dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Question Działka z metrową różnicą w wysokości - na co uważać?

    Jestem na etapie szukania działki pod budowę domu i moją uwagę zwróciła jedna, która ma te zalety, że jest przy drodze gminnej z potrzebnymi mediami. Jedna wada, która na tym etapie mnie zastanawia to różnica w wysokości. Na żywo trudno było mi ocenić jak duże jest nachylenie, ale udało mi się wyciągnąć "jakieś" informacje z geoportalu (załączam zdjęcie).

    Moje pytania:
    - czy takie różnice (wysokości to białe liczby na zdjęciu, jednostka: metry) bardzo utrudnią budowę albo są jakimś znakiem ostrzegawczym?
    - czy geoportalowi można ufać jeśli chodzi o pomiary wysokości? Jest jakieś lepsze źródło takich informacji?

    Zdjęcie poglądowe: https://imgur.com/O5VbC8l

    Dodam, że działka, która mnie interesuje to 13/8 i że wg map historycznych nigdy nic na tych działkach nie bylo (ani wody, ani budynków).

    Z góry dziękuję za odpowiedź!

  2. #2

    Domyślnie

    ad1. Nie utrudnią. Architekt zaprojektuje coś odpowiedniego. Np piętrowy dom z lekko obniżonym salonem od południa, albo parterowy na 3 poziomach - salon - częśc nocna i garaż.
    ad2. Geodeta, ale to kosztuje. Moim zdaniem na oko wystarczy.

  3. #3

    Domyślnie

    Przy metrze różnicy w obrębie budynku robiłbym piwnicę od ściany sąsiadującej z podwyższonym gruntem w fundamentach widziałbym pogłębiony mur oporowy. Ale to wymaga dokładnym badań geologicznych i współpracy z konstruktorem fundamentów i domu

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowniczy_bob123 Zobacz post
    Zdjęcie poglądowe: https://imgur.com/O5VbC8l

    Dodam, że działka, która mnie interesuje to 13/8
    To wrzuć, co jest wyżej. Bo co niżej, to problem tych, co niżej. Ale jak Ciebie będzie zalewała woda z góry, to Twój problem (i Twoich fundamentów - zobacz np. reportaż o Arce Koniecznego jak musiał kombinować).

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To wrzuć, co jest wyżej. Bo co niżej, to problem tych, co niżej. Ale jak Ciebie będzie zalewała woda z góry, to Twój problem (i Twoich fundamentów - zobacz np. reportaż o Arce Koniecznego jak musiał kombinować).
    Masz rację, wypadło mi to z głowy. Dorzucam zdjęcie z tym, co jest wyżej (swoją drogą - to wodociągi).

    PS. Przy okazji jak już wrzuciłem większy obszar: myślę konkretnie o działce 13/7+13/8.

    Zdjęcie: https://imgur.com/kiLpOf0

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony