dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Schody strychowe

    Chcę zamontować schody strychowe, rozmiar 120 x ... i pojawia się problem. Mam dwie możliwe miejscówki - w pierwszej odległość między belkami ma 70,5cm, w drugiej ok. 69cm. Chcę zamontować zwykłe, standardowe (nie ma wymiar) schody i pytanie jak to zagadnienie rozwiązać. Jakieś podpowiedzi mile widziane.
    Ściany: Porotherm; Styropian grafit 0,031 gr.20cm; Podłogi: parter styropian grafit 0,030 gr. 12cm, piętro styropian grafit 0,030 gr. 6cm; Dach: 25cm PUR, 100% OP, PC Panasonic seria J 7kW; Rekuperacja Zehnder Q350 VV PL TR Basic

    Prośba od znajomego - dziękuję za pomoc
    https://pomagam.pl/37c4ym

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Zamontować odpowiednio szerokie- wygodne i standardowe
    np: https://www.4iq.com.pl/schody-drewni...0692626.html#/
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    A czy otwory nie są zbyt wąskie lub zbytnio szerokie? Przy otworze ponad 70cm nie będą pasowały 70-tki.

  4. #4
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    A czy otwory nie są zbyt wąskie lub zbytnio szerokie? Przy otworze ponad 70cm nie będą pasowały 70-tki.
    Trzeba było myśleć
    Mam strop drewniany i widziałem, że będą schody strychowe.
    Odwiedziłem przed montażem parę firm,które te schody produkują i znałem wymiary.
    Była korekta rozstawu belek w związku z tym.
    Czyli polskie przysłowie brzmi "jak masz ch...to kombinuj"
    Tutaj są wydmuszki zatem improwizuj

  5. #5

    Domyślnie

    Np FAKRO 70x120. Pudło ma wymiar chyba 68-69cm w zależności od modelu. Nie potrzeba tam więcej niż 2-3mm dystansu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Np FAKRO 70x120. Pudło ma wymiar chyba 68-69cm w zależności od modelu. Nie potrzeba tam więcej niż 2-3mm dystansu.
    A co jak wymiar 70cm jest przekroczony? O jakieś 6-8mm
    Ściany: Porotherm; Styropian grafit 0,031 gr.20cm; Podłogi: parter styropian grafit 0,030 gr. 12cm, piętro styropian grafit 0,030 gr. 6cm; Dach: 25cm PUR, 100% OP, PC Panasonic seria J 7kW; Rekuperacja Zehnder Q350 VV PL TR Basic

    Prośba od znajomego - dziękuję za pomoc
    https://pomagam.pl/37c4ym

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    A co jak wymiar 70cm jest przekroczony? O jakieś 6-8mm
    Ale co to przeszkadza? i tak się montuje kołkami w bok i strop, a obrabia pianką montażową jak okno.
    Ta szpara może mieć nawet i po 5 cm z każdej strony - to tylko chęć i kwestia wykończenia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Wymiar skrzynki ze schodami FAKRo ma max. 69cmx119cm. To znaczy, że otwór (dziura) musi mieć wymiar prostokąta! minimum 69,2cm x 119,2cm.
    Jak będzie mniej -to trzeba kuć lub strugać lub zamówić na wymiar.
    Niektóre schody mają jeszcze węższe np 68cm.

  9. #9

    Domyślnie

    Pomierzyłem i wyszło, że na szerokości mam 69,6cm więc tu powinno być OK. Gorzej z długością - mam dokładnie 120cm od belki do ścianki działowej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	21,4 KB
ID:	456627

    Obawiam się, że schody drewniane, które chciałem kupić (Fakro, LTK Energy) będą za długie (potrzebują dodatkowe 3 cm na cofnięcie płyty).
    Mam więc chyba dwie opcje:
    1/ kupić schody LMS lub LMK Komfort (nie potrzebują owych 3 cm na płytę) - trochę tracę na termice bo przy ociepleniu pianką PUR sufitu poddasza zrobi się mostek (?)
    2/ dołożyć do podłogi 20cm i kupić schody LTK Energy 70 x 100 - mniejszy otwór to i mniejsza wygoda targania szpargałów na stryszek.
    Ściany: Porotherm; Styropian grafit 0,031 gr.20cm; Podłogi: parter styropian grafit 0,030 gr. 12cm, piętro styropian grafit 0,030 gr. 6cm; Dach: 25cm PUR, 100% OP, PC Panasonic seria J 7kW; Rekuperacja Zehnder Q350 VV PL TR Basic

    Prośba od znajomego - dziękuję za pomoc
    https://pomagam.pl/37c4ym

  10. #10

    Domyślnie

    Schody nożycowe Fakro możesz dokupić dłuższe i możesz je chyba skrócić (są montowane na śruby) -pisz do ekspertów z Fakro -są i tutaj na forum chyba.

  11. #11

    Domyślnie

    Jak jest z jakością schodów OMAN? Wpadły mi w oko 110x70, model Solid Extra. Cena dosyć wysoka i tylko pytanie czy jest ona adekwatna do jakości. Nie chciałbym żeby coś się rozwaliło albo było źle spasowane i więcej wyda się na poprawki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony