dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stettiner

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-616
    Posty
    3

    Domyślnie Podłączenie okapu w kuchni

    Dzień dobry,
    mieszkam w 3-kondygnacyjnej kamienicy na 3p. W kuchni posiadam wentylację grawitacyjną w kominie, która łączy 4 mieszkania.

    W kuchni umiejscowowiony jest piec gazowy z zamkniętą komorą spalania (woda+ogrzewanie) oraz doatkowy własny kanał wentylacji grawitacyjnej poprowadzony rurą przez dach.

    Mam olbrzymi problem ze smordem od sąsiada, który wlatuje do mojego mieszkania ze wspólnej wentylacji.

    Czy w takiej konfiguracji jak wyżej mogę podłączyć wyciąg kominowy do kanału w kominie? Czy wymaga on podłączenia wywiewu wraz z kratką z dodatkową wentylacją?

  2. #2

    Domyślnie

    Ten zapaszek od sąsiada prawdopodobnie wpada wspólnym kanałem wentylacyjnym i spowodowany może być pracującym u niego wyciągiem kuchennym?
    Jeżeli tak -to trzeba zakupić dobrej jakości zawór zwrotny i szczelnie go zamocować, wtedy zapachu nie powinno być albo będzie on znikomy.

  3. #3

    Domyślnie

    To sprawa dla kominiarza w jednym kanale nie powinno być podłączonych dwóch lokali. No chyba że się coś zmieniło . Ale wątpię

  4. #4

    Domyślnie

    W wielu starych budynkach są wspólne kanały.
    Wtedy nie można mieć wentylatorów w okapach.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    To sprawa dla kominiarza w jednym kanale nie powinno być podłączonych dwóch lokali. No chyba że się coś zmieniło . Ale wątpię
    Zmieniło się w ubiegłym wieku. Przepis zabraniający łączenia kanałów wentylacji grawitacyjnej wszedł w latach 90-tych. Bloki z PRLu mają wspólne kanały wentylacyjne i to jest jedna z głównych wad tych budynków.

    Warunki Techniczne:
    § 141 Zabrania się stosowania:
    2) zbiorczych przewodów wentylacji grawitacyjnej;

    Z którego roku jest budynek?
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stettiner

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-616
    Posty
    3

    Domyślnie

    To kamienica na starym mieście z 1920 roku. Mamy jeden przewód wentylacyjny w pionie na 4 mieszkania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony