dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Czy tą działkę można jakoś sprzedać?

    Hej mam pytanie. Jestem właścicielem działek 1,2 oraz 3.
    Czy działkę nr 1 można sprzedać jeśli nie ma do niej dojazdu i nie ma możliwości żeby go wytyczyć Działka nr 2 ma dojazd drogą fioletową, działka nr 3 jest bezpośrednio przy drodze. Obie to działki budowlane

    Sprawa wygląda tak że okolica zrobiła się bardzo popularna, wręcz wypoczynkowa, i wiele osób pyta mnie czy nie chciał bym sprzedać działki nr 1.Jest to działka rolna. Działka z dwóch stron graniczy z parkiem miejskim, w odległości 50 metrów od niej jest parking i droga publiczna, i kupujący wymyślili sobie że potraktują to jak ogródek działkowy. Czyli postawią domek 25metrów, studnie wykopią i jakiegoś toytoya. Parkować będą na parkingu i przechodzić pieszo na działkę. Nie ma możliwości wytyczyć służebności przejazdu przez park

    Mi to pasuje, ale boję się że za rok nagle zażyczą sobie służebności np przez ogród mój czy sąsiada i będą problemy. Jak proponujecie to rozwiązać? A może długoterminowy wynajem? Na 10-20 lat? I wtedy niby ja stawiam na swojej działce i wynajmuję
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	17,1 KB
ID:	456656  
    Ostatnio edytowane przez turalyon ; 22-05-2021 o 05:04
    Dom w Lukrecji 2, piętrowy, 150m2 pow całkowitej, 135m2 pow użytkowe, ściana 15cm, podłoga 20cm, skosy 25cm ocieplenia, średniej jakości

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Przy sprzedaży ustanowić służebność przejazdu i przechodu wzdluż zachodniej i północnej granicy czyli przedłużenie fioletowej drogi. Do AN przedstawiasz mapę od geodety uprawnionego z narysowana służebnościa ( kolor brązowy, linia przerywana) plus opis np. pas gruntu o szerokosci 3m przyległy do granic.... . Służebnośc będzie zapisana w waszej KW (nieruchomośc obciążona) i w KW nabywcy działki 1 (nieruchomośc władnąca) i dotyczy nieruchomości czyli przechodzi na kolejnych właścicieli. Służebność można wygaśić w postępowaniu sądowym gdy ustanie przesłanka gospodarcza jej wykorzystania np. obie działki będac jednego właściciela zostaną połaczone w jedną (nowy, jeden numer w EGiB) lub (rozważanie hipotetyczne) będzie wykonany nowy, legalny, ujawniony w EGiB, dojazd od północy. Jeśli sprzedasz działkę bez dostępu (możesz to zrobić , bo to nie jest podział) to nabywca ma prawo wystąpić do sądu o ustanowienie służebności dojazdu, którą sąd ustanowi według opinii biegłego lub biegłych (każda opinia wymaga opłaty od strony powołującej), która może ale nie musi uwzgledniać waszych życzeń co do przebiegu służebności i ochrony ogródka z palmami. Jeśli sprawa będzie oprotestowana przez obie strony ileś razy, to za którymś razem sąd może klepnąć pierwszą lepsza wersję i będziesz wkurzony na to co się stało, bo sasiad wygrał ale masz go za wroga a ty czujesz się przegrany. Po co to komu? Dlatego lepiej porozumieć się przy sprzedaży niż pieniaczyć się po sądach.

  3. #3

    Domyślnie

    Ok czyli tak jak myślalem nie da się żebu potem nie było komplikacji.
    Czyli zostaje np wynając na 10 lat
    Dom w Lukrecji 2, piętrowy, 150m2 pow całkowitej, 135m2 pow użytkowe, ściana 15cm, podłoga 20cm, skosy 25cm ocieplenia, średniej jakości

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    1.) do działek powinien być dojazd i dojście o minimalnej szer. 5m
    2.) działka bez dojścia i dojazdu nie dostanie WZ - tym samym nie będzie budowlaną
    3) nie wiem jaka to skala rysunkowa, ale jeśli działka jest otoczona lasem ( Ls ) to najmniejsza dopuszczalna odległość domu od granicy lasu to 12 m ( po spełnieniu 1 + 2 )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki. A czy można jakieś budynki postawić bliżej lasu? Np nie związane z gruntem? Albo na zgłoszenie? Czy zostają tylko np te przyczepy mieszkalne?
    Dom w Lukrecji 2, piętrowy, 150m2 pow całkowitej, 135m2 pow użytkowe, ściana 15cm, podłoga 20cm, skosy 25cm ocieplenia, średniej jakości

  6. #6

    Domyślnie

    Ale jak Pan sobie wyobraża postawienie budynku / przyczepy na tej działce? Pisał Pan, że "Parkować będą na parkingu i przechodzić pieszo na działkę. Nie ma możliwości wytyczyć służebności przejazdu przez park" - czy materiały na budynek i toytoya będą nosić z parkingu? A jak tam dojedzie koparka? Na działkę bez dojazdu mogą sobie przynieść koc i koszyk piknikowy, ale nic tam nie postawią.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    0,7 L da się postawić wszędzie. Ale na serio to popatrzcie na schroniska w górach. Wiele wybudowano wnoszac wszystko na plecach. Potem zaopatrzenie również. Przykłądy to budowa kolejki na Kasprowy Wrch
    Roboty w terenie rozpoczęto 1 sierpnia 1935 roku. Pierwszy etap inwestycji obejmował budowę drogi z Kuźnic na Myślenickie Turnie oraz kolejkę roboczą z Turni na Kasprowy Wierch. Zanim wybudowano kolej roboczą materiały budowlane dostarczane na szczyt były przez tragarzy. Wozy konne dowoziły budulec na Halę Gąsienicową skąd na ludzkich barkach były wnoszone na szczyt. W ostatnim okresie wykorzystywano do tego celu 4 koniki huculskie.
    --> https://z-ne.pl/s,menu,1507,kolejka_na_kasprowy.html

    Zanim na Śnieżkę ruszyła kolej linowa, wszystkie towary potrzebne na najwyższym czeskim szczycie, musieli na swych plecach wnosić tragarze. Najbardziej znaną rodziną, zajmującą się transportem towarów na szczyt, była niemiecka rodzina Hoferów z Velkiej Úpy, która zajmowała się tym co najmniej przez sto lat. Ci dzielni mężczyźnie wnieśli na Śnieżkę nawet pianino.
    -->
    http://www.naszesudety.pl/z-pianinem-na-sniezke.html

  8. #8

    Domyślnie

    Przecież widać na mapce że dojazd przez moje działki jest możliwy. Tylko ja nie chce żeby ludzie tak robili. Nie ma problemu żeby koparka czy buda kempingowa dojechała tam przez moje działki raz na ruski rok
    Dom w Lukrecji 2, piętrowy, 150m2 pow całkowitej, 135m2 pow użytkowe, ściana 15cm, podłoga 20cm, skosy 25cm ocieplenia, średniej jakości

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Najlepiej daj ogłoszenie "właścicielowi helikoptera ROBINSON R44 sprzedam grunt z możliwośćią wylądowania".


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony