dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Proszę o polecenie wkrętów do betonu okolice 8x60 i dłuższe, z łbem sześciokątnym

    Trochę dziwna sprawa. Mam ja sobie w swoim mieście sklepik, w którym często się zaopatruję w różne budowlane rzeczy. W wypadku kołków fajne jest to, że mają właściwie wszystko, kombinacje łba, grubości, długości. Ostatnio parę rzeczy montowałem (IKEA), mocowana szafek wiszących IKEA mają to do siebie, że łeb musi być szeroki i płaski, więc używałem 8x80 - idealnie się mieszczą pod plastikową osłoną mocowania.

    Kiedy za 1szym razem poszedł mi wkręt kilka tyg temu, myślałem że to wypadek przy pracy. Ale dzisiaj na 6 wkrętów poszły 3, części nawet nie zdążyłem dokręcić do końca (otwory kręciłem o połowę za głębokie po pierwszej wpadce, więc to nie problem).

    Może robię jakiś błąd, którego nie jestem świadomy, może sklep ma felerną partię. Wkręty z oznaczeniem 8.8 .

    Czy ktoś może mi polecić naprawdę dobre kołki, dla których da się znaleźć wersje z sześciokątnym łbem (albo innym płaskim - np. torx), takie dla których można dostać grubość 8 i długość 60,65?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Fiszer.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #3

    Domyślnie

    To teraz jeszcze powiedz mi, gdzie mogę kupić Fischera, który spełnia wymagania o których pisałem

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał dr_Fell Zobacz post
    To teraz jeszcze powiedz mi, gdzie mogę kupić Fischera, który spełnia wymagania o których pisałem
    Głupie pytanie, nie podajesz nawet gdzie mieszkasz jak ktokolwiek ma Ci podać gdzie kupić? Ja ci odpisze też polecam wyroby Fischera, a gdzie ich szukać? W necie. Jak jesteś z rzeszowa podam ci na priw gdzie szukać.

  5. #5

    Domyślnie

    Pytanie jak pytanie, Twoja odpowiedź mądra też nie jest, za to chamska i owszem. "Gdzie" może dotyczyć sprzedaży wysyłkowej albo np. ogólnopolskiej sieci - do tego nie jest potrzebna lokalizacja - zresztą sam sobie to podpowiadasz w kolejnym zdaniu.

    Jestem z Sosnowca, ofertę Casto / Obi przejrzałem i jest dość uboga. W necie też mam problem, może to kwestia zmęczenia, jutro spróbuję jeszcze raz. Zależy mi na grubościach do 8mm i długościach w przedziale ok. 60 - 100 + płaski łeb wkręta.

    Znalazłem "przewodnik po zamocowaniach" Fischera i wynika z niego, że powinienem celować w kołki z wkrętami Duopower (8x65) i ramowe (długość powyżej 65). Zaczynam się chyba orientować w oznaczeniach wkrętów i powoli coś tam znajduję dzięki temu. Wygląda na to, że ramowe takie jak chcę dostanę pewnie w którymś z Casto / Obi / Leroy. Jeśli ktoś zna w mojej okolicy jakiś sklep stacjonarny z dobrymi cenami i sporym asortymentem chętnie przyjmę, jeśli nie - będę wdzięczny za sugestie sklepów internetowych.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał dr_Fell Zobacz post
    Pytanie jak pytanie, Twoja odpowiedź mądra też nie jest, za to chamska i owszem. .
    Być może, ale wkręty/dyble potrafię dobrać i kupić.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    W markowych marketach budowlanych ceny Fischer'a są z kosmosu. W większej ilości kupowałem na znanym portalu aukcyjnym, Najlepiej cenowo, kupić same koszulki, a wkręty dobrać w lokalnym sklepie ze śrubami.
    Dla przykładu komplet 6X30:
    w markecie 1,15,-zł/szt.
    z internetów 0,45,- zł/szt. z przesyłką.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    W markowych marketach budowlanych ceny Fischer'a są z kosmosu. W większej ilości kupowałem na znanym portalu aukcyjnym, Najlepiej cenowo, kupić same koszulki, a wkręty dobrać w lokalnym sklepie ze śrubami.
    Dla przykładu komplet 6X30:
    w markecie 1,15,-zł/szt.
    z internetów 0,45,- zł/szt. z przesyłką.

    Ceny kołków w marketach zabójcze faktycznie. Widziałem na alledrogo, trochę się boję podróbek, w razie czego zapytam Cię o sprzedawcę, u którego kupowałeś. Ja głównie szukam dobrych i sprawdzonych wkrętów, kołków przy okazji (tu już wiem, że Fischer ). Z wkrętów może Spax? Są jakieś alternatywy? Może jest jakiś sprawdzony i przeciętnie drogi producent, którego stal trzyma parametry, choćby marketowy.

    Oczywiście może tak być, że problemem były kołki, miałem nawet taki pomysł, że te moje się zapiekają jak kręcę wkrętarką, więc ostatni wkręt poszedł w całości powoli małą grzechotką i też urwany, zanim zdążyłem go do końca wkręcić. Może koszulka za mało elastyczna i za słabo się poddawała w tym betonie? Może za dużo materiału miała i nie miała się gdzie rozchodzić? Nie wiem. Z taką sytuacją się pierwszy raz spotykam, żeby mi tak wkręty pękały.

    Te wkręty dla mnie faktycznie szły z dużym oporem, ojciec, z którym je wkręcałem i też jeden urwał (pracował wiele lat w budowlance), mówi, że jak wkręcał Fishery, to czasami mu łapa puchła, a ma dużą. Tu mówi, prawie nie poczuł oporu i kołek urwany.

    Samemu mi głupio, że takie cyrki z okazji prostego mocowania szafek, ale ilość pracy, jaką dołożyło urwanie tych 3 kołków była tak duża, że po prostu wolę dołożyć i zaoszczędzić sobie pracy na przyszłość.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Poza Fisherem masz na rynku produkty Hilti, znana marka.
    Są rownież produkty EJOT też mają spory asortyment, koljna marka to Koelner ,
    Wkręt-Met kiedyś tylko rodzima produkcja ale od kilku lat posiłkują się produkcją w chinach , podobno bywają gorsze partie ale to tylko tak słyszałem nie wiem ile w tym prawdy.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dr_Fell Zobacz post
    Może robię jakiś błąd, którego nie jestem świadomy, może sklep ma felerną partię. Wkręty z oznaczeniem 8.8 .
    A jakie oznaczenie kołka?

    Do betonu, to lepiej śruby i tuleje stalowe albo mosiężne.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ja bym radził nauczyć się stosować te wkręty bo to nie jest normalne żeby tak pękały. nic na siłę, jak wkręcacie że łapa puchnie to co się dziwić.

    do wieszania szafek nie potrzeba wydziwiać jeśli chodzi o kołki , kup w sklepie budowlanym za rogiem. bardziej technika się liczy niż wytrzymałość 8 mm kołka który i tak jest dziesiątki razy mocniejszy niż potrzeba do utrzymania szafki.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Może użycie lubrykantu na wkręt by pomogło.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  13. #13

    Domyślnie

    TLDR: Bardzo Wam dziękuję za dyskusję i wszystkie pomysły. Mam dzięki temu kilka opcji, z których w dowolnej kolejności skorzystam:
    - Kołki i wkręty Fischer, w wypadku problemów z dostaniem wkrętów z płaskim łbem dam podkładki pod stożkowe.
    - Koelner, Hilti
    - Sprawdzić inny sklep "za rogiem", zaryzykować, może ma innego dostawcę
    - Sprawdzę też oznaczenie kołków (dzięki Kaizen), może faktycznie tu leżał problem?

    Pozdrawiam!


    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Poza Fisherem masz na rynku produkty Hilti, znana marka.
    Są rownież produkty EJOT też mają spory asortyment, koljna marka to Koelner ,
    Wkręt-Met kiedyś tylko rodzima produkcja ale od kilku lat posiłkują się produkcją w chinach , podobno bywają gorsze partie ale to tylko tak słyszałem nie wiem ile w tym prawdy.
    Dzięki Hilti szukałem, znajdowałem tylko do metalu i drewna, ale poszukam lepiej. Koelner - super. Generalnie chodzi o to, żeby były jakiekolwiek markowe, bo wtedy jest szansa, że producent będzie kontrolował jakość.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jakie oznaczenie kołka?
    Do betonu, to lepiej śruby i tuleje stalowe albo mosiężne.
    Sprawdzę to (oznaczenie) przy okazji. Pewnie lepiej tak jak piszesz, ale to tylko tekturowe szafki z IKEI

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    ja bym radził nauczyć się stosować te wkręty bo to nie jest normalne żeby tak pękały. nic na siłę, jak wkręcacie że łapa puchnie to co się dziwić.
    do wieszania szafek nie potrzeba wydziwiać jeśli chodzi o kołki , kup w sklepie budowlanym za rogiem. bardziej technika się liczy niż wytrzymałość 8 mm kołka który i tak jest dziesiątki razy mocniejszy niż potrzeba do utrzymania szafki.
    Może i każda rada cenna - zwracam jednak uwagę kolegi na to, że pisałem o wkręcaniu "tak że łapa puchnie" wkrętów Fischer, które nie pękały. Przy tych pękających nie miało co puchnąć Pisałem też o tym, że te "moje" kołki były kupione właśnie "w sklepie za rogiem" i jeden pękł zanim do końca go dokręciłem a pozostałe zanim dokręciłem je porządnie, dlatego szukam czegoś poleconego, żeby nie tracić kolejny raz czasu. Piszę dość rozwlekle i rozumiem, że różne rzeczy mogą umknąć.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dr_Fell Zobacz post
    Sprawdzę to (oznaczenie) przy okazji. Pewnie lepiej tak jak piszesz, ale to tylko tekturowe szafki z IKEI
    Ja tam w wiszących szafkach z Ikei trzymam książki, segregatory z papierami, talerze i inne ciężkie rzeczy.
    Chętnie bym to zrobił na śrubach i tulejach, ale nie mam ścian betonowych.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    u mnie stolarze szafki pod talerze montowali w suporexie na kołki rozporowe z takim plastikowym kołnierzem rozporowym. nie wiem co tam ma pękać 8 mm to byś słonia na tym powiesił

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony