dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 154
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ja nie mam problemu z krajami które nie zamordowały mi kilkunastu członków mojej rodziny, jedynie z tymi które to zrobiły i udają że nic się nie stało.
    Po II WŚ nie było rodziny Polskiej w której nie był ktoś z ich członków zamordowany czy zginął podczas walk. Czy to oznacza że cały Naród Polski ma nienawidzić Niemców? przecież nawet nasz premier Morawiecki przeprosił Niemców za IIWŚ

  2. #62

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 26-06-2021 o 23:56

  3. #63

    Domyślnie

    Zbyt bardzo uogólniasz. Byli też Niemcy którzy pomagali Polakom jak również i ludziom z innym narodowości, tak samo jak wśród Polaków były czarne owce.
    Gdyby każdy mierzył Twoją miarą to wojna trwała by do dziś.

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Dlaczego oceniasz innych po sobie?
    Nie masz zielonego pojęcia co by mnie zadowoliło, a jednak wypisujesz te swoje brednie.
    No to napisz co by ciebie zadowoliło.

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ty czy ja to jesteśmy cały naród?
    Co mnie obchodzi ktoś inny i jego wybaczanie niemcom czy sowietom.
    Dla mnie są oni narodami morderców i tyle.
    Mongołowie są narodem morderców.
    Turcy są narodem morderców.
    Szwedzi są narodem morderców.

    Przecież nie masz pewności, że podczas któregoś z najazdów/potopów nie zabili któregoś w twoich przodków
    Uważasz się za chrześcijanina, czy nie bardzo ? Bo jednak przebaczanie to ważna część wiary.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 18-05-2021 o 21:36
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    to że spotkam w realu Niemca i nic do niego nie mam , nie znaczy że zapomniałem i wybaczyłem temu krajowi, temu narodowi, za tą hekatombę jaką zgotowali Polakom, powinni kilka pokoleń po wojnie wypłacać nam odszkodowania. każde miasto każda rodzina potężnie ucierpiała. są rany które goją się długo a czasem nigdy.

  6. #66

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 26-06-2021 o 23:56

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Bo ty jesteś wiecznie niezadowolony, roszczeniowy, co udowadniasz na tym forum.
    To zabija skuteczniej, niż szczepionka
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #68

    Domyślnie

    To forum upada i przykro patrzeć jak sumiennie pracujecie nad jego upadkiem, poświęcając na to dużo swojego wolnego czasu, a pewnie i niepotrzebnych nerwów.
    Co te wszystkie pierdoły z ostatnich stron mają do zapowiadanych ułatwień w budowaniu domów o niewielkim metrażu, bo taki jest temat wątku?
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Są warte mniej więcej tyle co te zapowiedzi
    "płaski dach", "poddasze 20m2", bez "księgi"
    To przecież ktoś na kolanie pisał.

    Chętnie podyskutuję na ten temat, ja będzie ustawa regulująca ten projekt.
    Póki co można równie dobrze pogadać o milionie elektrycznych samochodów na naszych drogach
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 19-05-2021 o 00:22
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #70

    Domyślnie

    I Niemcach, albo "niemcach"? Widzę że jajmar założył nowy wątek, pewnie ten uznając za stracony.
    Są przykłady programów Mój Prąd, Moja Woda, czy budowania do 35m2 na zgłoszenie, które zostały wprowadzone w krótkim czasie od zapowiedzi i cieszyły się dużym powodzeniem. Wydaje się, że takie luzowanie łatwiej wprowadzić niż cokolwiek innego, bo w przeciwieństwie do wsparcia do prądu i wody, nie wiążą się bezpośrednio z kosztami. Obstawiam, że to kwestia jeszcze tego roku, a szczegółów od osób które mają jakieś pojęcie dowiemy się pewnie w ciągu paru tygodni.
    Ostatnio edytowane przez gorbag ; 19-05-2021 o 07:49
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja też straciłem członków rodziny na 2WS
    Mam czuć niechęć (wcześniej pisałeś o nienawiści) do wnuków i prawnuków tych, którzy wtedy pociągali za cyngiel ?
    Absurd...
    Nie chodzi o nienawiść, ale nie dziwi mnie niechęć do Niemców. Tym bardziej że nadal większość z nich traktuję Polaków jak ludzi drugiej kategorii.

    Wymordowali około 100 tys polskiej inteligencji - nauczycieli, księży, przedstawicieli ziemiaństwa, wolnych zawodów, działaczy społecznych i politycznych oraz emerytowanych wojskowych. Jak ma być dobrze w Polsce ? Kto ma rządzić tym krajem ? Tej straty nie odbudujemy długo.

    Tylko naród, którego warstwy kierownicze zostaną zniszczone, da się zepchnąć do roli niewolników – Adolf Hitler, 1939

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Nie chodzi o nienawiść, ale nie dziwi mnie niechęć do Niemców. Tym bardziej że nadal większość z nich traktuję Polaków jak ludzi drugiej kategorii.
    Były na ten temat jakieś oficjalne badania ?
    Bo ja, kontaktując się z niemieckimi rówieśnikami mam raczej takie doświadczenia:
    https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/2006...o-Polakow.html

    Poza tym, zamykając temat - nie o Niemców tu chodziło.
    Rozśmieszyło mnie (nie po raz pierwszy) to, kiedy @stos napisał o nienawiści Czechów do Polaków za aneksję Zaolzia.
    To tak absurdalne dla mieszkańca terenu przygranicznego, że musiałem to sprostować...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 19-05-2021 o 08:49
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #73

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 26-06-2021 o 23:57

  14. #74

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 26-06-2021 o 23:57

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Więc kończac temat - informuję ciebie, że nienawiść Czechów do Polaków odeszła. Podobnie jak odeszła Czechosłowacja, sporo, sporo lat temu
    Świat się zmienia.
    Na szczęście Czesi (i nie tylko oni) mają lepsze podejście do życia (historii) niż Ty, bo inaczej żylibyśmy na kontynencie gdzie każda nacja czułaby nienawiść do drugiej za spory i wojny, jakie toczyli ich dziadowie i pradziadowie.
    Właśnie po to (m.in) powstała UE, żeby tę sytuacją oczyścić.
    No, ale niektórzy wolą trwać w swej zapiekłej niechęci/nienawiści.

    W twojej głowie ubzdurało się że jak ktoś wymaga przestrzegania prawa to jest roszczeniowy.

    No to działaj w tej sprawie.
    Choć biorąc pod uwagę, że nawet z PGE nie potrafisz dojść do ładu, marne widzę szanę...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #76

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 26-06-2021 o 23:59

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Daj sobie spokój z "informowaniem mnie" bo nie jesteś żadnym wiarygodnym źródłem informacji.
    Czesi mają swoje podejście do życia i dlatego....
    ... też mają swój kraj, do tego zabytkową stolicę, no i nikt nie wymordował im inteligencji, co niestety w Polsce jest mocno odczuwalne

    Oczywiście jestem dumny z dokonań i postawy "zwykłych" Polaków w ubiegłym wieku, choć nie sposób oprzeć się wrażeniu że wiele zrywów było tyle heroicznych, co niepotrzebnych.

    A informuję Ciebie, bo najwyraźniej mentalnie utknąłeś w czasach Czechosłowacji i nie wiesz co się zmieniło przez ostatnie 30lat.
    Bywam w Czechach kilka-kilkanaście razy w roku na hokeju, na rowerach więc chyba jednak jakieś info mam.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 19-05-2021 o 12:02
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #78
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    @stos
    O zaszłościach historycznych szkoda się strzępić, lecz gdyby nie wspólny system energetyczny UE to w chacie miałbyś ciemno. Poratowali nas Niemcy i Szwedzi - w krytycznym momencie wyssaliśmy od nich 4 GW energii, choć obciążenie było zauważalne w całej Europie i płn.Afryce, bo czestostliwość sieci spadła do 49,887 Hz.

    https://wysokienapiecie.pl/37633-awa...nia-belchatow/

    PGE to jest ten kabelek który widzisz, PSE to sa wielkie słupy ktróe może widzisz na horyzoncie, a jak nawet nie widzisz to mają istotny związek z twoją lodówką, netem, telewizorem oraz wodą w kranie. Nawet jesli masz studnię.

  19. #79

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 26-06-2021 o 23:58

  20. #80
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    To "poratowanie" to oczywiście za darmo było.

    W chacie nie maiłbym ciemno bo już jestem w znacznym stopniu od EE z sieci uniezależniony.
    Tzn. agregat spalinowy masz czy inne dynamo
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony