dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Talking Podłoże pod płytki ścienne w łazience - dylematy

    Witam, jako że w tym roku oddany do użytkowania zostanie blok w którym kupiłem mieszkanie postanowiłem pomyśleć trochę nad wykończeniem.
    Tak się złożyło, że w ofercie dewelopera nie ma tynków na ścianach w łazienkach, zrobione są tylko sufity. Co o tym myślicie?

    Budynek zbudowany jest z jakiś bloczków bodaj gazobetonowych (ręki nie dam sobie uciąć) i teraz tutaj moje pytanie, jak wykończyć te ściany pod płytki?
    Z tego co już zdążyłem się zoriętować to mam 3 możliwości : Płyty GK, położyenie tynków i montaż płytek bezpośrednio na bloczki.

    Montaż płyt GK to fajna i szybka opcja - dla wykonawcy. Uczciwiy, zatrudniony przeze mnie majster odradził mi to z pwoodu możliwego echa jakie będzie towarzyszyć pobytowi w łazience.

    Rozważam więc tynki, lub gołe ściany (to drugie chyba także przewiduje developer?).

    Z tynkami jest taki problem, że jak wiadomo muszą schnąć, terminy z majstrem już ustalone, grafik jest napięty a i wcześniej tzn. przed oddaniem do użytkowania nie bardzo jest jak wejść i te tynki zrobić.

    W związku z tym moje pytanie : Jakie są minusy montażu płytek, konkretnie gres szkliwiony bezpośrednio na "pustaki"? Poza zwięszkonymi nakłądami na klej, (rozumiem że to zależy od tego jak krzywe są sciany ) jest coś jeszcze co powinienem wziąć pod uwagę?

    Położenie tynków nie jest niemożliwe lecz bardzo komplikuje sytuację ale czy gra jest warta świeczki?
    Ostatnio edytowane przez dxn95 ; 14-05-2021 o 09:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony