dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 154 z 154
  1. #141
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Świadomość i dobry przykład. Może gdyby ZAMIAST bzdur w wymiarze dwóch godzin tygodniowo w szkole pokazywać i uczyć na przykładach jak każdy może dbać o środowisko? Że świat to nie tylko gdzieś daleko jakieś akcje sprzątania raz w roku czy dzień bez samochodu raz w roku na pokaz lecz to co robimy tu w najbliższej okolicy? (Wiem - prościej jest zlikwidowac komunikację publiczną co szczególnie widać w Polsce - pseudo oszczędnosci oraz wielka i mała polityka czyli KASA - jej brak) . Że za płot i o rzeki śmieci się nie rzuca, że trawa z kosiarki wywalona do rowu jest śmieciem lecz w kompostowniku moze być przydatna? Że idąc na wycieczkę, po zjedzeniu posiłku opakowania zabieramy ze soba a nie rzucamy pod krzaki? Że dwójke po psie sprzątamy i korona z głowy nam nie spadnie, szczególnie jesli jest i trzyma się mocno? Że opakowanie po batoniku zjedzonym podczas jazdy nie może być wyrzucane za uchylona szybę? Ile jeszcze takich truizmów Wam wyliczyc? Potem ide w pole czy do lasu i śmieć na kupie śmieci śmieciem pogania. Samo się tam znalazło? Lasy maja stanowczo zbyt mało fotopułapek. Bo nauczyć można od małego oraz przez dotkliwe karanie, ale musza być dowody. Bo jak widać opieka boska jest ..... warta.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 22-05-2021 o 10:48

  2. #142

    Domyślnie

    I co te wywody filozoficzne pomogą autorowi w rozwiązaniu problemu???!!!

  3. #143
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Oto wersja luksusowa domeczku wg "Nowego Ładu" i zapowiedzi wodza zbudowana na działce 18 m kwadratowych. Poddasze mieszkalne łamie zasadę 70 m kw. lecz furda przepisy!
    Życzę powodzenia w budowie tego cacuszka "bez książki" oraz KB i innych bzdetów.


  4. #144
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Nowy Polski Ład dom do 70m2

    a ja to widzę w ten sposób :
    - przychodzi akwizytor, puka do drzwi i proponuje wisiorek do kluczyków samochodowych za 1zł, mówiąc, że za 500tys zł czeka na parkingu samochód, który można sobie kupić i odjechać w siną dal. Atutem dodatkowym jest to, że nie potrzeba mieć Prawa Jazdy ! - wystarczy oświadczenie, że przez rok byłem niekiedy pasażerem innego pojazdu i wiem co to droga i znaki drogowe ! oraz drugie oświadczenie, że jako " kierowca " biorę pełną odpowiedzialność za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy.

    no, ... ja widzę w ten sposób " Polski Ład " .. " 70m2 " - ale możliwe, że jestem w błędzie i będę wdzięczny, jeśli ktoś mnie z tego toku myślenia wyprowadzi " na prostą ".
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #145

    Domyślnie

    a jak mają się w/w projekty do działek rolnych czy będzie można tam coś postawić: ? w MPZP ma takie info :
    § 11. 1. Wyznacza się tereny oznaczone symbolami od 1R do 8R i ustala się ich przeznaczenie podstawowe
    jako tereny rolnicze.
    2. Jako przeznaczenie uzupełniające dla terenów wymienionych w ust.1 ustala się:
    1) tereny sadownicze;
    2) tereny ogrodnicze;
    3) obiekty obsługi produkcji rolniczej;
    4) zabudowa gospodarcza związana z produkcją rolną w gospodarstwach rolnych, hodowlanych,
    ogrodniczych;
    5) zabudowa zagrodowa;
    6) zadrzewienia śródpolne;
    7) sieci i urządzenia infrastruktury technicznej;
    dojazdy do terenów rolniczych.
    3. Ustala się następujące parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenów,
    o których mowa w ust. 2 pkt.3), 4), 5):
    1) wskaźnik powierzchni zabudowy – do 25% działki;
    2) wysokość zabudowy – do 2 kondygnacji nadziemne z poddaszem użytkowym ale nie więcej niż 12,0 m;
    3) wysokość obiektów gospodarczych i obiektów obsługi produkcji rolniczej – 1 kondygnacja nadziemna
    z poddaszem użytkowym ale nie więcej niż 9,0 m;
    4) wysokość obiektów małej architektury – nie więcej niż 3,5 m;
    5) dachy:
    a) dwuspadowe o nachyleniu od 20° do 45°,
    Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego – 10 – Poz. 1854
    b) wielospadowe o nachyleniu od 20° do 45°,
    c) płaskie,
    d) jednospadowe do 25°.

  6. #146
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.723

    Domyślnie

    A ja bym sobie mimo wszystko taki postawił tylko sa dwa problemy pierwszy że ciutkę za stary już jestem a druga to że mam już dwa domy kupione jeden 6 lat temu drugi w tym roku , poza tym nic by mnie nie zatrzymało aby w ten sposób budować bo bardzo nie lubię frajerów bogacić .

  7. #147
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    m13_94

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    15

    Domyślnie

    Czy w domu na zgłoszenie trzeba pilnować warunku dotyczącego intensywności zabudowy?

  8. #148
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    - a dlaczego miałoby być inaczej ?
    - czy dom 70m2 " polskiego ładu ", czy inny musi spełniać WSZYSTKIE wymogi Prawa Budowlanego, w tym zgodności z Warunkami Zabudowy / Planem Miejscowym
    - co prawda Urząd nie ma prawa " oprotestować " złożonego do Urzędu Projektu Budowlanego ( jaki by nie był ), ale już przy odbiorze budynku zrobi " rentgen " całości pod katem zgodności realizacji z Projektem i może nie wydać Pozwolenia na Użytkowanie, jeśli realizacja odbiegałaby od Projektu
    - chora procedura administracyjna, na którą nie ma wpływu Inwestor / Projektant / Urzędnik / ... taki " ład "
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  9. #149
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    m13_94

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    15

    Domyślnie

    Czyli jedyna zaleta domu na zgłoszenie jest taka, że możemy szybciej zacząć budowę co nie oznacza że szybciej w nim zamieszkamy.

  10. #150
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... no tak. I to chyba faktycznie jedyna " zaleta "
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Pomijam stanowisko ubezpieczyciela gdy będzie miał rozstać się z kasą za: zerwany dach od wiatru lub inszą szkode w konstrukcji, za pożar, za zalanie cieczami itp. Czy wybudowano zgodnie w WT? Nie ma projektu, nie ma książki (chyba DB) to nie ma kasy. I nic tu nie ma do rzeczy, że składki zapłaciłes i umowę podpisałeś. A drobnym drukiem na dole przeczytałeś
    No to będzie płacz, zgrzytanie zębami i darcie szaty albo/i ryja

  12. #152
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kayakkielbasa

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Lodz
    Kod pocztowy
    90-443
    Posty
    8

    Domyślnie

    Orientuje sie ktos jak wyglada w realu spelnienie punktu dotyczacego powierzchni zabudowy, wzgledem powierzchni dzialki ?

    - przy czym liczba tych budynków na działce nie może być większa niż jeden na każde 500 m2 powierzchni działki;";

    co to dokladnie oznacza? ze jezeli mamy dzialke 1500m2, to mozemy postawic 3 takie domy obok siebie?

  13. #153
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    dokładnie tak. Natomiast ten zapis z Prawa Budowlanego - to jedno.
    Drugie to Warunki Zabudowy lub zapisy Planu Miejscowego, które również należy spełnić dla realizacji budynku na danej działce budowlanej. Dot. to w szczególności TYPU zabudowy, intensywności zabudowy, .... innych charakterystycznych i wpisanych w działkę uwarunkowań miejscowych.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  14. #154

    Domyślnie

    Ja mam działkę 2500m, intensywnośc zabudowy 15%, to spokojnie mogę postawić na niej 150m domek parterowy na zgłoszenie... ?

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony