dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domator222

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    sda
    Kod pocztowy
    77-999
    Posty
    17

    Domyślnie strzelające panele V-fuga

    Dzień dobry,
    mam bardzo duży problem i może ktoś będzie w stanie mi pomóc.

    3 lata temu kładzione były panele z v-fuga w moim mieszkaniu (deweloperka). robiła to firma w raz z całą resztą stolarki drzwiowe.
    podłoga po 2,5 roku zaczeła na początku w jednym miejscu strzykać, hałasować. na środku przedpokoju, który jest częścią salonu. salon ma 45m2, najdłuższa długość w linii prostej to ok 9 metrów.

    na początku były to sporadyczne "Strzały" natomiast teraz strzela już tak, jakbyśmy chodzili po lodzie, link do filmiku:

    https://streamable.com/wrfjry

    obszar cały czas się powiększa teraz to ok 70x70cm po którym jak sie przejdzie to budzi się dziecko w pokoju obok

    we wszystkich miejscach jest dylatacja (odrywałem listwy), w jednym przejściu listwa podłogowa była na wcisk, dylatacja ok 3mm, usunąłem ją

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	456484

    linia zielona DYLATACJE OK

    na samym środku salonu podłoga ewidentnie mocno się ugina przy chodzeniu, ugina się również BARDZO mocno w przejściu, w którym listwa była na wcisk

    i teraz;

    przyjechał majster który kładł podłoge, wymontowaliśmy w/w liste i kazał zadzwonić po tygodniu czy się poprawiło. od tego czasu to jest jeszcze gorzej.
    postarszył mnie reklamacją i wymianą całej podłogi w salonie - bardzo mnei to przeraziło, mam wyspę, którą raczej będzie cieżko przenieść a z tego co majster mówił, nie będzie w stanie wymienić tylko tego kawałka.

    proszę o pomoc i rady co robić dalej

  2. #2

    Domyślnie

    Salon od przedpokoju powinien być dylatacja oddzielony.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domator222

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    sda
    Kod pocztowy
    77-999
    Posty
    17

    Domyślnie

    Moze to nie wynikac z rysunku ale szerokosc przedpokoju to 1.4m.....

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba1b Zobacz post
    Salon od przedpokoju powinien być dylatacja oddzielony.
    Wyspa i kuchnia pewnie stoi na panelach, tak samo jak szafa w przedpokoju. Do tego jak wyżej napisałem źle wykonany montaż (brak tej dylatacji). Producent paneli na 99% odrzuci reklamacje. Sklep też może odrzucić ze względu na zabudowy osadzone na panelach a nie z wyciętymi otworami pod nóżki. Teraz to tylko dobra wola sklepu.

    A przyczyną jest przez niewłaściwy montaż (mam tu na myśli dylatacje i zabudowy) sklinowanie podłogi, która pociągnęła trochę wilgoci i spuchła. To jest podłoga pływająca, normalnie by się sama ułożyła a tak nie miała gdzie "uciec" i wypchneło ją do góry.

    Przed chwilą w temacie obok typ twierdził że dylatacje są niepotrzebne

  5. #5

    Domyślnie

    Jakiego producenta panele?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domator222

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    sda
    Kod pocztowy
    77-999
    Posty
    17

    Domyślnie

    Tak jest. Wszystko stoi na panelach. Podłoga nie była tania jest to quickstep.

    Pytanie z mojej strony- czy dorobienie dylatacji czyt. wyciecie w przedpokoju w linii prostej od sciany do sciany paneli na 2cm i dołożenie listwy podłogowej pomoże?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie ma tam ogrzewania podłogowego? Jeżeli nie -to można łatwo dylatacje porobić i zamaskować listwą.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domator222

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    sda
    Kod pocztowy
    77-999
    Posty
    17

    Domyślnie

    Na szczęście nie ma.

    Jaka jest szansa, że to pomoże i nie bedzie trzeba wymieniać przedpokoju?

  9. #9

    Domyślnie

    Spokojnie, na demolkę -masz jeszcze czas

    Czy to nie może także zależeć od podkładu? Może podłoga była nierówna, dano gruby podkład.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domator222

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    sda
    Kod pocztowy
    77-999
    Posty
    17

    Domyślnie

    Nawet jezeli to jak to sprqwdzic i ew naprawic?

  11. #11

    Domyślnie

    QS bardzo rygorystycznie podchodzi do przestrzegania wszystkich wymogów montażu. Jak podłogę już ruszyło to na 99% wycięcie tej dylatacji nic nie da bo panele już się wypaczyły.

  12. #12

    Domyślnie

    Podklad piankowy może być do max 3mm, powyżej 3mm musi być podkład twardy. Przy QS jak mnie pamięć nie myli dopuszczalne jest uchybienie 2-3mm na 1m podłogi i 1mm na 20cm.

  13. #13

    Domyślnie

    Zrobiłbym dylatację jeżeli to Wam przeszkadza i czekał na wyniki.
    Zawsze można pewne fragmenty paneli wyciąć i wstawić listwe -zwłaszcza w kuchni -jest to mniej estetyczne ale może pomóc i daje możliwość naprawy fragmentu bez demolki mebli. Kwestia dobrania identycznego koloru albo całkiem innego dla kontrastu.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domator222

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    sda
    Kod pocztowy
    77-999
    Posty
    17

    Domyślnie

    temat się częsciowo wyjaśnił
    udało się bez komplikacji zdemontowac trochę paneli

    posadzka pod folią to sam piach... brak gruntowania

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony