dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarcinCK

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    27-225
    Posty
    2

    Domyślnie Zmiana lokalizacji projektowanego przyłącza PGE

    Witam
    Czy komuś udało się przesunąć skrzynkę w inne miejsce niż to określone przez PGE. PGE zaprojektowało przyłącze po przeciwnej stronie działki niż było to zakładane, chciałbym aby dociągnęli chociaż do połowy działki, tj. ok 40m ale nie wyrażają zgody. Argumentują to tym że gdy sąsiad będzie chciał się podłączyć to będzie miał skrzynkę przy swojej działce, tylko nie rozumiem dlaczego to ma być moim kosztem. Działka szeroka na 80m, dom ma stać 10m od drugiej strony działki.
    I tak muszę dopłacić bo wyliczyli ok 280m a w cenie przyłącza jest do 200m. Miał może ktoś taką sytuację ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Szanse na zmianę masz w porywach promilowe.
    Skrzynka nie jest twoja tylko PGE i montuje je tak, żeby optymalizować swoją infrastrukturę.
    Pechowo dla ciebie to niewygoda, ale tak obiektywnie na zimno to ma sens i nie ma się co dziwić PGE.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarcinCK

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    27-225
    Posty
    2

    Domyślnie

    Teoretycznie tak, z tym że to ja płacę za dociągnięcie powyżej 200m, czyli za ok 80m + 40 które bym chciał aby dołożyli, a sąsiad przychodzi i ma gotową skrzynkę w granicy, więc jaki problem w tym aby zrobili tak jak ja chcę a sąsiad będzie chciał to mu zrobią projekt, zapłaci i będzie miał na swojej działce tym bardziej że to wszystko będzie stało w polach uprawnych. Więc fizycznie skrzynka będzie ustawiona na moim polu w granicy z polem sąsiada i z tego co wiem nie ma nikt zamiaru się tam budować...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony