dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie domu, pytanie o żaluzje fasadowe.

    Przymierzam się do ocieplenia domu wełną, grubość 20cm. Chcę samodzielnie przykleić i zaciągnąć klejem i siatką. Mam kilka pytań odnośnie zabudowy żaluzji fasadowych.

    Na oknach są zamontowane żaluzje z prowadnicami: Prowadnice mają około 2x11cm , kaseta na górze okna 18cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno-o.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	13,6 KB
ID:	456478

    Chciałbym zrobić wariant - wełna nachodzi na prowadnicę.
    Jak połączyć prowadnicę z wełną?
    Może po prostu od czoła na prowadnicę nakleić listwę przyokienną, tak, żeby się licowała z wewnętrzną stroną prowadnicy i ta listwa wyznaczy mi dokąd dojechać wełną? Czy robi się to jakoś inaczej?
    Nie mogę wejść w światło okna, żeby nie łapało lameli żaluzji.

    A może dać wełnę do styku, ewentualnie zostawić z 0,5cm na klej i siatkę i tynk? A szczelinę wypełnić jakimś akrylem? klejem polimerowym? Czy tylko wypełnić pianką (bo na pewno przy docinaniu takiego ząbka nie wyjdzie idealnie)?
    Czy niczym nie łączyć? dać do styku i tyle?

    Bo druga opcja - na rysunku wełna do styku prowadnicy - mogę dojechać do styku prowadnicy - ale to łączenie też jakoś trzeba wypełnić? Wolałbym jednak pierwszą opcję i najechać i zakryć prowadnicę.


    Mam jeszcze drugą wątpliwość - jak zabudować kasetę?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno_kaseta.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	6,3 KB
ID:	456479

    Kaseta ma 18cm, zapewne klej z worka daje minimum 1cm grubości, więc wychodzi mi, że na kasecie potrzeba około 3cm izolacji żeby wyszło te 21cm.
    Kasety są różnej wysokości, w zależności od wysokości okna, mają i po 20 i po 30 cm.
    Czy na taką kasetę da się nakleić wełnę? Czym? Kasety są chyba aluminiowe, a przynajmniej aluminiowo-podobne Czy zamiast wełny na te 3cm dać styropian? Czym kleić? Pianka do styropianu?

    Czy później, już po zaciągnięciu siatki nie będzie jakoś widać, że są różne materiały? Na kasetach styropian, obok wełna, czy to nie będzie inaczej pracować, pękać?

    I już ostatnie pytanie - czy pod oświetlenia na elewacji, nr domu itp dawać kwadraty xpsa np 10x10x20cm, czy jednak zastosować systemowe rozwiązanie w postaci:
    https://youtu.be/nDK8-6g7vWs


    podsumowując:
    1. Jak zrobić styk wełny z kasetą? (listwa przyokienna, klej polimerowy, nic nie dawać, jeszcze inaczej?)
    2. Ile najechać wełną na prowadnicę?
    3. Co nakleić na kasetę (wełna, styropian) i czym przykleić
    4. Co dać pod punkty świetlne?

    Może ktoś ma żaluzje fasadowe i byłby uprzejmy pokazać na zdjęciu jak ma je obrobione?

    Dzięki za pomoc
    pozdrawiam
    Daniel
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno-k.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	456477  

  2. #2

  3. #3
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzielik Zobacz post
    Nikt nie pomoże ?
    Wełna na izolację elewacji to proszenie się o kłopoty.
    Myślę, że nikt rozsądny nie przyłoży ręki do stryczka jaki zaciągasz sobie na szyję.

  4. #4

    Domyślnie

    To chociaż napisz jakie kłopoty? Pierwszy raz widzę tak negatywne zdanie o wełnie.

    Opisany przeze mnie problem dotyczy głównie zabudowy i połączenia izolacji z prowadnicami żaluzji - który występuje bez względu na to czym się ociepla...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony