dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Porady dotyczące układania papy na wylewkę

    Witam,
    Mam do wykonania położenie papy na lepiku wewnątrz budynku na wylewkę w całym domu na parterze. Na to przyjdzie jeszcze jedna wylewka 10cm. Czy mogę prosić o porady jak to wykonać? nie jest to papa termozgrzewalna.
    1. Czy należy robić zakładki na ścianie?
    2. Czym nakładać lepik i jakiej grubości?
    3. Czy powinna być jedna warstwa czy dwie?
    4. Czym łączyć papę z lepikiem? wałkiem gumowym?
    5. Po istniejącej wylewce biegną rury z wodą, rozumiem że lepik i papa musi być wszędzie, żeby zdało to egzamin i głównie lepik pełni tutaj funkcje izolacji, w jaki sposób położyć papę jeśli są rury ? nanieść dużą ilość lepiku i papę na górę?

    Pozdrawiam i dziękuje wszystkim którzy zechcą odpowiedzieć na te prawdopodobnie banalne pytania.

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj.
    Nie używaj lepiku rozpuszczalnikowego na zimno do klejenia papy w pomieszczeniach wewnątrz domu. Na 100 % będzie śmierdzieć i dodatkowa wylewka nic nie da. tylko papa termozgrzewalna i palnik . jeżeli już musisz użyć papy niezgrzewalnej to trzeba lepik na gorąco, łączenia lepikiem na zakładach wystarczą.
    pozdrawiam.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hryman Zobacz post
    Witam,
    Mam do wykonania położenie papy na lepiku wewnątrz budynku na wylewkę w całym domu na parterze.
    Chyba na chudziaku chcesz dawać papę?

    Rury podnieś przynajmniej z ciepłą wodą. Chyba, że jesteś rozrzutny i chcesz grzac grunt. Lepik to do muzeum oddaj. Daj papę sbs na welonie poliestrowym i zgrzej na zakładach (2 tym z papą wystającą spod ścian).


    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7878357

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    C1astekff

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-710
    Posty
    7

    Domyślnie

    Podczepie się przy okazji, żeby nie zaklładać nowego tematu, chce wykonać papę na chudziaku, na to folia, styro, rurki i wylewka, jaką papę użyć, wiem że polecana jest ta sbs ale cenowo kosmos jak dla mnie, coś tak samo dobrego ale ciut tańszego? No chyba, że jest niezastąpiona to wyjścia nie będe miał żeby było dobrze, druga sprawa pod ścianami nośnymi niestety mam folie, gdzieś czytałem żeby folie zalać lepikiem przed położeniem papy, czy wywijać wtedy też papę na ściany? Jak to wykonać dobrze?

    edit: jeszcze temat hydrauliki wiercić normalnie w chudziaku pod uchwyty i zalewać je później lepikiem i w miarę szczelnie wokół wkrętak zgrzać papę czy jakoś innaczej to wykonać?
    Ostatnio edytowane przez C1astekff ; 23-05-2021 o 16:46

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał C1astekff Zobacz post
    Podczepie się przy okazji, żeby nie zaklładać nowego tematu, chce wykonać papę na chudziaku, na to folia, styro, rurki i wylewka, jaką papę użyć, wiem że polecana jest ta sbs ale cenowo kosmos jak dla mnie, coś tak samo dobrego ale ciut tańszego? No chyba, że jest niezastąpiona to wyjścia nie będe miał żeby było dobrze, druga sprawa pod ścianami nośnymi niestety mam folie, gdzieś czytałem żeby folie zalać lepikiem przed położeniem papy, czy wywijać wtedy też papę na ściany? Jak to wykonać dobrze?

    edit: jeszcze temat hydrauliki wiercić normalnie w chudziaku pod uchwyty i zalewać je później lepikiem i w miarę szczelnie wokół wkrętak zgrzać papę czy jakoś innaczej to wykonać?
    Użyj zwykłej papy termozgrzewalnej podkładowej bez podsypki ,nie koniecznie sbs, ważne by miała 3 lub 4 mm. Połącz z folią pod ścianami zgrzewajac palnikiem ,jak się nie da , to resztek papy zrób lepik na gorąco, resztki papy do starej puszki, beczki czy gara ,palnikiem stopić , patykiem wyjąć welon zbrojenia , nanosić na gorąco. tak uszczelniasz wszystkie przejścia przez papę np rur kanalizacyjnych. papy na chudziaku nigdy nie dziuraw kotwami do mocowania instalacji , na papę przyklej lepikiem dowolne płaskie kawałki plastyku a do nich trytytkami zamocuj rury.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony