dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    trochę dziwne myślenie, przy założeniu, że odpada piwnica i garaż. Ciekaw jestem gdzie będziesz trzymał wszystkie sezonowe pierdolety? Przed domem, a może w 3 metrowej kotłowni? Przy dwuspadowym dachu możesz zaprojektować sobie konkretny stryszek. Przy kopercie starczy Ci miejsca na klapki basenowe.

    IMO brak garażu to największa głupota... którą sam popełniłem.
    Zawsze może postawić jakiś ładny blaszak (są takie teraz ) 4x6 jak mu miejsce na działce pozwala, jednak budowa garażu to dość droga inwestycja.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    trochę dziwne myślenie, przy założeniu, że odpada piwnica i garaż. Ciekaw jestem gdzie będziesz trzymał wszystkie sezonowe pierdolety? Przed domem, a może w 3 metrowej kotłowni? Przy dwuspadowym dachu możesz zaprojektować sobie konkretny stryszek. Przy kopercie starczy Ci miejsca na klapki basenowe.

    IMO brak garażu to największa głupota... którą sam popełniłem.
    Z takim stryszkiem problem jest taki, że dostęp do niego jest przez schody strychowe. Wnoszenie po takich schodach dużych albo ciężkich rzeczy jest bardzo niewygodne. Nie wyobrażam się tarabanić na stryszek np. z kosiarką czy rowerem. Więc jakiś blaszak albo domek narzędziowy to minimum przy domu.

    Kolejna sprawa - rozumiem, że dom jest budżetowy, ale zaplanowałbym jeszcze oddzielne WC. Nie podniesie to drastycznie kosztów a czekanie z dwójką aż ktoś skończy kąpiel - średnia sprawa....
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Zawsze może postawić jakiś ładny blaszak (są takie teraz ) 4x6 jak mu miejsce na działce pozwala, jednak budowa garażu to dość droga inwestycja.
    blaszak spoko, na jakieś ogrodowe graty, kosiarki łopaty. Odziezy, butów zimowych, ozdób itd. już tam raczej trzymać nie będziesz.
    Paterówka 100m / Z334 / Vaillant recoVAIR VAR 360/4 + ecoTEC pro VC 146/5-3 + VRC700

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Z takim stryszkiem problem jest taki, że dostęp do niego jest przez schody strychowe. Wnoszenie po takich schodach dużych albo ciężkich rzeczy jest bardzo niewygodne. Nie wyobrażam się tarabanić na stryszek np. z kosiarką czy rowerem. Więc jakiś blaszak albo domek narzędziowy to minimum przy domu.
    zgadzam się, ale ja broń Boże nie wnoszę na strych kosiarki a tym bardziej roweru Na strychu trzymam lekkie rzeczy, które nie mogą być trzymane w takiej wilgoci i temp. jaka panowałaby w blaszaku. Ciuchu, milion sezonowych butów żony, jakieś stare zabawki itd. Wbrew pozorom dużo tego jest ..
    Paterówka 100m / Z334 / Vaillant recoVAIR VAR 360/4 + ecoTEC pro VC 146/5-3 + VRC700

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    Na strychu trzymam lekkie rzeczy, które nie mogą być trzymane w takiej wilgoci i temp. jaka panowałaby w blaszaku.
    To ocieplałeś strych-graciarnię i chłodzisz go/ogrzewasz, że masz tam lepsze warunki niz w blaszaku? U mnie blaszaku byłyby lepsze warunki, bo na dachu zero cienia - blaszak trochę by dostał a grunt bez termoizolacji grzałby zimą a chłodził latem. Ale ja mam izolowany strop, a nie połacie.

  6. #26

    Domyślnie

    Nie ma złotego środka i tu mowa o wyższości jednych świąt nad drugimi.
    Istotne aspekty o:
    -powierzchnia zabudowy
    -koszt budowy (strop, dach, schody ściany)
    -zagospodarowanie przestrzeni
    -przemieszczanie się po schodach
    -ew. okna dachowe
    -a czasami inne aspekty jak np. spanie na parterze w lecie przy otwartym oknie czy lepiej na poddaszu?
    Ale przy małym domku -raczej parterówka/
    Ostatnio edytowane przez Tolo74 ; 20-05-2021 o 19:08

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Nie ma złotego środka i tu mowa o wyższości jednych świąt nad drugimi.
    To nie jest szukanie jakiegokolwiek środka. To kwestia osobnicza, trzeba znać swoje przyzwyczajenia, priorytety, sposób funkcjonowania i wtedy wybór jest prosty. Dla nieznających siebie można spróbować oszacować np. co tańsze albo co szybciej albo ...
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony