dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Niraya

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    87-134
    Posty
    6

    Domyślnie Długość ściany szczytowej pomniejszona o ocieplenie

    Próbuję mniej więcej policzyć o ile ściana szczytowa powinna być niższa (odległość liczona od stropu) w przypadku kiedy chcemy ocieplić szczyty styrodurem lub styropianem. Z tego co mi wyszło to wychodzi na to, że jest to dokładnie: sin(kąt_nachylenia_dachu) * 2 * (grubość_styroduru/cos(90 - 2*kąt_nachylenia_dachu)).
    I teraz pytanie czy ktoś by mógł to zweryfikować bo wiadomo obliczenia może nie tak bardzo skomplikowane, ale jednak gdzieś mógł wpaść mi błąd.
    Liczył w ogóle tak ktoś, czy raczej w budowlańce robi się na "oko" lub po założeniu krokwii?
    Ostatnio edytowane przez Niraya ; 24-05-2021 o 13:26

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie murarz chce podciągnąć trochę ścianę szczytowa, potem dekarz ma postawic więźbę. I wtedy dopiero ściana szczytowa zostanie wymurowana do docelowej wysokości.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Niraya

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    87-134
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jak widać po wzorze nie jest łatwo obliczyć coś takiego, więc chyba dlatego większość murarzy idzie na łatwiznę i robi to po więźbie. Mi bardzo jednak zależy na tym, żeby murarz już skończył swoją robotę i żeby w jego miejsce wszedł dekarz.

  4. #4

    Domyślnie

    Długość ściany szczytowej.... A piszesz o jej wysokości. .
    Szczyty przed więźbą jeżeli już na siłę chcesz zrobić, nie wyznacza się z sinusów tylko z projektu za pomocą sznurka i żerdki

    A jeżeli już policzysz wysokość/ długość to jak ten murarz ma to wymurować? Kielnią czy ekierką i kontownikuem

  5. #5

    Domyślnie

    Tangens kąta dachu = pion / poziom czasami może się przydać
    Czyli przy kącie dachu 30o tg30 = 0,58, to znaczy, że pionowa ścianka ma mieć 58cm na 1m poziomej odległości.
    Uruchom kalkulator naukowy.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niraya Zobacz post
    Próbuję mniej więcej policzyć o ile ściana szczytowa powinna być niższa (odległość liczona od stropu) w przypadku kiedy chcemy ocieplić szczyty styrodurem lub styropianem. Z tego co mi wyszło to wychodzi na to, że jest to dokładnie: sin(kąt_nachylenia_dachu) * 2 * (grubość_styroduru/cos(90 - 2*kąt_nachylenia_dachu)).
    I teraz pytanie czy ktoś by mógł to zweryfikować bo wiadomo obliczenia może nie tak bardzo skomplikowane, ale jednak gdzieś mógł wpaść mi błąd.
    Liczył w ogóle tak ktoś, czy raczej w budowlańce robi się na "oko" lub po założeniu krokwii?
    Każdy murarz tak liczy tylko uwzględnia jeszcze klej.
    A poważnie chyba Ci się nudzi. Każ wymurować do dołu krokwi ściany , ten wymiar idzie odczytać z projektu bez liczenia lub z prostym odejmowaniem. Czemu chcesz tam dawać styrodur ? Malo ze masz za dużo czasu to i kasy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony