dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie DEFRO EKO LUX 15 - problem z CWU

    Witam.

    Chcę pomóc mojemu starszemu sąsiadowi, który zafundował sobie do domu nowy kocioł na ekogroszek Defro ( jak w tytule) ze sterownikiem K1Pv4 i zaworem 4 drogowym z siłownikiem i ma problem z grzaniem CWU.

    Sterownik ustawiony na tryb lato :
    - temperatura zadana kotła 60 st C,
    - temperatura zadana CWU 40 st C,
    - kocioł pracuje w trybie pid,

    Problem polega na tym, że kocioł przegrzewa CWU tzn. grzeje go za wysoko i sąsiedzi narzekają, że woda za gorąca a oni tak nie chcą - to CWU ma gdzieś 53 st C i więcej.

    Ustaliłem, że w trybie lato pompa CWU kotła chodzi cały czas na okrągło i nie wyłącza się nawet jak osiągnie zadaną temperaturę i stąd problem z przegrzewaniem CWU.

    Stąd też mam pytania do doświadczonych użytkowników z tym sterownikiem i kotłem:

    1. Czy kocioł faktycznie musi mieć temperaturę zadaną kotła 60 st C - czy można ją ustawić niżej i nie straci się przez to gwarancji ?

    2. Może można gdzieś w ustawieniach sterownika przestawić pracę pompy CWU na cykliczną tak aby wyłączała się po osiągnięciu temperatury zadanej 40 st C ?

    3. Może sterownik ma gdzieś ukrytą opcję wyłączania i włączania pompy CWU przy użyciu harmoniogramu ?

    4. W jaki inny sposób można popradzić sobie z tym problemem przegrzewania CWU ?


    Proszę o porady i wskazówki

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    No tak sposób z punktu nr 1 odpada - nie można obniżyć temperatury poniżej 60 st C bo tak mówi producent i dlatego sąsiad na taki eksperyment nie pójdzie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony