statystyka. Ale prawdziwy naukofiec brzydzi się eksperymentem, to takie trywialne

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony