dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jaka pompa w górach?

    Przymierzam się do budowy domu w Górach Sowich ( na wysokości 550 m .n.m). Chyba optymalnym źródłem ogrzewania będzie pompa ciepła gruntowa. Z racji, że moja działka jest duża preferuję tańszy kolektor poziomy. Z drugiej jednak strony grunt ma tylko 2-2,5 m warstwę ziemi ( poniżej gnejs) i boję się, że w duże mrozy podziemne zródło straci na wydajności. Czy ta obawa jest uzasadniona? A może jednak starczy pompa powietrze-powietrze? Tez słyszałem, że te nowsze pompy mogą pracować bez załączenia grzałki przy dużo niższych temperaturach niż te produkowane np. 5 lat temu. Czy to prawda. Do tych powietrze - powietrze zniechęca mnie też wiadomość, że do takiego dużego domu jak mój ( ma mieć 300 metrów kw) potrzebne będą aż dwie takie pompy. Czy nie się poprzestać na jednej?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał buczek Zobacz post
    .... Do tych powietrze - powietrze zniechęca mnie też wiadomość, że do takiego dużego domu jak mój ( ma mieć 300 metrów kw) potrzebne będą aż dwie takie pompy. Czy nie się poprzestać na jednej?
    Ta wiadomosc oparta na dokladnych obliczeniach ozc czy tylko na niesprawdzonych gdybaniach i przypuszczeniach?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie no 550m to góry ze hej.
    Górale sie teraz ze śmiechu kładą
    Chyba doliny Sowie.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ta wiadomosc oparta na dokladnych obliczeniach ozc czy tylko na niesprawdzonych gdybaniach i przypuszczeniach?
    Chyba na opini pompiarza od gruntówek
    Chyba że ma zamiar wybudować dziurawca wbrew WT 2021
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  5. #5

    Domyślnie

    Na podstawie schematu budynku. Teraz mam kartę charakterystyki, gdzie architekt przewidział na ogrzanie domu i ciepłą wodę 10 kW. Nie ufam tym wyliczeniom, bo znając go muszę te wyliczenia zweryfikować. Palant np wpisal cegłę porotherm, choć scisny będą z betonu komórkowego

  6. #6

    Domyślnie

    Na tej wysokości przecież są już zupełnie inne temeraty - o 5-10 stopni ziemniej niż we Wrocławiu. Snieg na mojej działce leżał praktycznie od końca marca

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał buczek Zobacz post
    Na podstawie schematu budynku. Teraz mam kartę charakterystyki, gdzie architekt przewidział na ogrzanie domu i ciepłą wodę 10 kW. Nie ufam tym wyliczeniom, bo znając go muszę te wyliczenia zweryfikować. Palant np wpisal cegłę porotherm, choć scisny będą z betonu komórkowego
    Ja na podstawie schematu budynku niewiele mogę powiedziec o mocy i ilosci pomp ciepła. Ty mozesz znacznie wiecej. To praktyka czy znajomosc tematu?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał buczek Zobacz post
    Przymierzam się do budowy domu w Górach Sowich ( na wysokości 550 m .n.m). Chyba optymalnym źródłem ogrzewania będzie pompa ciepła gruntowa. Z racji, że moja działka jest duża preferuję tańszy kolektor poziomy. Z drugiej jednak strony grunt ma tylko 2-2,5 m warstwę ziemi ( poniżej gnejs) i boję się, że w duże mrozy podziemne zródło straci na wydajności. Czy ta obawa jest uzasadniona? A może jednak starczy pompa powietrze-powietrze? Tez słyszałem, że te nowsze pompy mogą pracować bez załączenia grzałki przy dużo niższych temperaturach niż te produkowane np. 5 lat temu. Czy to prawda. Do tych powietrze - powietrze zniechęca mnie też wiadomość, że do takiego dużego domu jak mój ( ma mieć 300 metrów kw) potrzebne będą aż dwie takie pompy. Czy nie się poprzestać na jednej?
    Zachęcam Cię do złożenia u nas zapytania ofertowego. To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje! Nasi specjaliści przygotują propozycje i wyceny dla Twojego domu. Zawsze dobrze mieć porównanie, a taka bezpłatna wycena Ci to umożliwi. Zapytanie ofertowe u nas możesz złożyć TUTAJ
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #9

    Domyślnie

    Jak ja uwielbiam te reklamowe posty wieśmana! Wiem, wiem... płaci to może.
    Ale jakby w odpowiedzi w tym wątku pokazali opomiarowaną instalację założoną w zbliżonych warunkach klimatycznych to aż sam bym przyklasnął.
    No a tak to mamy właściwie klasyczny spam Tyle, że dopuszczalny przez moderatorów bo opłacony
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    W takim razie zachęcam do złożenia zapytania ofertowego, to dostaniesz taką specjalną, spersonalizowaną i bezpłatną. Będziesz mógł sobie przeanalizować i przynajmniej będzie dla Ciebie użyteczna .
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #11
    Ekspert marki BOSCH - zapraszamy do Forum eksperckiego na górze Forum Muratora. Czekamy na Wasze pytania, udzielamy się w wątkach.

    Domyślnie

    Witam.
    Nowe pompy ciepła firmy Bosch osiągają bardzo dobre parametry nawet w niskich temperaturach, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie komfortu cieplnego w domu niezależnie od warunków zewnętrznych.
    Na poniższej stronie może się pan zapoznać z ofertą pomp ciepła:
    https://www.bosch-thermotechnology.c...pla-1221702-c/

    Zachęcam do kontaktu z naszym autoryzowanym partnerem, który z pewnością rozwieje Pana wątpliwości i pomoże w dobraniu najlepszych możliwych urządzeń. Najbliższego autoryzowanego partnera znajdzie Pan na stronie: https://www.bosch-thermotechnology.c.../dealersearch/

    Pozdrawiam
    ----------------------------------
    Konsultant Bosch Termotechnika

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony