dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Stan deweloperski instalacje elektryczne

    Dzień dobry

    Jestem w trakcie zakupu mieszkania od dewelopera, inwestycja ma planowane zakończenie w 1 kwartale 2022. Według informacji od dewelopera, mogę rozplanować rozmieszczenie punktów świetlnych itp, w czerwcu na mieszkanie wchodzi elektryk.

    Moje pytanie jest takie, czy faktycznie instalacja elektryczna zostanie wykonana zgodnie z moimi propozycjami? Czy deweloper/ pracownicy dewelopera rozmieszczą punkty świetlne i gniazdka na podstawie przekazanych przeze mnie informacji?

    Jak powinny wyglądać przekazane przeze mnie informacje dla dewelopera? Czy wystarczy prosty plan rozkładu punktów świetlnych/gniazdek, powiedzmy na rzucie z góry z opisem/wymiarami ? Czy elektryk będzie w stanie na podstawie "amatorskiego" rysunku wykonać taki układ?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    W zasadzie to deweloper powinien Cie powiadomić na wizytę na budowie z elektrykiem i na miejscu podasz elektrykowi swoje propozycje rozmieszczenia instalacji.
    Żadnych rysunków czy projektów nie musisz robić, po prostu nas gruncie przekażesz swoje sugestie a elektryk się do nich dostosuje. Wiesz nie wszystkie rozwiązania jakie sobie wymyśli inwestor są zgodne ze sztuka więc dlatego elektryk Ci na miejscu powie czy tak można czy nie i konsensus jakoś uzyskacie

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    W zasadzie to deweloper powinien Cie powiadomić na wizytę na budowie z elektrykiem i na miejscu podasz elektrykowi swoje propozycje rozmieszczenia instalacji.
    Żadnych rysunków czy projektów nie musisz robić, po prostu nas gruncie przekażesz swoje sugestie a elektryk się do nich dostosuje. Wiesz nie wszystkie rozwiązania jakie sobie wymyśli inwestor są zgodne ze sztuka więc dlatego elektryk Ci na miejscu powie czy tak można czy nie i konsensus jakoś uzyskacie
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zastanawiałem się właśnie jak to ma wyglądać i jak mam przekazać te informacje. Wbrew pozorom jak zacząłem sobie to wszystko planować, to tych punktów świetlnych i gniazdek jest całkiem sporo, więc trzeba to jakoś przekazać żebym nie musiał potem robić instalacji właściwie od zera

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał creif Zobacz post
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zastanawiałem się właśnie jak to ma wyglądać i jak mam przekazać te informacje. Wbrew pozorom jak zacząłem sobie to wszystko planować, to tych punktów świetlnych i gniazdek jest całkiem sporo, więc trzeba to jakoś przekazać żebym nie musiał potem robić instalacji właściwie od zera
    Powinno to wyglądać tak, że spotykasz się z elektrykiem na budowie w swoim mieszkaniu i przekazujesz mu swoje oczekiwania i tyle.
    Przekaż deweloperowi (choć w zasadzie to on powinien powiadomić każdego właściciela) że chciałbyś skonsultować z elektrykiem swoje zmiany dotyczące instalacji elektrycznej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony