dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie Wyciszenie pionów kanalizacyjnych

    CZeść!

    Kolega buduje piętrowy dom, w ścianach zewnętrznych ma poprowadzone rury kanalizacyjne, jednak nie wiedział, że należy dać rury wytłumione i dał zwykłe.
    Rury puszczone są w pustakach wentylacyjnych. Niestety przebiegają blisko miejsc wypoczynku czy spożywania posiłków w salonie/jadalni.

    Zastanawiamy się, co można zrobić zeby choć trochę wyciszyć szum spuszczanej wody

    Póki co jego pomysły to wciskanie strzępków wełny akustycznej między rurę i pustak, ew. wsypanie trocin.

    Macie jakieś lepsze pomysły?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #2

    Domyślnie

    Musisz wyrąbać pustaki, obłożyć rury i zabudować, ale to dużo nie pomoże. Jakim cudem te rury wylądowały w jadalni i salonie? U mnie idzie w wiatrołapie, w wełnie. Troszkę słychać ale nie przeszkadza w tym miejscu.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Mnie nie pytaj jakim cudem

    A jaki materiał najbardziej nadaje się na obłożenie? Myślałem o matach butylowych w folia alu z zewnątrz, coś jak do wyciszania samochodów - nada się czy jest lepszy kandydat?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Wełna o dużej gęstości.U siebie na pionach dałem isover pt80,pozostałości po izolacji stropu ,praktycznie nic nie słychać .
    Nasuwa mi się jeszcze możliwość zasypania suchym piaskiem jak jest dojście od góry .
    Ostatnio edytowane przez LukaszP66 ; 18-05-2021 o 21:32

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Wełna o dużej gęstości.U siebie na pionach dałem isover pt80,pozostałości po izolacji stropu ,praktycznie nic nie słychać .
    Nasuwa mi się jeszcze możliwość zasypania suchym piaskiem jak jest dojście od góry .
    Też się zastanawiałem nad piaskiem. Pytanie, jakie częstotliwości on tłumi? Moim zdaniem najlepszy byłby materiał gęsty typu wełna plus folia alu na wierzchu, a już w ogóle w kilku warstwach. Przekazałem koledze, niech się martwi

    Dzięki!
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Piasek tłumi bardzo dobrze ,już od niskich częstotliwości. Niektórzy producenci hi-end -owych kolumn głośnikowych stosują go w obudowach typu sandwich do tłumienia drgań ,radzi sobie z tym lepiej niż butyl .

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Znalazłem ciekawy artykuł: https://www.izolacje.com.pl/artykul/...nianie-dzwieku

    Wnioski z badań:
    charakterystyki pochłaniania dźwięku granulatu gumowego oraz piasku kwarcowego są zbliżone kształtem do charakterystyki granulatu z wełny mineralnej. Można te materiały ziarniste zaliczyć do materiałów dźwiękochłonnych szerokopasmowych (o szerokości ponad 4 oktawy), przy czym granulat gumowy ma właściwości pochłaniania dźwięku prawie identyczne jak granulat z wełny mineralnej. Piasek kwarcowy charakteryzuje się znacznie mniejszym pochłanianiem od granulatu gumowego w zakresie częstotliwości 500–2500 Hz. Natomiast w zakresie częstotliwości niskich, poniżej 315 Hz, pochłanianie dźwięku przez piasek jest lepsze niż przez granulat gumowy
    Z przeprowadzonych badań wynika, że ze względu na pasmo częstotliwości, w którym występuje największe pochłanianie dźwięku, materiały ziarniste można podzielić na wąsko- i szerokopasmowe. Do pierwszej grupy można zaliczyć granulaty z polipropylenu, keramzytu i styropianu. Do drugiej – granulat gumowy i piasek kwarcowy, podobnie jak w przypadku granulatu z wełny mineralnej.
    Piasek kwarcowy ma szczególne zastosowanie jako rdzeń dźwiękochłonny w przegrodach dźwiękoizolacyjnych zabezpieczeń ograniczających źródła hałasu o bardzo wysokiej aktywności akustycznej.
    Teraz pytanie: jak szumi woda w kanalizie? Powyżej 500 Hz czy poniżej leży większość energii akustycznej?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    A jaki materiał najbardziej nadaje się na obłożenie?
    Tubolit AR Fonoblok / Fonowave

  9. #9

    Domyślnie

    Niech zasypie perlitem

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Tubolit AR Fonoblok / Fonowave
    To jest akurat gorsze od tych niebieskich czy czerwonych otulin. Można by zastosować otulinę kauczukową ale teraz jest to nie wykonalne. Piasek? A i owszem.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    To jest akurat gorsze od tych niebieskich czy czerwonych otulin. Można by zastosować otulinę kauczukową ale teraz jest to nie wykonalne. Piasek? A i owszem.
    Kolega jednak rozpruje pustaki, zmieni rurę na akustyczną i dodatkowo zaizoluje gęstą wełną prasowaną z otuliną aluminiową.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Jezeli nie macie możliwości założenia otuliny to rozwazył bym wdmuchanie granulatu skalnego w pustaki i maksymalnie ubić granulat. Wełna nadmuchiwana powinna przyczynić się do zmniejszenia poziomu hałasu. Zerknij na granrock super . Myślę że warto rozwazyć
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony