dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Naprawa zamka/wkladki w drzwiach

    Dzień dobry. Mam problem: w drzwiach luzuje się klamka. Wskutek otwierania/zamykania drzwi coraz częściej czuć było poruszanie się klamki, doszło w końcu do sytuacji takiej jak na zdjęciu. Odnoszę wrażenie, jak nic z tym nie zrobię to przy następnej próbie wejścia do pokoju klamka po prostu zostanie wyrwana, co gorsza, bez możliwości otwarcia drzwi. Sytuacja jest więc potencjalnie niebezpieczna. Chciałbym to naprawić we własnym zakresie i pytanie jak się do tego zabrać: Jak ten mechanizm się nazywa żebym mógł znaleźć informację na jego temat. Widzę że śruby były wkręcane w drzwi i to z nimi jest główny problem.

    Swoją drogą w drugich drzwiach występuje identyczny problem, ale w mniejszym stopniu. Drzwi od jednego producenta, z innymi nie ma problemu. Firma która montowała drzwi juz zbankrutowała, brak kontaktu wszelakiego. Bardzo proszę o pomoc


  2. #2

    Domyślnie

    Przewierć to na wylot i kup w sklepie z klamkami komplet śrub do tego celu np w Leroyu były.
    Dwie śruby złaczone długą nakrętko-tulejką.

  3. #3

    Domyślnie

    Powinienem zacząć od pytania: jak zdjąć klamkę w stanie obecnym? Wyszarpać siłowo czy próbował te śruby jakoś wykręcać (np. obcęgami)?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Klamki zazwyczaj mają małą śrubkę od spodu na imbus. Potem odkręcasz pierścień i tam masz wkręty na wierzchu.
    Ale z wierceniem uważaj, żeby mechanizmu nie przewiercić. Klej to słabsze, ale bezpieczniejsze rozwiązanie.

    Witex?

  5. #5

    Domyślnie

    Jestem obecnie w pracy nie mam jak sprawdzić. Będąc w temacie (częściowo...) - jak byście wycenili taką usługę? Samą robociznę oraz opcję z częściami? Szukając fachowca o co najlepiej jest się zapytać tzn. nie znam się na standardach zamków (tutaj trzeba będzie wiercić, w innych nie ma takiej konieczności). Podwarszawska miejscowość.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Naruto10 Zobacz post
    Dzień dobry. Mam problem: w drzwiach luzuje się klamka. Wskutek otwierania/zamykania drzwi coraz częściej czuć było poruszanie się klamki, doszło w końcu do sytuacji takiej jak na zdjęciu. Odnoszę wrażenie, jak nic z tym nie zrobię to przy następnej próbie wejścia do pokoju klamka po prostu zostanie wyrwana, co gorsza, bez możliwości otwarcia drzwi. Sytuacja jest więc potencjalnie niebezpieczna. Chciałbym to naprawić we własnym zakresie i pytanie jak się do tego zabrać: Jak ten mechanizm się nazywa żebym mógł znaleźć informację na jego temat. Widzę że śruby były wkręcane w drzwi i to z nimi jest główny problem.

    Swoją drogą w drugich drzwiach występuje identyczny problem, ale w mniejszym stopniu. Drzwi od jednego producenta, z innymi nie ma problemu. Firma która montowała drzwi juz zbankrutowała, brak kontaktu wszelakiego. Bardzo proszę o pomoc

    Musisz poprawić mocowanie rozet bo te wkręty którymi są przykręcone rozety do drzwi już nie będą trzymały a po dobrym przykręcenie rozet skontrować klamkę śrubką która znajduje się w spodniej lub bocznej/od środka części klamki, tej w która wchodzi kwadrat.
    Zwróć uwagę na 2.10 min filmu
    https://www.youtube.com/watch?v=En00WLX2wsw
    https://klamkiexpert.pl/o-nas

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A ja myślę, że tam nie ma śruby imbusowej blokującej trzpień stąd efekt jak na zdjęciach.
    Taką klamkę powinno się mocować przelotowo i wtedy problemu nie będzie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Naruto10 Zobacz post
    Powinienem zacząć od pytania: jak zdjąć klamkę w stanie obecnym? Wyszarpać siłowo czy próbował te śruby jakoś wykręcać (np. obcęgami)?
    Wygląda na taniego "chińczyka". Takie klamki ekipy montują na wkręciki, bo szybko, a najpewniej dostarczone śruby przelotowe były słabe i wylądowały w śmietniku.
    Do tego drzwi z plastrem miodu lub mdf i się wyrobiło.

    Rozeta klamki wgląda na nakręcaną (odkręcisz jak słoik). Będą dwie śrubki. Jak nie za długie to je przekręć w inne dziurki, ale zdecydowanie lepiej jakbyś zamontował to na przelotówki. Być może dostaniesz je w sklepie z drzwiami za złotówkę, albo dwie.

    Ile może kosztować fachowiec? Nie mam pojęcia. Koszt materiałów żaden. Praca - 15 minunt. Dojazd zajmie więcej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ....Ile może kosztować fachowiec? Nie mam pojęcia. Koszt materiałów żaden. Praca - 15 minunt. Dojazd zajmie więcej.
    Fachowiec, który wie jak to wykonać będzie kosztował i powinien kosztować! Fachowiec podkreślam, który przyjedzie, naprawi i wystawi fakturę! Płacimy za wiedzę i doświadczenie a nie za sam "czas pracy" różnie pojmowany..
    Gdyby stawki uzależnione były od czasu pracy to stomatolog czy radca prawny za 15 minut pracy nie powinien brać więcej jak 10, max 15 zł , zwłaszcza, że to jego trzeba odwiedzić poświęcając kilka godzin na dojazd i powrót...Na swoje nieszczęście, mam problem ze znalezieniem takowych...
    Ostatnio edytowane przez stary ; 14-05-2021 o 22:16

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Masz rację.
    Dlatego ja nie mógłbym być prawnikiem czy lekarzem, bo jak za krótkie pogaduszki brać kasę...

    A całkiem poważnie: jakbym dostał takie zlecenie, to nie wiem czy za 50 zł bym się podjął, nie mówiąc już o dojeździe. Dożyliśmy czasów, że za 20zł ciężko doprosić się o podniesienie z krzesła.

    Jeszcze tylko gastronomia działa, gdzie za tyle np.: zrobią pizzę i ją dowiozą..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11

    Domyślnie

    Trzymamy kciuki -dasz radę, nie martw się, drzwi nie wybuchną (chyba)
    Pamiętaj!! Ta nauka przyda Cie się wkrótce do innych drzwi.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Trzymamy kciuki -dasz radę, nie martw się, drzwi nie wybuchną (chyba)
    Pamiętaj!! Ta nauka przyda Cie się wkrótce do innych drzwi.
    Bardzo dobre słowa. Aż dam Ci plusa za pomocny post
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Bardzo dobre słowa. Aż dam Ci plusa za pomocny post
    Dzięki takim jak Ty czuję się potrzebny.
    Ten plus to jest dodatni czy ujemny (po Wałęsie)? Boję się że jak uzbieram więcej -to będę mógł wymienić na epresso w Orlenie.

    Teraz poprośmy autora wątku jak postepy? Może coś pomóc?
    Te śruby w Leroy nazywają się "Śruby montażowe do klamek na rozecie 30-54".

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Trzymamy kciuki -dasz radę, nie martw się, drzwi nie wybuchną (chyba)
    Pamiętaj!! Ta nauka przyda Cie się wkrótce do innych drzwi.
    Wybuchu (raczej) się nie obawiam chociaż kto wie... Nie chciałbym jednak pozostać z rozgrzebanymi drzwiami ze względu na małe dzieci. Będę wszytskie odpowiedzi szczegółowo analizował i googlował. Chciałbym jedynie o potwierdzenie, czy obejdzie się bez wiercenia i co trzeba kupić?

    P.S. Drzwi marki Porta.

  15. #15

    Domyślnie

    Pamiętaj o zasadach BHP ponieważ jest niebezpieczeństwo zatrzaśnięcia się w środku więc miej przy sobie telefon z numerem sąsiada. W najgorszym wypadku 112.

    Myślę, że przewercenie jest najtrwalsze. Ale sprawdz czy po drodze wiercenia nie ma blachy stalowej zamka. Można dla ostrożności zamek zdemontować. Zobaczysz jak wygląda. A trzyma się chyba na dwóch śrubach z boku drzwi.

  16. #16

    Domyślnie

    Kup sobie np. coś takiego:
    https://allegro.pl/oferta/sruby-prze...dow-6924142097
    Nie znam w/w sprzedawcy jakby coś.
    Śruba przelotowa do klamki ma to nazwę. W budowlanych masz też takie rzeczy za kilka złotych. Trzeba wiercić na wylot (równo) i skręcić sobie 2 części tej śruby.

    Te przewężenia są do odłamania za długiego gwintu. Oczywiście kombinerkami łapiesz za część do odłamania, bo inaczej sobie gwint schrzanisz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony