dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Sterownik do rekuperatora

    Witam serdecznie. W ostatniej chwili zdecydowałem, że w domu będzie WM z rekuperacją. Niestety nie mam wyprowadzonego żadnego kabla pod sterownik. W jakim miejscu w domu macie sterowniki od rekuperatora? Salon, hol, a może w kotłowni?
    PS: są sterowniki bezprzewodowe do reku?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ja nie mam żadnego sterownika. reku chodzi cały czas na tym samym biegu. jak przyjdzie 15 osób to i tak lepiej rozszczelnić okno. a w kuchni nad garnkami mam wyciąg osobny do kuchennych zapachów.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witam serdecznie. W ostatniej chwili zdecydowałem, że w domu będzie WM z rekuperacją. Niestety nie mam wyprowadzonego żadnego kabla pod sterownik. W jakim miejscu w domu macie sterowniki od rekuperatora? Salon, hol, a może w kotłowni?
    PS: są sterowniki bezprzewodowe do reku?
    ja mam w salonie, tyle że jest on zintegrowany z regulatorem od kotła. Pytanie jaki to rekuperator, gdzie będzie umiejscowiony, być może będzie można go puścić po necie i apką sterować centralą.
    Paterówka 100m / Z334 / Vaillant recoVAIR VAR 360/4 + ecoTEC pro VC 146/5-3 + VRC700

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    ja mam w salonie, tyle że jest on zintegrowany z regulatorem od kotła. Pytanie jaki to rekuperator, gdzie będzie umiejscowiony, być może będzie można go puścić po necie i apką sterować centralą.
    na czym polega integracja reku z kotłem ? zmieniasz jakoś moc nawiewu itd w czasie dnia ?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    na czym polega integracja reku z kotłem ? zmieniasz jakoś moc nawiewu itd w czasie dnia ?
    na tym, że reguluję kotłem i reku za pomocą jednego regulatora. Integrują się też programy tematyczne: np. party odpala reku na 6 biegu i podgrzewa CWU, "po za domem przełącza rekuperator na I bieg i ewentualnie wyłącza ogrzewanie lub CWU. No i wspólne harmonogramy i statystyki w jednym miejscu. W regulatorze mam też czujnik wilgotności itd.

    U mnie jednostka jest na poddaszu i jakbym za każdym razem miał dygać żeby bieg zmienić dostał bym pier..#$%.
    Paterówka 100m / Z334 / Vaillant recoVAIR VAR 360/4 + ecoTEC pro VC 146/5-3 + VRC700

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    regulator to fajnie jakby sam odpalał większy nawiew w przypadku jak czujki mówią o większym stężeniu azotu czy czego tam w powietrzu.

    pewnie kaizen ma to totalnie zautomatyzowane

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    regulator to fajnie jakby sam odpalał większy nawiew w przypadku jak czujki mówią o większym stężeniu azotu czy czego tam w powietrzu.

    pewnie kaizen ma to totalnie zautomatyzowane
    ale to w moim przypadku nie stanowi problemu, bo mogę do regulatora zamontować czujnik jakości powietrza. Po zamontowaniu ustawiam max ppm i już. Problem w tym, że sam czujnik to koszt około tysiąca.
    Paterówka 100m / Z334 / Vaillant recoVAIR VAR 360/4 + ecoTEC pro VC 146/5-3 + VRC700

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    na rekuperatorze w garażu. Realnie to nie zmieniasz tego co 5 minut. A można sobie to podłączyć np do automatyki budynkowej za ułamek kasy oryginalnego rozwiązania. Większość reku można albo wysterować przekaźnikiem albo zmiennym napięciem podanym na odpowiednie złącze.

    Ale tak jak pisałem wyżej, reku praktycznie pracuje non stop na 1 biegu. Zmiany są incydentalne.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    Zmiany są incydentalne.
    incydentalnie odpalasz np. wietrzenie?
    Paterówka 100m / Z334 / Vaillant recoVAIR VAR 360/4 + ecoTEC pro VC 146/5-3 + VRC700

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Doprowadź kabel do kotłowni, weź z oferty rekuperator z modbus.
    Za 200zl kupisz bramkę ha, która połączy się poprzez modbus z reku i będziesz miał sterowanie z każdego miejsca na świecie zamiast wątpliwej urody sterownik na ścianie.
    Polecam ThesslaGreen.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  11. #11

    Domyślnie

    Teraz te sterowniki nie wyglądają tak źle, kolorowe wyświetlacze, dużo opcji, ustawień. No ale z tego co tutaj czytam to mało kto montuje je w salonie, holu itp.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Teraz te sterowniki nie wyglądają tak źle, kolorowe wyświetlacze, dużo opcji, ustawień. No ale z tego co tutaj czytam to mało kto montuje je w salonie, holu itp.
    eeee tam, montują jak popadnie. Ja mam tak jak wspomniałem w salonie bo to jedno urządzenie do kotła/reku. Jakbym miał montować osobno też bym to gdzieś skitrał. Rób tak jak Owczar radzi aby z telefonu tym sterować, bo jak się wkręcisz 9oby nie) w analizy, statystki to będzie Cię wkurzało ciągłe bieganie do regulatora lub kotłowni.
    Paterówka 100m / Z334 / Vaillant recoVAIR VAR 360/4 + ecoTEC pro VC 146/5-3 + VRC700

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    incydentalnie odpalasz np. wietrzenie?
    wcale

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony