dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ciepły próg pod bramą garażową segmentową

    Gdzie nie gdzie przewija się pomysł zrobienia pod bramą przekładki z nyxonu / purenitu. Jest to chyba jedyny pomysł na odcięcie posadzki od kostki brukowej. Czy to faktycznie zdaje egzamin? Nie niszczy się ten próg? Myślałem żeby ewentualnie na tą belkę nakleić taki gumowy próg https://www.amazon.pl/Weather-Stop-W.../dp/B00ARFZ42C




    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	663
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	456617
    Poniżej ilustracja z filmu z poniższego filmu 4:56
    https://www.youtube.com/watch?v=d8r3RIwBWJ4

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Najmniejszego sensu nie ma kombinowanie z bramą garażowa bo to jest tylko brama do garażu, który jest przecież odizolowany od domu, a przynajmniej powinien być.

    Mam płytę fundamentową i brama została zamontowana od wewnętrznej strony ściany czyli przed izolacją płyty,połączenie z kostką płyty,przez jej izolację stanowi piasek.

  3. #3

    Domyślnie

    Opisywałem to w innym wątku, jeżeli ktoś ma ogrzewany garaż, tym bardziej podłogówką pt. "wjazd do garażu".

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam garaż ogrzewany (choć w zasadzie ogrzewa się sam wyciagając z domu ciepło), brama segmentowana zamontowane normalnie (poza izolacyjnymi dystansami do ściany. Brama ocieplana. W progu kostka granitowa łączy się z posadzką. Po co coś więcej kombinować? Jak już ktoś bardzo chce (głównie dla psychiki) można wstawić materiał izolacyjny pomiędzy o grubości ok 2 cm, żeby nie było problemu z wyłamywaniem od kół samochodu... ale po co i tak to nic realnie nie da... Ja odpuściłem. I tak masz uszczelkę gumową, która wypuszcza ciepło więc to taki cyrk dla cyrku moim zdaniem
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bogdankb9

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Najmniejszego sensu nie ma kombinowanie z bramą garażowa bo to jest tylko brama do garażu, który jest przecież odizolowany od domu, a przynajmniej powinien być. .....
    chyba ze jest ogrzewana podłoga w garażu - wtedy warto zadbać o zniwelowanie mostka termicznego

  6. #6

    Domyślnie

    Mostek termiczny - wszyscy o tym mówią nikt go nie widział ;P Ogrzewana podłoga w garażu powinna mieć odpowiedni margines do bramy żeby naturalnie temperatura się rozłożyła i za dużo nie uciekało w atmosferę. Standardowe 10-15cm to za mało
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Brama garażowa i tak nigdy nie zapewni szczelności. Ogrzewanie podłogowe w garażu jest ryzykowne, jesli zawiedzie automatyka czy inna awaria i podłogówka nie zadziała gdy przyjdzie mróz, może ulec trwałemu uszkodzeniu.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony