dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Problem z mleczami

    Hej.. pewnie ten wątek był już poruszany, jednak nie mogę nic znaleźć... mam problem z mleczami... mam ok. 600m2 trawy na której właściwie są same mlecze. Odkąd tylko się pojawiły, wraz z żoną wyrywamy codziennie chwasty z korzeniami, jednak jest ich coraz więcej, my już opadamy z sił.
    Drodzy forumowicze i forumowiczki czy macie jakieś niezawodne metody by się ich pozbyć? Ostatnio kupiłem agrecol mlecz, jednak na wyniki trzeba czekać ok. tygodnia, a nie chce bezczynnie czekać i patrzeć jak ogród się żółci coraz bardziej. Zatem, co Wy stosujecie aby sie ich pozbyć z ogrodu?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Poszukaj oprysku na dwuliścienne, np. chwastox, glifoherb 360 sl. Zapytaj w sklepie, na ulotce powinna być informacja o gatunkach wrażliwych na działanie danego środka.

  3. #3

    Domyślnie

    Aby przygotować leczniczy syrop z mniszka lekarskiego, potrzeba:

    250 świeżych kwiatów mlecza,
    1 litr wody,
    1 kg cukru,
    1 cytryna.
    Oddzielone kwiaty mlecza od reszty rośliny wkładamy do garnka i zalewamy wodą. Gotujemy je około 10 minut na wolnym ogniu. Następnie odstawiamy naczynie w chłodne miejsce, po upływie doby odcedzamy wywar i dodajemy do niego cukier oraz sok z cytryn. Po wymieszaniu i połączeniu się składników ponownie gotujemy ok. 3 godzin, aż płyn uzyska konsystencję podobną do miodu. Gotowy syrop z mniszka lekarskiego przelewamy do wcześniej przygotowanych słoików. Tak przyrządzony miód z mlecza będzie ważny przez kilka miesięcy.


    Za https://www.medme.pl/artykuly/syrop-...nie,67275.html Co do korzenia zbieranego jesienią odpowiednio suszony i w odpowiedniej temperaturze leczy nawet nowotwory. Zróbcie dla siebie, dla rodziny i znajomych, a nawet na handel . I te 300 m uprawy surowca będzie mało. W przyszłym roku będziecie musieli grasować po okolicy

  4. #4

    Domyślnie

    Ba, wielu sądzi że nie ma przypadków zatem z liści sałatkę syropek tez pijcie. No i rychła diagnostyka całego organizmu

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kat15pl Zobacz post
    mam problem z mleczami... mam ok. 600m2 trawy na której właściwie są same mlecze.
    Czy trawa nawożona, jeśli tak to czym?
    Jak często koszona?

    @gango, jak czytałem przepis to aż czekałem na punkt kiedy to będzie fermentować, a to syrop tylko
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kat15pl Zobacz post
    Hej.. pewnie ten wątek był już poruszany, jednak nie mogę nic znaleźć... mam problem z mleczami... mam ok. 600m2 trawy na której właściwie są same mlecze. Odkąd tylko się pojawiły, wraz z żoną wyrywamy codziennie chwasty z korzeniami, jednak jest ich coraz więcej, my już opadamy z sił.
    Drodzy forumowicze i forumowiczki czy macie jakieś niezawodne metody by się ich pozbyć? Ostatnio kupiłem agrecol mlecz, jednak na wyniki trzeba czekać ok. tygodnia, a nie chce bezczynnie czekać i patrzeć jak ogród się żółci coraz bardziej. Zatem, co Wy stosujecie aby sie ich pozbyć z ogrodu?
    Nie pozbędziesz się mleczu. Jak już to tylko na chwilę. Z drugiej strony co złego w żółto kwitnącym trawniku?
    Można zastosować metodę mniej inwazyjną ale uciążliwą dla człowieka (zbyt długotrwała wymuszona pozycja ciała), wstrzykując środek strzykawką w środek korzenia mlecza, wtedy uschnie tylko mlecz a nie trawa.

  7. #7

    Domyślnie

    Hej, dzięki za wszystkie rady, opinie
    Co do syropu, może się skusze, ale chyba kupny, bo sam bym się bał zrobic
    Trawa nie była (przynajmniej od 2 pat) niczym nawozona. Koszona różnie, ostatnio tydz temu. Starałem się przynajmniej raz na miesiąc kosić. Tegoroczne postanowienie, to co tydzień/ 2 tyg.
    "Jak już to tylko na chwile" - dobra i chwila oddechu
    "Co złego w żółto kwitnącym trawniku?" - niby nic, ale zielony ladniejszy
    Co do strzykawki... wolałbym jakiś psiku-psik który trawę by zachował, a zajal się mleczami (w ciągu np. 24h)

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Tak jak pisał @kemot_p oprysk miejscowy na dwuliścienne i już.
    Te wymienione lub Mniszek 540 SL, Starane Trawniki 260 EW lub każdy inny na dwuliścienne gdzie na opakowaniu będzie, że mniszki ubija.

    Ale ja nadal uważam, ze trawnik nawożony i koszony co tydzień sam ubije mniszka
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #9

    Domyślnie

    A co w tym trudnego do syropku dodajesz drożdży i produkt masz. I masz pomysł swego autorstwa na piwo czy "winko", a destylowany koniaczek mniszkowy!! Co do skuteczności koszenia w niszczeniu mniszka to i racja i nie taki łajdacki mniszek potrafi po kilkunastu koszeniach produkować kwiecie na króciutkiej łodyżce

    A co do "Co do strzykawki... wolałbym jakiś psiku-psik który trawę by zachował, a zajal się mleczami (w ciągu np. 24h)" No koza psiku , a nawet i stałym nawozi trawnik a i kosi go równomiernie, zasięg koszenia regulujemy łańcuchem. W męskiej jurnej wersji odgania złodziei i wrogów, smrodem gości. same zalety
    https://filmiki.tv/ahmed-rozmawia-z-mohamedem_13957 Sama słodycz z takiej parki
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 15-05-2021 o 20:33

  10. #10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony