dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Podłoga poddasza nieużytkowego z surowych desek

    Witam
    Chce położyć z desek 32 podłogę na poddaszu. Jest ono nieużytkowe (graciarnia). Chcę to zrobić z desek 32 surowych. Jedynie z jednej strony heblowane (po tej stronie gdzie się chodzi). Poddasze będzie nie ocieplone także będzie tam i gorąco latem i zimno zimą. Zastanawiam się czy koniecznie impregnować te deski czy nie muszę? Chodzi o czas i koszt wiadomo. Dach jest prefabrykowany deski dokręcane do krokwi pod krokwiami płyta gk między nimi izolacja z celulozy. Dziękuje

  2. #2

    Domyślnie

    No wskazane, skoro nie użytkowe to pewnie nie grzane to "rychło" będziesz miał gości typu szpeciel ,kołatek, w dodatku nie heblowane łatwiej płomień chwytają. Zatem pomalować drewno środkiem ogniochronnym . Nawet jak suszone komorowo to nie heblowane szybciej będzie nabierało wilgoci. Ale nawet jak położysz te nie heblowane suszone bez impregnatów to źle nie będzie. Zasiedlanie stworzonek w suchym musi trwać zatem te cztery dekady musi przelecieć aby wymagało ludzkiego działania. WAŻNE DACH szczelny
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 16-05-2021 o 06:45

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję.
    Bardzo konkretna odpowiedź.
    Dach suchy (prefabrykowany więźba dachowa) i bardzo szczelny zero przecieków.
    Pierwotnie chciałem płytę osb położyć, ale rozstaw krokwi 80cm także gruba płyta osb nie kalkuluje się jest droższa i do cięcia.
    Drewno nie jest suszone surowe z placu heblowane z jednej strony.
    I teraz jak to zrobić. Położyć na krokwie takie jakie jest i niech schnie w lato tam będzie gorąco, a wentylacja poddasza jest i wtedy zaimpregnować (z jednej strony chociaż) np we wrześniu czy już nie impregnować i zostawić? Jakbyście Wy to zrobili. Niestety nie mam gdzie tego zrobić przed położeniem na zewnętrz.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Po pierwsze c oto znaczy, że drewno jest suche albo mokre. Tam będziesz miał ekstremalnie zmienne warunki temperaturowe, drewno sobie podeschnie, ale i tak będzie mocno pracować w ciągu roku. Jak chcesz to przymocować? Może jakieś zdjęcie podeślij tej konstrucji pod podłogę?

    Mnie zawsze uczono, ze takie podłogi kładzie się w dwóch warstwach jeśli punkt mocowania wynosi więcej niż te 50-60 cm przy desce 25mm. U Ciebie jest deska 32 i 80 cm odległości. Może wystarczy, ale dając w jednej warstwie będziesz musiał mocować deski do "krokwi" (chyba nie do krokwi, tylko do dolnego pasa wiązarów????)

    Jak przymocujesz deski do konstrukcji to będzie ono pracowało i napierało na konstrukcję, która przeniesie naprężenia na konstrukcję sufitu podwieszanego - nie wiem, czy tym rigipsom na dole to nie "pomoże" i nie zaczną pękać na stykach (po prostu nie wiem).

    Jak ja mam: na konstrukcję położyłem dwie warstwy MFP 22mm na mijankę i poskręcałem je ze sobą, ale nie z konstrukcją.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190704_151121.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	456526

    Desek żadnych nie dawałem, choć zostały mi stężeniach dachowych (deski poszły na taras wschodni
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję znowu.
    Poniżej zdjęcie jak to wygląda. Na to właśnie chce położyć jak najtańszym sposobem podłogę. Tam będzie wchodzic jedna osoba zazwyczaj żona, żeby włożyć jakieś kartony z ubraniami czy zapas papieru toaletowego (bo był w promocji ������) czy inne takie rzeczy. Nie mam zamiaru zagospodarować poddasza bo mnie już na to nie stać i nie ma też takiej potrzeby. Liczę się z tym, że ta podłogą będzie sprężynować albo może, liczę się z tym też, że może się odkształcić lekko. Nie ma znaczenia. Siła na pewno nie będzie taka duża żeby oddziaływać na całą konstukcje, która jak widać jest mega sztywna. Krokwie mają po 5cm szerokości. Pod podłogą będzie celuluza 40cm i sufit podwieszany.
    Mało tego deski nie będą na ścisk jedna do drugiej na szerokość tylko ok 1cm przerwy między nimi, żeby mógł żyć lekko swoim życiem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210406_084911.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	456528
    Niestey przez te wszystkie podwyżki wszystkiego budżet się już nie spina i dlatego kupiłem deski surowe z placu (były suche, ale popadało trochę i już nie jest, a dostarcza mi je dopiero jutro)
    Dziekuje

  6. #6

    Domyślnie

    jest parę rzeczy do przemyślenia:

    1. dobrze by było aby konstruktor wiązarów potwierdził, że można tam chodzić. Też mam wiązary, w momencie projektowania wiązarów zleciłem konstruktorowi aby zaprojektował podłogę pod stryszek - u mnie wiązar pod podłogą stryszku ma 36 cm wysokości ( grubość wiązarów mam wszędzie taką samą = 5cm)
    2. Też mam celulozę, aby uzyskać 40 cm docelowo trzeba nasypać około 50 cm - widzę po paru miesiącach, że celuloza osiadła około 10-15%
    3. Ja mam sufit w domu wysoko ( mamy 2,85 m), stąd jeszcze nad wiązarem nadbudowałem kratownicę z łat pod podłogę z desek o wysokości 10 cm - w zależności jaką wysokość sufitu przewidujesz musisz policzyć do jakiej wysokości będzie te 50 cm celulozy
    4. podłoga z desek to bardzo dobry pomysł (w przeciwieństwie do OSB) bo jak deski się rozeschną to zapewnisz wymaganą wentylację dla pary przenikającą celulozę
    5. aby uniknąć zaśmiecania celulozy z podłogi ja dałem pod deski wysokoparoprzepuszczalną membranę

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    jest parę rzeczy do przemyślenia:

    1. dobrze by było aby konstruktor wiązarów potwierdził, że można tam chodzić. Też mam wiązary, w momencie projektowania wiązarów zleciłem konstruktorowi aby zaprojektował podłogę pod stryszek - u mnie wiązar pod podłogą stryszku ma 36 cm wysokości ( grubość wiązarów mam wszędzie taką samą = 5cm)
    2. Też mam celulozę, aby uzyskać 40 cm docelowo trzeba nasypać około 50 cm - widzę po paru miesiącach, że celuloza osiadła około 10-15%
    3. Ja mam sufit w domu wysoko ( mamy 2,85 m), stąd jeszcze nad wiązarem nadbudowałem kratownicę z łat pod podłogę z desek o wysokości 10 cm - w zależności jaką wysokość sufitu przewidujesz musisz policzyć do jakiej wysokości będzie te 50 cm celulozy
    4. podłoga z desek to bardzo dobry pomysł (w przeciwieństwie do OSB) bo jak deski się rozeschną to zapewnisz wymaganą wentylację dla pary przenikającą celulozę
    5. aby uniknąć zaśmiecania celulozy z podłogi ja dałem pod deski wysokoparoprzepuszczalną membranę
    1. Przecież konstruktor przewidział chodnik, po to właśnie cały ten korytarz widoczny na zdjęciu.
    3. Też chciałem to zaproponować - możesz dać wtedy wyżej wełnę/celulozę, ale to dodatkowa robota i koszty, no i pozostaje problem jak to wszystko powiązać stabilnie (u mnie jak widać są płytki kolczaste)
    4. to nie ma żadnego znaczenia, bo boki tego korytarza są otwarte. Nic tam się nie wykropli, bo od tego jest paroizolacja POD celulozą (od strony ciepłej i wilgotnej). Nie kombinuj
    5. i znów kombinacje. Czym ma się ta celuloza "zaśmiecić"? I Jak będziesz sprzątał te śmieci spod desek?
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 16-05-2021 o 14:11
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dadycool Zobacz post
    Dziękuję znowu.
    Poniżej zdjęcie jak to wygląda. Na to właśnie chce położyć jak najtańszym sposobem podłogę. Tam będzie wchodzic jedna osoba zazwyczaj żona, żeby włożyć jakieś kartony z ubraniami czy zapas papieru toaletowego (bo był w promocji ������) czy inne takie rzeczy. Nie mam zamiaru zagospodarować poddasza bo mnie już na to nie stać i nie ma też takiej potrzeby. Liczę się z tym, że ta podłogą będzie sprężynować albo może, liczę się z tym też, że może się odkształcić lekko. Nie ma znaczenia. Siła na pewno nie będzie taka duża żeby oddziaływać na całą konstukcje, która jak widać jest mega sztywna. Krokwie mają po 5cm szerokości. Pod podłogą będzie celuluza 40cm i sufit podwieszany.
    Mało tego deski nie będą na ścisk jedna do drugiej na szerokość tylko ok 1cm przerwy między nimi, żeby mógł żyć lekko swoim życiem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210406_084911.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	456528
    Niestey przez te wszystkie podwyżki wszystkiego budżet się już nie spina i dlatego kupiłem deski surowe z placu (były suche, ale popadało trochę i już nie jest, a dostarcza mi je dopiero jutro)
    Dziekuje
    Jak najtańszym sposobem, to poprzybijaj deski do wiązarów. Weź tylko pod uwagę, że będziesz je musiał łączyć wzdłuż na wiązarach, które mają po 5 cm szerokości (inaczej będą klawiszować). Dasz radę wbić dwa gwoździe obok siebie w drewno 5 cm tak, żeby się nie rozszczepiło? Chyba nie.

    Nie musisz dawać 1 cm między deskami, wystarczy 1 mm i będzie ok. Za to pracować będą wzdłużnie i tam trzeba dać powiedzmy 3 mm między deskami.

    Moim zdaniem najłatwiej to jednak była dać płyty i je podocinać. Jaka jest szerokość korytarza?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki, dzięki, dzięki
    Szerokość korytarza 4m. Wiem trzy płyty osb wchodzą. Z tym, że deski na 55m2 wyszły mnie 1700z heblowaniem 4 metrowe, akurat na długość do ścięcia może 2cm.
    Płyta osb każdy może policzyć ile wyjdzie ok 1000wiecej.
    Dwa do pomocy mam starszego ojca w tym aspekcie i nie bardzo targać ciężkie płyty na górę, a deska jest poręczna i dużo lżejsza.
    Chciałem na wkręty mocować myślę że na dwóch cm zmiesze wkręt spokojnie.
    Wysokość tej krokwi jest 30cm plus 15 w dół sufit także na ceuluze wystarczy chyba?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dadycool Zobacz post
    Dzięki, dzięki, dzięki
    Szerokość korytarza 4m. Wiem trzy płyty osb wchodzą. Z tym, że deski na 55m2 wyszły mnie 1700z heblowaniem 4 metrowe, akurat na długość do ścięcia może 2cm.
    Płyta osb każdy może policzyć ile wyjdzie ok 1000wiecej.
    Dwa do pomocy mam starszego ojca w tym aspekcie i nie bardzo targać ciężkie płyty na górę, a deska jest poręczna i dużo lżejsza.
    Chciałem na wkręty mocować myślę że na dwóch cm zmiesze wkręt spokojnie.
    Wysokość tej krokwi jest 30cm plus 15 w dół sufit także na ceuluze wystarczy chyba?
    Ja też miałem problem z wtarganiem płyt na górę (jedna to 45 kg!), ale chłopaki przy okazji wtargali je w 30 minut po płozach z kantówek, za co dałem im siatkę piwa

    Weź dwa wkręty fi 5 lub fi 6 (fi 4 nic nie utrzyma, a fi 8 jest za gruby na 100%) i wkręć, to zobaczysz. Moim zdaniem rozszczepisz drewno konstrukcyjne, po którym masz podobno chodzić i które trzyma cały dach!

    Co do grubości 45 cm pod celulozę - nie wiem, ja tej izolacji nie liczyłem
    Zastanawiam się, na czym ma ta celuloza leżeć, tak BTW.

    ps. Na deski 4m daj 5 mm dylatacji wzdłuż.
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 16-05-2021 o 18:58
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    1. Przecież konstruktor przewidział chodnik, po to właśnie cały ten korytarz widoczny na zdjęciu.
    3. Też chciałem to zaproponować - możesz dać wtedy wyżej wełnę/celulozę, ale to dodatkowa robota i koszty, no i pozostaje problem jak to wszystko powiązać stabilnie (u mnie jak widać są płytki kolczaste)
    4. to nie ma żadnego znaczenia, bo boki tego korytarza są otwarte. Nic tam się nie wykropli, bo od tego jest paroizolacja POD celulozą (od strony ciepłej i wilgotnej). Nie kombinuj
    5. i znów kombinacje. Czym ma się ta celuloza "zaśmiecić"? I Jak będziesz sprzątał te śmieci spod desek?


    ad 1. jesteś pewny... ? , że tak jest w przypadku tego forumowicza
    ad 4. ma i to jak najbardziej... http://budujzdrewna.pl/technologia/b...nieogrzewanego
    ad 5. tym czym z reguły brudzi się podłoga, odkurzaczem
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 16-05-2021 o 19:45

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Weź dwa wkręty fi 5 lub fi 6 (fi 4 nic nie utrzyma, a fi 8 jest za gruby na 100%) i wkręć, to zobaczysz. Moim zdaniem rozszczepisz drewno konstrukcyjne, po którym masz podobno chodzić i które trzyma cały dach!

    Co do grubości 45 cm pod celulozę - nie wiem, ja tej izolacji nie liczyłem
    Zastanawiam się, na czym ma ta celuloza leżeć, tak BTW.
    Będę wkręcał po jednym wkręcie.

    Celuloza na płytach GK. Najpierw stelaż dość blisko siebie potem folia paroizolacyjna dość gruba i płyta do tego przykręcona na nią. Na całości około 150m2 będzie 2 tony mniej więcej także wychodzi ok 13-14 kg na m2.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał dadycool Zobacz post
    Będę wkręcał po jednym wkręcie.

    Celuloza na płytach GK. Najpierw stelaż dość blisko siebie potem folia paroizolacyjna dość gruba i płyta do tego przykręcona na nią. Na całości około 150m2 będzie 2 tony mniej więcej także wychodzi ok 13-14 kg na m2.
    ja przysypałem dolny pas wiązara, odsłonięta góra pasa to jednak jakiś mostek cieplny jest, sypałem 50 cm , teraz osiadło i mam trochę ponad 40 cm. Jakie przewidujesz oświetlenie w domu , jeżeli wpuszczane w sufit GK ledy to może być pewien problem, musisz je odizolować od celulozy

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post


    ad 1. jesteś pewny... ? , że tak jest w przypadku tego forumowicza
    ad 4. ma i to jak najbardziej... http://budujzdrewna.pl/technologia/b...nieogrzewanego
    ad 5. tym czym z reguły brudzi się podłoga, odkurzaczem
    1. Tak, jestem pewien, że można "chodzić" po tej podłodze. Inna sprawa, jaka jest obciążalność tej konstrukcji - jest to napisane w projekcie, który MUSIAŁ być zrobiony przed jej wykonaniem. Mnie nie pytaj, tylko autora wątku.
    4. Kolego, czy Ty rozumiesz tekst, który podlinkowałeś? : jak wspomniano powyżej – poważnym błędem jest położenie pełnej podłogi na poddaszu nieużytkowym ograniczającej migrację wilgoci, z ogrzewanych pomieszczeń użytkowych do nieogrzewanej przestrzeni poddasza nieużytkowego. - gdzie tu niby jest pełna podłoga????? Korytarz jest tylko na środku!
    ad 5 - problem wydumany, ale co kto lubi.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dadycool Zobacz post
    Będę wkręcał po jednym wkręcie.

    Celuloza na płytach GK. Najpierw stelaż dość blisko siebie potem folia paroizolacyjna dość gruba i płyta do tego przykręcona na nią. Na całości około 150m2 będzie 2 tony mniej więcej także wychodzi ok 13-14 kg na m2.
    Hmm, nie boisz się, że to może nie wytrzymać? Że płyty będą pracować pod ciężarem swoim i tej celulozy? Wełnę mógłbyś sznurkować od dołu, na to folię i płyty GK, a tak warstwa górna będzie obciążać niższą. JAk zamontujesz tam oświetlenie???
    JA to rozwiązałem zupełnie inaczej, ale bardziej kosztownie. Nie mówię, że Ci się nie uda, ale widziałeś kiedyś takie rozwiązanie u kogokolwiek?

    Jak będziesz wkręcał po jednym wkręcie? jeden na deskę? W środku? Po boku? Deski przybija się/mocuje na dwa wkręty/gwoździe, bo inaczej będą łódeczkować.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    1. Tak, jestem pewien, że można "chodzić" po tej podłodze. Inna sprawa, jaka jest obciążalność tej konstrukcji - jest to napisane w projekcie, który MUSIAŁ być zrobiony przed jej wykonaniem. Mnie nie pytaj, tylko autora wątku.
    4. Kolego, czy Ty rozumiesz tekst, który podlinkowałeś? : jak wspomniano powyżej – poważnym błędem jest położenie pełnej podłogi na poddaszu nieużytkowym ograniczającej migrację wilgoci, z ogrzewanych pomieszczeń użytkowych do nieogrzewanej przestrzeni poddasza nieużytkowego. - gdzie tu niby jest pełna podłoga????? Korytarz jest tylko na środku!
    ad 5 - problem wydumany, ale co kto lubi.
    każdy robi jak chce ) - odkręć w środku zimy ( zakładam , że masz nieogrzewane poddasze i jest mróz ) jedną z płyt swojego szczelnego "korytarza" na poddaszu, zapewne zobaczysz tam od spodu krople wody...

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Hmm, nie boisz się, że to może nie wytrzymać? Że płyty będą pracować pod ciężarem swoim i tej celulozy? Wełnę mógłbyś sznurkować od dołu, na to folię i płyty GK, a tak warstwa górna będzie obciążać niższą. JAk zamontujesz tam oświetlenie???
    JA to rozwiązałem zupełnie inaczej, ale bardziej kosztownie. Nie mówię, że Ci się nie uda, ale widziałeś kiedyś takie rozwiązanie u kogokolwiek?

    Jak będziesz wkręcał po jednym wkręcie? jeden na deskę? W środku? Po boku? Deski przybija się/mocuje na dwa wkręty/gwoździe, bo inaczej będą łódeczkować.

    "Hmm, nie boisz się, że to może nie wytrzymać? Że płyty będą pracować pod ciężarem swoim i tej celulozy? Wełnę mógłbyś sznurkować od dołu, na to folię i płyty GK, a tak warstwa górna będzie obciążać niższą. JAk zamontujesz tam oświetlenie???
    JA to rozwiązałem zupełnie inaczej, ale bardziej kosztownie. Nie mówię, że Ci się nie uda, ale widziałeś kiedyś takie rozwiązanie u kogokolwiek?"


    czytam, że nie masz żadnego doświadczenia ani wiedzy w tym względzie... to rozwiązanie jest często stosowane przy ociepleniu celulozą... celuloza to idealne rozwiązanie dla parterówek na wiązarach.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    każdy robi jak chce ) - odkręć w środku zimy ( zakładam , że masz nieogrzewane poddasze i jest mróz ) jedną z płyt swojego szczelnego "korytarza" na poddaszu, zapewne zobaczysz tam od spodu krople wody...
    Ale on nie jest szczelny! Widać z boku co się dzieje pod płytami, bo właśnie z boku nie jest niczym zabudowany. Ja tam żadnych kropel nie widziałem, bo i skąd?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    "Hmm, nie boisz się, że to może nie wytrzymać? Że płyty będą pracować pod ciężarem swoim i tej celulozy? Wełnę mógłbyś sznurkować od dołu, na to folię i płyty GK, a tak warstwa górna będzie obciążać niższą. JAk zamontujesz tam oświetlenie???
    JA to rozwiązałem zupełnie inaczej, ale bardziej kosztownie. Nie mówię, że Ci się nie uda, ale widziałeś kiedyś takie rozwiązanie u kogokolwiek?"


    czytam, że nie masz żadnego doświadczenia ani wiedzy w tym względzie... to rozwiązanie jest często stosowane przy ociepleniu celulozą... celuloza to idealne rozwiązanie dla parterówek na wiązarach.
    Niczego twierdzę, tylko pytam, czy autor jest pewien co robi. Skoro to działa, to ok.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Ja jestem obecnie na etapie montażu desek 2500x100x30. Mocuję do belek po dwa wkręty na końcach i po jednym na posrednich belkach. W trudno dostępnych miejscach (rury rekuperacji) będzie sklejka grubość 10mm. Dach ocieplony na całej powierzchni pianka PUR i dodatkowo będzie ok. 17cm PUR na sufit poddasza. Mam nadzieję że to zadziała.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony