dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Posadzka na balkonie

    Witam, wykonawca ma położyć deskę kompozytową na legarach na posadzce betonowej. Wpierw zagruntował i nałożył folię w płynie ale do wewnątrz, do łazienki. Zwróciłam na to uwagę aby zrobił wyrównanie i sprawdził spadek. Wyrównał zaprawą murarska Atlas Silmur M-5, po wyschnięciu nie zagruntował tylko pozamiatał z grubsza. Wylewka się wykruszał a pod dłonią nadal był piasek. Na to dał folię w płynie na zewnątrz też Atlas ale podczas nakładania pędzlem zaczął piach się grudkować. Zwróciłam uwagę. Po 6 h zaczęło padać. Na drugi dzień, folia w płynie spekała i zaczęła odchodzić jak guma. Nie ma spujnego podłoża. Co poszło nie tak? I czy wykonawca powinien dać zaprawę murarska na podłoże?

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt chyba nie chce tego komentować, więc cokolwiek napiszę, ale nie wiem jak zacząć bo ręce opadają.
    1. Zedrzeć wszystko do posadzki betonowej.
    2. Zagruntować i zrobić warstwę spadkową minimum1cm na metr, ale lepiej 2cm.
    3. Na to idzie grunt lub odpowiednia hydroizolacja zewnętrzna w zalezności co jest pod spodem, pod tą posadzką.
    Potem może iść także warstwa ocieplenia -jeżeli jest potzrebna -tego nie wiem.
    Poczytaj poradniki np Ceresit o wykonywaniu balkonów i tarasów.

    ps. Zastanawiam się po co wykonawca w ogóle trudził się z jakimiś izolacjami i urabianiem zaprawy murarskiej. Mógł od razu położyć deski i przybić je gwoździami do betonu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony