dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lenovo12

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    18

    Domyślnie Podział pokoju na dwa oddzielne ?

    1) Mam do podzielenia pokój na pół w miejsce starego okna wejdą dwa oddzielne okna, będzie między nimi słupek z pustaków - chyba, że proponujecie inna opcje zamiast pustaków?

    2) Najwaznjejsze pytanie, jakie profile do ściany działowej dzielącej pokoje ? C i U, jednak jakiej średnicy, jakie wygłuszenie tam włożyć?

    3) I najgorsze pytanie, chce jeszcze w tych pokojach mieć sufit podwieszany z włożona welna. Moje pytanie robie stelaz na suficie i stelaz do ściany działowej? Czy jak należy to zrobić żeby to było dobrze ?

    Jestem amatorem ale uczę się u siebie w domu, juz w dwóch pokojach zrobiłem sam podwieszane sufity

    Dzięki z góry za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Brawo. Gratulacje. Między oknami dałbym słupek z grubych ale ciepłych pustaków pianowych Ytonga. Zwróc uwagę na otwó okienny -najlepiej standardowy 91cm albo 121cm.
    Wypełnienie ścianki wełną. Możesz włożyć wcześniej elektrykę przed regipsami. Profile kiedyś kładłem ale nie pamiętam 5-6cm z reguły chyba. Pamiętaj, żeby profile dać gęsto co 40-60cm bo ktoś sie oprze i wpadnie do pokoju obok
    Ostatnio edytowane przez Tolo74 ; 24-05-2021 o 20:07

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lenovo12

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Brawo. Gratulacje. Między oknami dałbym słupek z grubych ale ciepłych pustaków pianowych Ytonga. Zwróc uwagę na otwó okienny -najlepiej standardowy 91cm albo 121cm.
    Wypełnienie ścianki wełną. Możesz włożyć wcześniej elektrykę przed regipsami. Profile kiedyś kładłem ale nie pamiętam 5-6cm z reguły chyba. Pamiętaj, żeby profile dać gęsto co 40-60cm bo ktoś sie oprze i wpadnie do pokoju obok
    Dzięki ale nie wiem co pierwsze zrobić sufit czy ściankę? Czy to i to ? Jak z halogenami jak dam np wełnę?

  4. #4

    Domyślnie

    Logika mi podpowiada, że całą ścianę najpierw, aby była sztywna konstrukcja. Sufit chyba nie musi być specjalnie sztywny, ważne tylko żeby nie poleciał do góry..

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lenovo12

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Logika mi podpowiada, że całą ścianę najpierw, aby była sztywna konstrukcja. Sufit chyba nie musi być specjalnie sztywny, ważne tylko żeby nie poleciał do góry..
    Rozumiem. Jeszcze kwestią oświetlania w podwieszanym suficie jak będzie w nim welna, chce tam halogeny, jakas doniczke włożyć czy jak ?

    Ściany warto dawać podwójnym gk po dwóch stronach dla wygłuszenie i rzecz jasna trwałości??

  6. #6

    Domyślnie

    Pod LEDy w suficie wywierć dziury i puśc kable. Do tego możesz za 2zł kupić oprawki pod żarówki GU10. Może zamiast płyt na sufie daj kasetony -masz wówczas dostęp dobry do wszystkiego.
    Dwie płyty na ścianie to nie jest dobry pomysł. Połóż gęściej profile. Chyba koń w tą ścianę nie będzie kopał.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lenovo12

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Pod LEDy w suficie wywierć dziury i puśc kable. Do tego możesz za 2zł kupić oprawki pod żarówki GU10. Może zamiast płyt na sufie daj kasetony -masz wówczas dostęp dobry do wszystkiego.
    Dwie płyty na ścianie to nie jest dobry pomysł. Połóż gęściej profile. Chyba koń w tą ścianę nie będzie kopał.
    Rozumiem, a sufit - chodzi mi o wełnę którą dam pod stelaz, czy od ciepła halogenów coś się bie stanie?

  8. #8

    Domyślnie

    Obecnie -to nie halogeny a LEDY które się mniej grzeją, a po drugie -to lampy muszą być odseparowane od wełny -choćby były całkiem zimne.
    Jak w instalacji coś się zaiskrzy to nie licz na niepalność wełny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony