dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 154
  1. #1

    Domyślnie Nowy Polski Ład dom do 70m2

    Rozumiem, że w ramach zmian można będzie myśleć o np takim budynku bez pozwolenia?

    https://www.archon.pl/projekty-domow...mafb1f92f7f51f

  2. #2

    Domyślnie

    Najpierw musisz zrozumieć, że to są tylko obietnice. Na praktykę przyjdzie poczekać.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Najpierw musisz zrozumieć, że to są tylko obietnice. Na praktykę przyjdzie poczekać.
    Jak to ? W TVP mówili przecież.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał gt12345 Zobacz post
    bez pozwolenia
    Oraz bez dziennika, bez kierownika.
    Ciekawe czy projekt konstrukcyjny będzie potrzebny czy może budowa na oko i wyście z klubu krajów o niskim wskaźniku katastrof budowlanych.

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Najpierw musisz zrozumieć, że to są tylko obietnice.
    Niestety większość tych obietnic spełnią
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #5

    Domyślnie

    Tymczasem to bardzo dziwne zapowiedzi, pewnie przez to, że Kaczyński nie ma pojęcia o budownictwie.
    Co ma oznaczać "dom z płaskim dachem", ale jednocześnie "z poddaszem"? Dlaczego dodanie poddasza ma zwiększyć powierzchnię użytkową z 70 do raptem 90 m2?
    W końcu co to jest bezmyślnie powtarzana "księga" i "zawiadomienie"? Czy to dziennik budowy i zgłoszenie?

    Ale generalnie jestem za poluzowaniem wymagań.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Oraz bez dziennika, bez kierownika.
    (
    Skąd wiesz że bez dziennika? W obietnicy było że bez 'księgi" nie widziałem tłumaczenie co to za księga.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Skąd wiesz że bez dziennika? W obietnicy było że bez 'księgi" nie widziałem tłumaczenie co to za księga.
    Oj nie rżyj tak z rządzących
    Mnie też ta "księga" drażni i w treściach dziennikarskich w sumie bardziej niż politycznych.
    Ale znanego ci dziennika budowy na pewno nie będzie skoro nie będzie kierownika budowy.
    Może będzie inny dziennik, może notatnik a może zapiski na chusteczkach.
    Znanego dziennika i nieznanej księgi nie będzie
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gt12345 Zobacz post
    Rozumiem, że w ramach zmian można będzie myśleć o np takim budynku bez pozwolenia?

    https://www.archon.pl/projekty-domow...mafb1f92f7f51f
    Nie, bo musi mieć płaski dach. Ale może mieć poddasze i dodatkowe 20m2

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Przecież słynny domek otoczony prawie setką (dokładnie 80) niebieskich gołębników ma płaski dach, to wszyscy mają mieć tak samo. Gdzie są zmiany w MPZP, w PB, w WT? Jeden wielki bełkot. Pardon! Elegancko mówiąc to obietnice.
    Przedszkolaki z grupy Malinek lepiej ogarniają temat.

  10. #10

    Domyślnie

    juz widze tych Januszy i Grazyny co będą robić 70mk2 podstawy i zostawiać otwór na "właz" w suficie na strych, pójdzie odbiór i cyk pojawią się schody i wykonczone piętro i kolejne 100 mniej podatku rocznie

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    juz widze tych Januszy i Grazyny co będą robić 70mk2 podstawy i zostawiać otwór na "właz" w suficie na strych, pójdzie odbiór i cyk pojawią się schody i wykonczone piętro i kolejne 100 mniej podatku rocznie
    Celem takich konferencji nie jest pomoc ludziom tylko propoganda.
    Konkrety przyjdą za wiele miesięcy, pewnie całkowicie odmienne od założeń.
    Efektem ubocznym na pewno będzie dodatkowe drożenie działek (zwlaszcza tych małych).

    Jesli zapowiedzi chociaż w czesci sie potwierdzą to najbardziej wku... bedą geodeci i KB.
    No i katastrof budowalnych i burdelu w budownictwie troche przybędzie.

  12. #12

    Domyślnie

    Już zapowiedzieli, że podatki wchodzą od przyszłego roku a dodatki od następnego

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Już zapowiedzieli, że podatki wchodzą od przyszłego roku a dodatki od następnego
    Dokładnie nie śledzę,
    Czyli dodatki od 2023?
    To może jest szansa, że dostanę kredyt i zbuduję do na normalnych warunkach

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Już zapowiedzieli, że podatki wchodzą od przyszłego roku a dodatki od następnego
    a nie od września tego roku? Szczególnie podatku i dojechanie ludzi na działalności?

    Cytat Napisał Daniel_P Zobacz post
    Dokładnie nie śledzę,
    Czyli dodatki od 2023?
    To może jest szansa, że dostanę kredyt i zbuduję do na normalnych warunkach
    Juz nie ma normalnych warunków jeśli chodzi o materiały itp (własnie buduje)

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    a nie od września tego roku? Szczególnie podatku i dojechanie ludzi na działalności?



    Juz nie ma normalnych warunków jeśli chodzi o materiały itp (własnie buduje)
    Ale liczyłem na to, że ciut się ustabilizuje (ch###wo ale stabilnie) ale jak ruszą doplaty do wkładów to dopiero będzie szaleństwo.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Tak ... obiecywanie ludziom kredytów bez wkładu własnego to jest "pomoc". Dla mnie to jest pomoc przy zniszczeniu komuś życia.

    Rządzący chyba troszkę przeginają z gnębieniem małych DG. Zapominają że 2 z 3 najbardziej rozwiniętych wojewodztw w PL przylega do Czech a tam warunki do prowadzania DG są dużo bardziej przyjazne. A przeniesienie dzialalności do innego kraju w dzisiejszych czasach to żaden problem zwlaszcza przy tak podobnym jezyku.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_P Zobacz post
    Ale liczyłem na to, że ciut się ustabilizuje (ch###wo ale stabilnie) ale jak ruszą doplaty do wkładów to dopiero będzie szaleństwo.
    Jak dla mnie to będzie tylko gorzej. Kolejne 12k na bombelka, dopłata do kredytu, wolna od podatku 30k, 2 próg podatkowy od 120k, dom 70mk2 bez pozwolenia to będzie istny armagedon. Już jest armagedon a to nie wiem co się wydarzy jak nazwać, teraz cena stali w tydzien potrafi skoczyć o 15% do góry.


    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Tak ... obiecywanie ludziom kredytów bez wkładu własnego to jest "pomoc". Dla mnie to jest pomoc przy zniszczeniu komuś życia.

    Rządzący chyba troszkę przeginają z gnębieniem małych DG. Zapominają że 2 z 3 najbardziej rozwiniętych wojewodztw w PL przylega do Czech a tam warunki do prowadzania DG są dużo bardziej przyjazne. A przeniesienie dzialalności do innego kraju w dzisiejszych czasach to żaden problem zwlaszcza przy tak podobnym jezyku.
    ja właśnie podpisałem umowe na DG bezposrednio z Belgami, chyba sie pospieszylem moglem przenieść DG na jakaś sri lanke, płatnośc na konto Revolut w UK + karta do bankomatów i najlepszy kurs wymiany euro na pln. i tyle mnie mogliby cmoknąć. Zrobic kurs rolniczy, kupić hektar ziemi na mazurach i placic 550 krusu na kwartał.

  18. #18
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Tak ... obiecywanie ludziom kredytów bez wkładu własnego to jest "pomoc". Dla mnie to jest pomoc przy zniszczeniu komuś życia.
    Naturalna selekcja
    Ale jak ktoś nie ma rozumu...

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Tylko za tą naturalną selekcje muszą teraz zaplacić normalni ludzie którzy płacą podatki i dają pracę innym. Jak gospodarka rypnie rata skoczy o 70% to bank sie wzbogaci i może komornik na czynnosciach.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Naturalna selekcja
    Ale jak ktoś nie ma rozumu...
    Tylko czemu ja mam doplacać do tego? Pomijam, że zapłacimy w podatkach za te wkłady ale do jest kolejne podbijanie bańki. I kolejne wzrosty cen materiałów i robocizny.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony