dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Którą działka lepsza [lokalizacja, czy uzbrojenie i asfalt] Nie mogę się zdecydować

    Mam problem z wyborem działki. Znalazłem kilka. Na dany moment wybieram między dwiema. Żadna nie jest idealna, bo takich w mojej okolicy nie ma. Różnice w cenie to jakieś 10 tys.

    1. Działka na obrzeżu miasteczka
    Plusy:
    + Pełne uzbrojenie woda, prąd, gaz, kanalizacja
    + porządna droga - będzie asfaltowa, gminna, oświetlona
    Minusy:
    - blisko komin z ciepłowni i trochę szpeci widok.
    - duże osiedle
    - piechotą wszędzie daleko
    - możliwe nasypy, bo teren był nierówny.


    2. Działka pomiędzy dwoma miastami
    Plusy:
    + przyjemniejsza okolica, kameralniej, ale i tak będzie dom przy domu.
    + bliżej zlokalizowana interesujących mnie miejsc.
    Minusy:
    - uzbrojenie (woda, prąd) gaz się da pociągnąć, ale na kanalizację nie wiem czy można liczyć, chyba nie. Szambo chyba duże koszty wywozu?? Ewentualnie przydomowa oczyszczalnia?
    - droga jedynie utwardzona bez krawężników. Do tego wewnętrzne drogi pozostaną prywatne na zasadzie udziału w drodze. Na dany moment jeszcze jakieś służebności załatwia inwestor. Czyli jeździmy po błocie.
    +/- tuż obok pracy.

    Wiem, że to każdy ma swoje indywidualne preferencje i co innego jest dla jednego ważne, co innego dla drugiego. Co byście wybrali dla siebie?

    Muszę szybko dać odpowiedź, bo mam rezerwacje. Będę bardzo wdzięczny, za wasze opinie. Jeszcze nie budowałem domu, więc na niczym się nie znam. Dopiero poznaję co i z czym się wiąże.


    __________________________________________________
    Czerwona herbata pu-erh na odchudzanie - prawdziwa czerwona herbata na odchudzanie, cholesterol, trawienie
    Ostatnio edytowane przez Sulan ; 02-06-2021 o 10:56

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Mnie się wydaje opcja 2 - jeśli natomiast budujesz się na kilka/kilkanaście lat opcja 1.
    Patrząc pod siebie przeprowadzałem się kilka razy średnio co 10 lat teraz mam nadzieję, że zwiąże się z tym miejscem a szukałem miejsca nie udogodnień takie jest moje zdanie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Wiadomo żadna nie jest idealna, bo wtedy nie byłoby wątpliwości.
    Tak jak pisałeś każdy ma inne priorytety. Dla mnie osobiście nr 2 ma mocniejsze plusy i słabsze minusy.
    Minusem, który trudno całkowicie ocenić to prywatność drogi, ile i jakich sąsiadów będziesz miał. Czy i kto będzie chciał utwardzić albo partycypowac w ewentualnej budowie mediów.

    Cytat Napisał Sulan Zobacz post
    - uzbrojenie (woda, prąd) gaz się da pociągnąć, ale na kanalizację nie wiem czy można liczyć, chyba nie. Szambo chyba duże koszty wywozu?? Ewentualnie przydomowa oczyszczalnia?
    Czy szambo czy oczyszczalnia to jeszcze trzeba sprawdzić co dozwolone w MPZP.
    A jak daleko masz do drogi publicznej w której jest kanalizacja? Czasem warto rozważyć samodzielne wybudowanie kawałka sieci kanalizacyjnej (jakby się parę osób zrzucało).
    Co do kosztów szamba zależy od gminy, stawek. Typowo będzie to 2,5-3 razy drożej niż kanalizacja (u mnie ok. 2,8 ).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #4

    Domyślnie

    W tej opcji drugiej inwestor utwardzi drogi, ale potem trzeba będzie samemu już o nie dbać. Kanalizacja nie wiem gdzie jest niestety. Raczej daleko, chociaż może będzie jakaś opcja. Na razie to jest pole z pociągniętą siecią elektryczną i wodą.

    Teraz takie chore czasy, że ludzie kupują co popadnie za absurdalne ceny, a materiały budowlane przecież tak podrożały, że już w ogóle też się zastanawiam, czy sobie ogólnie nie darować tego budowania.

    spam
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 24-08-2021 o 13:29

  5. #5
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Również bym wybrał nr.2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony