dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Zbiornik na wodę oczyszczoną i na deszczówke

    Cześć, moje pytanie odnosi się do:
    1. zbiornika na wodę oczyszczoną z oczyszczalni biologicznej
    2. zbiornika na deszczówkę (pod ziemią)

    Co się dzieje jak tej wody jest za dużo ? Tą wodę trzeba jakoś wywozić ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał raryt Zobacz post
    Cześć, moje pytanie odnosi się do:
    1. zbiornika na wodę oczyszczoną z oczyszczalni biologicznej
    2. zbiornika na deszczówkę (pod ziemią)

    Co się dzieje jak tej wody jest za dużo ? Tą wodę trzeba jakoś wywozić ?
    Ja mam zrobiony otwór przelewowy. Jak za dużo to po prostu przelewam na działkę.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał raryt Zobacz post
    Cześć, moje pytanie odnosi się do:
    1. zbiornika na wodę oczyszczoną z oczyszczalni biologicznej
    2. zbiornika na deszczówkę (pod ziemią)

    Co się dzieje jak tej wody jest za dużo ? Tą wodę trzeba jakoś wywozić ?
    Trzeba wylewać np za pomocą pompy zatapialnej albo zrobić przelew w jednym z najwyższych punktów zbiornik skierować wodę na trawnik czy do rowu. przy napełnieniu zbiornika woda przelewem popłynie bez konieczności pilnowania czy nie jej za dużo.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Mam planowane dwa zbiorniki na 6m2 ( deszczówka + oczyszczona ) i się zacząłem zastanawiać czy aby nie dużo tego ... O ile w lecie może deszczu mało, ziemia sucha to ok. Ale w porach bardziej deszczowych się obawiam czy aby niedużą działka to wszystko przyjmie.
    Tak się zaczynam zastanawiać czy jej nie używać do celów sanitarnych ale muszę chyba rozeznać jakie są koszta takiej instalacji .

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć,

    mam problem ze zbiornikiem. Okazało się że jest uszkodzona ścianka, trzeba było rozkopać wszystko i postawić ściankę na nowo. Kiedy zbiornik był odsłonięty zauważyłem że ścianka przylegająca także ma pęknięcie i jest lekko wybrzuszona - jednak robotnicy nie wymienili jej a umieścili metalowe stemple dla podtrzymania. Wydaje mi się że to dość tymczasowe rozwiązanie mające na celu zamaskowanie wady na czas trwania gwarancji... Czy taki metalowy stempel jest właściwym rozwiązaniem? Czy to nie miejsce gdzie będzie narażony na korozję? Przecież nie będę co sezon schodził do zbiornika zabezpieczać stempla?

  6. #6

    Domyślnie

    Trzeba wylewać np za pomocą pompy zatapialnej albo zrobić przelew w jednym z najwyższych punktów zbiornik skierować wodę na trawnik czy do rowu. przy napełnieniu zbiornika woda przelewem popłynie bez konieczności pilnowania czy nie jej za dużo.
    Jeśli chodzi o odprowadzenie drenażem nadmiaru wody z oczyszczalnie do w moim przypadku podobno nie można (brak zgody gminy). Jeśli chodzi o otwór przelewowy to trochę też mam z tym problem przyznam, bo gdzie się ma ta woda przelać ? Musiałaby jakoś dotrzeć sama do sensownego miejsca.... Nie mogę tego zrzucić w pobliże zbiornika (zalewałbym w sumie po części sąsiada).
    Oczywiście pozostaje zawsze opcja z żeby przelać za pomocą pompy samemu, tylko to będzie trzeba robić pewnie co 10 dni, i też w sumie jak np. w zimie, albo jesieni to przeleje na ogród to nie zrobię tam sobie strasznego błota ....

  7. #7

    Domyślnie

    Nie , to nie jest normalne to nie lotniczy zbiornik na paliwo, pewnie liczyli że przejdzie

  8. #8

    Domyślnie

    Jeszce podbije oryginalny temat bo jakiś offtopic się zrobił.... Jak będę przelewał zima co 12 dni na ogród 6m3 wody nie nie zrobię sobie masakry (zużycie 0,5m3/Dz, zbiornik 6m3 daje 12 dni - liczę tylko zbiornik podpięty do oczyszczalni). Inna sprawa że wypompowanie tej wody to taka pompa to chyba chwilę zajmuje ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony