dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie Czyszczenie kanałów wentylacyjnych (rekuperacji) typu flex

    Jak wyczyścić kanały rekuperacji z tworzywa? Kilka firm już mi odmówiło , tłumacząc , że tylko sztywne stalowe kanały da radę oczyścić.

    Wymiana filtrów nie pomogła. Artysta od gładzi nie wyłączył rekuperatora podczas szlifowania.

    Pomysły?
    Bo kto wejdzie ten kaszle

    W ostateczności można kombinować na wywiewie z dodatkowymi filtrami , ale wtedy reku jest głośne

  2. #2

    Domyślnie

    Po co je chcesz czyścić, niech chodzi reku, a filtr "powrotny" niech wyłapuje nieczystości. Daj większe obroty to przedmucha się ten pył.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jebadeon Zobacz post
    Wymiana filtrów nie pomogła. Artysta od gładzi nie wyłączył rekuperatora podczas szlifowania.
    To nie było możliwości zabrudzenia kanałów nawiewnych - powinny być czyste. Wymiennik był chroniony filtrem - więc też nie mial prawa się zabrudzić nawet, jak go obróciłeś.

    Pozostaje sprzątanie wnętrza domu.

    A jak się upierasz na czyszczenie, to na YT znajdziesz tutoriale i firmy to robiące.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To nie było możliwości zabrudzenia kanałów nawiewnych - powinny być czyste. Wymiennik był chroniony filtrem - więc też nie mial prawa się zabrudzić nawet, jak go obróciłeś.

    Pozostaje sprzątanie wnętrza domu.

    A jak się upierasz na czyszczenie, to na YT znajdziesz tutoriale i firmy to robiące.
    Hmmm. Nie było anemostatów, żadnych zabezpieczeń na przewodach. Jak zerkam wgłąb flexów, to widzę ścianki oblepione białą gładzią. Filtry przy rekuperatorze podczas wymiany aż dymiły przy przenoszeniu. Wewnątrz jednostki też trochę białego. Odkurzyłem, umyłem, odkurzyłem. Założone są filtry F7 w miejsce G4.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Po co je chcesz czyścić, niech chodzi reku, a filtr "powrotny" niech wyłapuje nieczystości. Daj większe obroty to przedmucha się ten pył.
    Dam na maksa na 8 godzin jutro - wrócę z pracy, zobaczę jaki będzie efekt.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Nosze się z tym, żeby założyć filtry na nawiewy i wywiewy, żeby porównać efekt. Ale to jak już wszystko inne zawiedzie.
    Ile Waszym zdaniem może się to przedmuchiwać?

    Dom zacznę myć po raz kolejny. Np. wczoraj na szafie już była cienka warstwa pyłu. Po umyciu. How? Może aż tyle fruwa w powietrzu od zakończenia gładzi. Nie wiem, kiedy to cholerstwo się wynosi z domu - czyt. gładź.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jebadeon Zobacz post
    Hmmm. Nie było anemostatów, żadnych zabezpieczeń na przewodach. Jak zerkam wgłąb flexów, to widzę ścianki oblepione białą gładzią.
    Jakim sposobem gładź dostała się do kanałów nawiewnych którymi powietrze było nawiewane?
    Wywiewnymi nie ma się co przejmować.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Jak robił wykończenie i nie miał włączonego jeszcze reku coś mogło nalecieć, szczególnie jak kanał był całkowicie nieosłonięty.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Jak robił wykończenie i nie miał włączonego jeszcze reku coś mogło nalecieć, szczególnie jak kanał był całkowicie nieosłonięty.
    No przecież o to chodzi, że artysta od gładzi nie wyłączył rekuperatora.

  10. #10

    Domyślnie

    Kolejna zaleta reku -> łatwiejsze robienie gładzi

    Wężyk ze sprężonym powietrzem wkładany sukcesywnie w kanał przez anemostat który impulsowo zdmuchnie syf ze ścianek na pracującym reku?
    Czy to nie ma racji bytu?

  11. #11

    Domyślnie

    Wypożyczył bym na twoim miejscu wentylator o sporej wydajności i sprężu, wymodził przejściówki tak aby móc po kolei podłączać poszczególne przewody wentylacyjne i je przedmuchiwać do skutku. Żeby syf się nie roznosił to na czas przedmuchu na anemostaty z danej nitki kanałowej załóż szczelnie filtr G4 lub podobny, nie za dokładny żeby nie stłumić przepływu a jednak wyłapać część zabrudzeń dodatkowo na czas przedmuchu pootwieraj okna.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakim sposobem gładź dostała się do kanałów nawiewnych którymi powietrze było nawiewane?
    Wywiewnymi nie ma się co przejmować.
    Nie mam pojęcia. Może filtr G4 to puścił dalej (jak je wymieniałem to z obydwu sie pylilo cholernie). A może to kwestia ilości pyłu w powietrzu. Facet chciał to odkurzyć jakimś trupem , który wywalał tumany kurzu za siebie. Oczywiście, patrzył przed siebie, nie za siebie. Akurat wlazlem po pracy w burzę piaskową z pyłu. I doznałem szoku.

    Dziękuję za rady. Chwilowo założę na wywiewy filtry stożkowe, żeby jakoś przetrwać noc i od rana będę kombinować. Ku w a. Moje oczy

    Głupi jestem. Cześć gładzi zrobiłem sam. Tylko ,,pięterko wyżej chciałem sobie ulżyć cudzymi ręcoma jakkolwiek to brzmi ;(

    Myślicie że zewnętrzne oczyszczacze Powietrza złagodzą objawy ... Jestem alergikiem .... To mi dowala X2. Zresztą baba nie alergik i ledwo zipie. A dobra baba. Mały przebieg. Szkoda by jej było
    Ostatnio edytowane przez jebadeon ; 14-05-2021 o 23:06

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Aktualnie...
    Rozesłałem kilkadziesiąt zapytań o czyszczenie do wyspecjalizowanych firm - nikt nie chce tego ruszać (drugi raz nie zdecyduję się na te plastikowe przewody...)
    Na szczęście, jakoś żyję. Póki co, na nawiewach i wywiewach są filtry stożkowe.
    Wyjmę za jakiś czas i zobaczę, jak bardzo są zabrudzone.
    Może z czasem problem sam zniknie. Jak nie, to będę próbował czyścić zgodnie z Waszymi radami. Dzięki.
    Ostatnio edytowane przez jebadeon ; 04-06-2021 o 20:54

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał jebadeon Zobacz post
    Aktualnie...
    Rozesłałem kilkadziesiąt zapytań o czyszczenie do wyspecjalizowanych firm - nikt nie chce tego ruszać (drugi raz nie zdecyduję się na te plastikowe przewody...)
    Na szczęście, jakoś żyję. Póki co, na nawiewach i wywiewach są filtry stożkowe.
    Wyjmę za jakiś czas i zobaczę, jak bardzo są zabrudzone.
    Może z czasem problem sam zniknie. Jak nie, to będę próbował czyścić zgodnie z Waszymi radami. Dzięki.
    Czyszczenie kanałów flex plastikowych to bajka w porównaniu do stalowych .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony