dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie Wybór tynku caparol amphisilan vs carbopor

    Witam poszukuje opinii ludzi którzy w zasadzie zastosowali tynk silikonowy carbopor.

    Wertując forum doszedłem do wniosku że po pierwsze nie stać mnie na STO czy Dryvit.
    Nie chce ryzykować z greinplastem ( wiem polska firma, starają się ale ok skoda też się stara a VW jedzie na marce a mimo wszystko jednak to jest VW) bo opinii tutaj o nim bardzo mało jeśli chodzi o zadowolonych klientów - no chyba że ja nie dostrzegłem ich

    Wybór padł na Caparol i tutaj kolejne przemyślenia oparte o wiedzę z forum ampisilan z Kleeszczewa i dużo opinii że to nie to samo co szło z DE. Ale nadal jakiś poziom ten produkt ma - przecież jadą na licencji czy tzw. recepturze... marka też nie może sobie pozwolić na to by robić tandete.

    Byłem już pogodzony z tym Amphisilanem aż znalazłem Carbopor baze za dobre pieniążki ok. 200 zł brutto ( max jaki chciałem dać za wiadro 220-230 zł ) stąd mam pytanie czy ktoś zastosował na swojej elewacji ? Wydaje mi się że w tej cenie grzech nie wziąć tego.
    Czytam wiele dobrych opinii że znacznie lepszy od Amp ale jakoś mało konkretnie w czym ?
    Czy ktoś wie czy ten carbopor sprawia problemy w późniejszym użytkowaniu ?
    Zastanawiam się też nad tym czy ekipa od natrysków tez sobie z tym poradzi bo najgorsze jak daje się materiał z którym sobie nie poradzą Mój wykonawca robi zwykle na jakiś deweloperach a tam CCC chodz twierdzi, że na caparolu też sporo Jedyne co mi odradził gdy go pytałem to ceresit.

    co byście doradzili ? a może jest coś godnego uwagi w tej cenie o czym nie wspomniałem ?
    Dom piętrowy - projekt indywidualny 154 m2 + garaż 40 m2 (nieogrzewany). płyta 10 XPS, 18 cm styro pod wylewką, ściany BK 600 + 20 cm grafit, 2 stropy mono - strych po podłodze 10 cm styro grafit, blachodachówka. Podłogówka 100 %. Ogrzewanie Panasonic Aquarea 9 kW 1 faz. (obecnie na krzywej grzewczej)

  2. #2

    Domyślnie

    Mam u siebie amphi na 400m2 oraz carbopor na cokole 100m2 z racji , ze dostałem na niego dobra cene , chciałem na elewacji bardzo ciemny kolor a ten tynk jest zbrojony wiec nie powinien tak pękać jak zwykły . Ogólnie różnic brak , jedynie co zauważyłem między tymi tynkami to myjąc elewacje na carbopor woda się bardzo pieni , nie wiem czego to zasługa .
    Warto mieć na uwadze , ze cena może być atrakcyjna , ale na jasną bazę . Ja płaciłem potem więcej bo ciemny pigment oraz grunt transparent . Ogólnie z caparola jestem zadowolony , co do nałożenia wykonawcy sobie poradzili , ale z tego co słyszalne ciężej się nakłada ten tynk zbrojony włóknami .

  3. #3

    Domyślnie

    Ja też jestem na etapie wyboru tyknui silikonowego, ale rzadko udaje mi się dokopać do parametru Sd lub "mi".
    Zależy mi na tynku o niskim parametrze.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Dzięki za opinie

    Racja ciemniejszy pigment - więcej dopłaty. W moim przypadku idzie Hell-Weiss i odcień szarości Ferro 55 lub Jura - to są jasne szarości.

    Cenowo amphisilan nie wiele tańszy pare złotych od tego carboporu więc na całości pare stówek nie robi już różnicy.

    A tak jako laik zapytam o co chodzi z tym gruntem transparentnym ? jaka jego przewaga i co nam daje ?

    Druga sprawa czy ktoś potwierdzi że z wiaderka carboporu to 11 m2 idzie ekipie ogarnąć elewacji średnio ?
    Dom piętrowy - projekt indywidualny 154 m2 + garaż 40 m2 (nieogrzewany). płyta 10 XPS, 18 cm styro pod wylewką, ściany BK 600 + 20 cm grafit, 2 stropy mono - strych po podłodze 10 cm styro grafit, blachodachówka. Podłogówka 100 %. Ogrzewanie Panasonic Aquarea 9 kW 1 faz. (obecnie na krzywej grzewczej)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    Dzięki za opinie

    Racja ciemniejszy pigment - więcej dopłaty. W moim przypadku idzie Hell-Weiss i odcień szarości Ferro 55 lub Jura - to są jasne szarości.

    Cenowo amphisilan nie wiele tańszy pare złotych od tego carboporu więc na całości pare stówek nie robi już różnicy.

    A tak jako laik zapytam o co chodzi z tym gruntem transparentnym ? jaka jego przewaga i co nam daje ?

    Druga sprawa czy ktoś potwierdzi że z wiaderka carboporu to 11 m2 idzie ekipie ogarnąć elewacji średnio ?

    Grunt pod ciemny pigment . U mnie podobnie wyszło amphi / carbopor , ta sama waga ta sama ziarnistość . Może te kilka m2 z wiadra więcej dlatego ,że nie ma na ziemi odpadu bo bardzo się ciągnie po pacy i ścianie .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony