dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Podkaszarka akumulatorowa - warto, da radę?

    Witam,
    Czytając wszelki tematy na temat podkaszarek chyba rezygnuje z wersji spalinowej i chce kupić akumulatorową.
    Podkaszarka ma służyć jako uzupełnienie kosiarki na powierzchni ok. 350-400m2 koszenie obok drzewek, płotu, krawężników itp.

    Znalazłem dwa modele:
    1. Skil 18V 2Ah https://allegro.pl/oferta/podkaszarka-akumulatorowa-25cm-20v-skil-1-x-2-0ah-9302277052
    2. 4garden 2x20V 4Ah
    https://allegro.pl/oferta/podkaszarka-akumulatorowa-kosa-trawy-40v-4ah-2x20v-10573887271

    Ktoś może ma taką samą lub podobną podkaszarkę i podzieli się opinią?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ja mam Makita dur184l.
    Do tego idealna:
    Cytat Napisał Gwiazdoor Zobacz post
    koszenie obok drzewek, płotu, krawężników itp.
    Do cięższych prac się nie nadaje.

    W takich cenach co podesłałeś wolałbym coś np. z Ryobi.
    I koniecznie z automatycznym wysuwem żyłki.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli masz też 18V i nie muli, daje rady?
    Jaki masz aku i na ile mniej więcej pracy starcza?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Tak mam 18V i aku 5Ah, daje spokojnie radę do takiego zastosowania jak opisałeś. Oczywiście łąki i rowów nie skosi.
    Na ile max wystarczy nie wiem, bo nigdy sie nie skończyła, ale nie ma tego za dużo - wokół ogrodzenia, krawężniki, architektura ogrodowa.
    Często przekładam częściowo zużyte aku z kosiarki i nadal wystarcza dla podkaszarki.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #5

    Domyślnie

    Czy ktoś jeszcze podzieli się opinią i doświadczeniem?
    Liczy się dla mnie każda opinia, bo nigdy nie pracowałem urządzeniami na aku w ogrodzie i nie mam doświadczenia.

  6. #6

    Domyślnie

    No ja mam boscha z ostrzem plastikowym wymiennym . Dla mnie na Rodos wystarcza , ale posiadacze kombinują ostrze stalowe i chwalą sobie. Wkurza cena wymiennej baterii w zasadzie koszt podkaszarki

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwiazdoor Zobacz post
    Czy ktoś jeszcze podzieli się opinią i doświadczeniem?
    To znowu ja ale podzielę się opinią kogoś innego -> opinia inna
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #8

    Domyślnie

    Po pierwszym sezonie mogę polecic Ryobi OLT1832, co prawda głównie kierowałem się ilością innych urządzeń by wykorzystać aku i ceną. Na baterii wytrzymuje tyle ile podaje producent przy trawie przy obrzeżach. Robiąc testy czegoś na granicy możliwości czas był o połowę krótszy. Idzie wolniej niż spalinową no ale koszenia mam relatywnie mało na godzinkę raz na jakiś czas więc się nie przejmuję.
    Z minusów - żyłka jednostronna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony