dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Przygotowanie działki budowlanej

    Witam,
    Proszę o opinię.
    Zakupiłem działkę pod budowę domu.
    Po ustaleniu prawnym granic wziąłem się za karczowanie, koszenie i porządkowanie placu ( był straszny brud, śmieci, jakieś samosiejki itp.)
    Po wykoszeniu wszystkiego i sprzątnięciu, zobaczyłem, że teren jest nierówny - działka była nieużytkowana od lat, pokazał się około 1,5 metrowy dół, różnica poziomów i ogólnie nierówności- kopce itp.
    Pytanie mam coś teraz robić z tym, w sensie zamówić usługi koparkowe, żeby mi to w jakiś sposób zniwelował/ zasypał ten dół. Dodam jeszcze, że trzeba jakiś podjazd zrobić bo w tej chwili z ulicy nie mam jak wjechać na działkę. Czy się tym nie przejmować do chwili rozpoczęcia budowy.
    Czy wyrównać tak, żeby można było robić jakieś ogrodzenie, blaszak postawić itp.
    Ostatnio edytowane przez Arek19914 ; 24-05-2021 o 12:00

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Mi w kilka godzin ekipa od SSO z koparkowym uprzątnęła działkę (wraz z samosiejkami, wydarciem kilku większych drzewek i zdjęciem humusu).
    Co do prac z równaniem, to najpierw bym zrobił badania geotechniczne i skonsultował się potem z projektantem. Jak masz groble, to warunki mogą być nieciekawe. Więc dopiero wtedy podejmuj decyzję, czy tam się budować bo może być taniej sprzedać działkę i kupić inną, niż brnąć w budowę na tej.

    Taki przykładowy wątek:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...sypanym-stawie
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-05-2021 o 11:56

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mi w kilka godzin ekipa od SSO z koparkowym uprzątnęła działkę (wraz z samosiejkami, wydarciem kilku większych drzewek i zdjęciem humusu).
    Co do prac z równaniem, to najpierw bym zrobił badania geotechniczne i skonsultował się potem z projektantem. Jak masz groble, to warunki mogą być nieciekawe. Więc dopiero wtedy podejmuj decyzję, czy tam się budować bo może być taniej sprzedać działkę i kupić inną, niż brnąć w budowę na tej.

    Taki przykładowy wątek:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...sypanym-stawie
    Dziękuje za odpowiedź, z tymi groblami źlę napisałem, zaraz poprawię. Tam nie było żadnego zbiornika wody. Chodziło mi o to, że jest nierówny teren po prostu i chciałem to zobrazować jakoś. Zaraz poprawię w tekście.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek19914 Zobacz post
    Dziękuje za odpowiedź, z tymi groblami źlę napisałem, zaraz poprawię. Tam nie było żadnego zbiornika wody. Chodziło mi o to, że jest nierówny teren po prostu i chciałem to zobrazować jakoś. Zaraz poprawię w tekście.
    Ja bym teraz wszystko wyrównał po to aby gdy przyjdzie budowa można było spokojnie wjechać i wyjechać ciężkim sprzętem. Wyrównana ziemia spokojnie sama "usiądzie" a gdy zrobisz to chwile przed budowa a na dokładkę jeszcze obficie popada to masz bagno. Dla porównania podam przykład gdy na świeżo zaoraną ziemię sprujesz wjechać samochodem będzie ciężko, ale po roku gdy ziemia się uleży spokojnie można wjechać samochodem osobowym.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukikow

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    39

    Domyślnie

    Mógłbyś też zweryfikować jaki masz rodzaj gleby. Jeśli teren jest gliniasty to mógłbyś wymieszać go z piaskiem. Dzięki temu w przyszłości nie będzie zalegać woda na trawniku.

    PS. Nie piszę tego z doświadczenia tylko wniosków wysnutych po wertowaniu informacji w internecie. Sam mam taki teren i planuję wymieszać go z piaskiem. Jeśli jestem w błędzie to proszę o poprawę.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za podpowiedzi, skończyło się tak, że zamówiłem koparkę za 300 zł, która mi wyrównała teren. Po prostu zepchnęła z góry na dół, bo u góry działki było wyżej. Ziemia się przemieszała. Zaczęły znowu rosnąć chaszcze, ale już to kontroluje ( trzeba tylko co jakiś czas przyjechać skosić) żeby nie zapuścić działki. To co koparka wyrywała, to zbierałem na bieżąco i paliłem po wyschnięciu. No ale mówię trzeba kosić, ale słyszałem, że dzięki temu przynajmniej wody opadowe nie stoją bo rośliny wciągają. W tym roku i tak nie ruszę z budową. Może w przyszłym lub 2023.

  7. #7

    Domyślnie

    Czekaj, trzeba kosić bo inaczej będzie mokro czy sucho?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony