dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Walk -In

  1. #1

    Domyślnie Walk -In

    Drodzy Forumowicze , dalam sie zrobic z w walk-in i jest problem, bo przy prysznicu chlapie woda na podłogę. Brodzik jest 90x90 cm, walk-in 90 cm , komin 35 cm. Czy macie pomysł co z tym mozna zrobic? Na jednym projekcie w necie widziałam jakby taki podest doklejony do brodzika, ale moj maz uważa ze bedzie sie lala woda na łączeniu podestu i płytek. Moze znacie jaka kabine która mozna na wymiar zamówić i nie zbankrutować ? Opcja zasłonki jest mi znana i pozastawiona jak ostatnia ostateczność.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	110211937_100703305072726_2542699844198089616_o_100703301739393.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	456650  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Wstawienie brodzika to namiastka "walk in" - utrudnia odprowadzenie wody., która normalnie spływa i pomagasz jej ściągczką. Stało się. Na krawędzi szyby montujesz na 2 lub 3 zawiasach wąską szybę (coś ala połówka drzwi) i problem będzie mniejszy. Zawiasy muszą być czujne aby szpara pionowa i na dole były niewielkie, aczkolwiek sucho nigdy nie będzie.

  3. #3
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie

    Prysznic walk-in + odpływ liniowy - prośba o opinię.
    W łazience będę posiadał prysznic walk-in 90x190 z opływem liniowym. Zależy mi na tym aby pod prysznicem nie było tzw. "koperty" z płytek. Słyszałem o koncepcie montownia odpływu o szerokości kabiny i spadkiem tylko z obu stron. Czy to zdaje egzamin?
    Kolejna sprawa, szklarz proponuje, aby na etapie układania płytek dać listwę między płytki, aby mógł wstawić w nią szybę kabiny. Posiadacie takie realizacje? Przeglądam zdjęcia kabin walk in oraz nie widzę aby ktoś coś takiego miał. Chciałbym zobaczyć jak to wyglada w realizacji.
    Jakie macie też zdanie na temat drzwi od firmy Zastanawiam się nad wstawieniem drzwi tego producenta.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-03-2022 o 12:38

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Wzdłuż listwy ( obok i na listwie) nigdy nie doczyścisz, będą czarne gluty. Taflę szkła mocujesz do ściany dedykowanym profilem, na posadzce stawiasz na plastikowym dystansie 2-3 mm (na dalszym końcu). Szczelinę pod szkłem wypełniasz silikonem w kolorze fugi (płytka i szkło odtłuszczone!), dystans usuwasz po kilku dniach i uzupelniasz silikonem. Zero kłopotów, mam tak 6 lat..
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 19-11-2021 o 01:18 Powód: Taflę...

  5. #5

    Domyślnie

    Koperty robiło się dawniej , jak nie było odpływów liniowych dostępnych na każdy wymiar .
    Szklarzowi zapewne chodzi o profil w kształcie litery C . Jest to jak najbardziej poprawny sposób mocowania szyby .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony