dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie dluga droga dojazdowa - z czego zrobić?

    Cześć wszystkim,
    mam takie zapytanie: Kupiłem działkę z długim dojazdem do drogi asfaltowej i mam dylemat z czego i jak zrobić drogę dojazdową do posesji. Tak, żeby wytrzymała jakieś 5 lat, może dłużej ( wiem, że w ciągu tego czasu na 2 poprzednich działkach nic się nie będzie działo - później może z sąsiadami dogadam się co do jakiegoś docelowego rozwiązania ). Obecnie dojazd to droga polna. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    przeczytaj TUTAJ wątek

    1. najpierw media w drodze
    2. korytowanie na odpowiednią glebokośc
    3. Geowłoknina drogowa
    4. Podbudowa z grubych odpadów betonowych
    5. Kliniec

    Tymczasowo -płyty betonowe, które w razie potrzeby kopania mediów można przesunąć.
    Może na wyrównany teren położyć cienką geowłóknine i na to kruby kliniec 32-63mm aby potem łatwo zebrać i móc go wykorzystać?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    3. Geowłoknina drogowa
    4. Podbudowa z grubych odpadów betonowych
    Świetna rada, tylko co zostanie z tej włókniny po wysypaniu na nią gruzu betonowego?

  4. #4

    Domyślnie

    Zawsze jest jakis kompromis między ceną a jakością.
    Gruba włoknina od 250g powinna wytrzymać, a jak w jakimś miejscu się przedrze to przezcież nie rura z gazem że wybuchnie.
    Oczywiście teoretycznie powinno nasypać się 10cm piasku.

  5. #5

    Domyślnie

    Na geowłókninę nie można dawać bezpośrednio kamienia czy klińca czy gruzu betonowego, musi iść warstwa stabilizująca np 5-10 cm piasek i powinien być zagęszczony a dopiero na to kamień.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Świetna rada, tylko co zostanie z tej włókniny po wysypaniu na nią gruzu betonowego?
    Masz złę wyobrażenie ona temat geowłókniny . To raczej solidny gruby kocyk z tworzywa . Zatem NIC SIE NIE STANIE. A jak się stanie , znaczy to sprzedawca cię oszukał

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Masz złę wyobrażenie ona temat geowłókniny . To raczej solidny gruby kocyk z tworzywa . Zatem NIC SIE NIE STANIE. A jak się stanie , znaczy to sprzedawca cię oszukał
    Pierwszą włókninę układałem w 1996, więc faktycznie mogę nie mieć wyobrażenia...

  8. #8

    Domyślnie

    A zatem wiesz że do układania tego gruzu nie używa się bombowców tylko sprzętu budowlanego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony