Hej,
Panie i Panowie chciałem się poradzić przy wykonaniu odwodnienia z dachu o powierzchni 250m2. Mam słaby grunt na działce bo już na głębokości 30-40cm zaczyna się margiel, myślę nad najtańszym sposobem rozprowadzenia wody po działce, z racji tego że działka jest na delikatnym pochyleniu poniżej pobudowali się już kolejni i póki co woda z moich rynien płynie im koło domu, myślałem żeby zrobić odwodnienie ale z zastosowaniem rury drenarskiej, odejść od 6 rynien na metr od domu pełną rurą pcv i na długości 20m w kierunku ogrodu zastosować rure drenarską owinąć włókniną zasypać żwirem i zakończyć studzienką chłonną taka instalację tylko czy to ma sens i może zdać egzamin? Dodam że mam dużo rury drenarskiej stąd ten pomysł aby tanim kosztem rozprowadzić tą wode po działce, nie chce robić zbiornika na deszczówkę bo mam własną studnie głębinową wiec mija mi się to z celem.

Dodam że inny sąsiad robił po prostu studnie chłonną z 3 kręgów betonowych ułożonych na żwirze różnej granulacji i zdaje egzamin. Możecie coś doradzić?