dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    evogevo

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Pomorskie
    Kod pocztowy
    77-777
    Posty
    5

    Domyślnie Poziom posadzki balkonu powyżej otworów odwadniających drzwi HST

    Jak wykonać wylewkę i warstwę wierzchnią balkonu aby była ona powyżej otworów odwadniających drzwi HST?

    Chciałbym aby taras był najwyżej 2cm poniżej progu drzwi, a odwodnienia kończą się 5cm poniżej progu. Wiem że da się to zrobić, tylko nie wiem w jaki sposób to wykonać aby odwodnienia były drożne. Macie jakieś pomysły?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał evogevo Zobacz post
    Jak wykonać wylewkę i warstwę wierzchnią balkonu aby była ona powyżej otworów odwadniających drzwi HST?

    Chciałbym aby taras był najwyżej 2cm poniżej progu drzwi, a odwodnienia kończą się 5cm poniżej progu. Wiem że da się to zrobić, tylko nie wiem w jaki sposób to wykonać aby odwodnienia były drożne. Macie jakieś pomysły?
    Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na tak skąpe informacje... Przydałyby się jakieś fotki.
    Podejrzewam, że problem stwarza tzw. monorail z aluminium, ze szkleniem stałym bezpośrednio w ościeżnicy bowiem Hs-y wykonane ze szkleniem stałym w skrzydle lub z pvc mają inny rodzaj progu i zwykle spadek pomiędzy częścią wewn/zewn w granicach 25 mm.
    Odpływ z odwodnień powinien być zapewniony i drożny, więc wchodzi w rachubę jakiś rodzaj rynienki przyprogowej lub taras demontowany, wykonany z desek na wylewce sięgającej dolnej części ościeżnicy tej konstrukcji.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    evogevo

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Pomorskie
    Kod pocztowy
    77-777
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na tak skąpe informacje... Przydałyby się jakieś fotki.
    Podejrzewam, że problem stwarza tzw. monorail z aluminium, ze szkleniem stałym bezpośrednio w ościeżnicy bowiem Hs-y wykonane ze szkleniem stałym w skrzydle lub z pvc mają inny rodzaj progu i zwykle spadek pomiędzy częścią wewn/zewn w granicach 25 mm.
    Odpływ z odwodnień powinien być zapewniony i drożny, więc wchodzi w rachubę jakiś rodzaj rynienki przyprogowej lub taras demontowany, wykonany z desek na wylewce sięgającej dolnej części ościeżnicy tej konstrukcji.
    Jest to okno aluminiowe Aluprof MB-77 HS. Nie mam przy sobie zdjęć.

    Wpadłem jeszcze na takie rozwiązanie jak taras wentylowany i chyba coś takiego wykonam u siebie. Wydaje mi się że rozwiązuje to moje problemy, woda będzie mogła sobie spływać w przestrzeni pod płytami, a płyty będę mógł położyć dość blisko progu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony