dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie działaka ,,Grunty orne,, a budowa domu na

    Witam serdecznie wszystkich oraz proszę o pomoc,
    Moi rodzice mają gospodarstwo oraz działkę ,,grunty orne" chcą mi podarować kawałek na budowę domu.
    Działa ma ok 2ha.
    Co musimy zrobi jakie kroki podjąć aby wydzielić i przygotować działkę do budowy domu, oraz jaki będzie tego koszt.
    Od czego musimy zacząć?

    Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    2 ha nie mając statusu rolnika nie będziesz mógł zostać jej właścicielem. Po drugie jaka klasa ziemi jest na tej działce? i po trzecie czy dla tego terenu gdzie znajduje się działka jest uchwalony MPZP?

  3. #3

    Domyślnie

    ja nie chce całej działki 2ha tyko część. Klasa ziemi 4 i 5.
    Jak sprawdzić MPZP?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf08ca Zobacz post
    ja nie chce całej działki 2ha tyko część. Klasa ziemi 4 i 5.
    Jak sprawdzić MPZP?
    Ok, napisałeś że
    oraz działkę ,,grunty orne" chcą mi podarować kawałek na budowę domu.
    Działa ma ok 2ha.
    więc sądziłem że chodzi o te 2 ha.
    Sprawdzisz czy jest MPZP w gminie.
    Na ziemi klasy IV i V spokojnie będziesz mógł się wybudować, gorzej gdyby była to ziemia klasy III.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź,
    Rodzice mają gospodarstwo rolne, ale tylko kawałek ziemi chcą mi podarować na budowę. Chcemy wyznaczyć ten kawałek i przepisać na mnie.
    na działce oraz w pobliskiej okolicy działki nie ma MPZP.
    Dokładne klasy ziemi na działce wg wypisu z rejestru gruntów to: IVa, IVb, V.

    Bardzo proszę o podpowiedź

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli jeżeli nie ma planu to musisz wystąpić o wydanie WZ dla tej działki, możesz zrobić to Ty albo ojciec.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Czyli jeżeli nie ma planu to musisz wystąpić o wydanie WZ dla tej działki, możesz zrobić to Ty albo ojciec.
    ale to dla całej działki, na tej całej działce jest obora, ogród i dalej pole (grunty orne)?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf08ca Zobacz post
    ale to dla całej działki, na tej całej działce jest obora, ogród i dalej pole (grunty orne)?
    Nie, na tej która ojciec będzie chciał Ci przepisać. wiesz, najlepiej zacząć od początku czyli wynająć geodetę aby dokonał wytyczenia działki i wtedy ojciec wystąpi o WZ do których wytyczne możesz dać Ty aby po przepisie działki na Ciebie, przepisać je na siebie (skróci to okres na wydanie nowych z innymi założeniami WZ).

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Najpierw podział geodezyjny a potem WZ. WZ są wystawiane na działkę o konkretnym numerze, więc jeśli na działkę o numerze 100 dostaniesz WZ i dokonasz podziału na 100/1 i 100/2 to decyzja o WZ dla działki 100 będzie miała wartość listka papira* toaletowego wiszącego w krainie marzeń. Przecież w decyzji masz podany wskaźnik zabudowy, procenty biologicznie czynne itp. itd., więc zmiana powierzchni działki wywala te wskaźniki w kosmos. Takie zasady są stosowane na zachód od górnej i środkowej Odry.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony