dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zbrojenie rozproszone w płycie fundamentowej

    Jestem przed decyzją wyboru zbrojenia w płycie. Względy ekonomiczne mówią mi bym wybrał płyte ze zbrojeniem rozproszonym lecz nie wiem czy to sprawdzona technologia. Macie jakieś artykuły, filmy odnośnie tych zbrojeń?
    Warto waszym zdaniem? Proszę o jakieś cenne rady

  2. #2

    Domyślnie

    Też mnie interesuje ten temat, ale na forum jest mało informacji. Z mojego przeszukiwania internetu wynika, że zbrojenie rozproszone jest propagowane przez hurtowych wykonawców płyt, bo to znacznie skraca czas prac, a co za tym idzie zarabia się na takim interesie więcej. Natomiast projektanci podchodzą do tego z dużą rezerwą, choć to nie jest żaden argument, bo technologie się zmieniają . Ale jak jest naprawdę? Mój projektant powiedział, że on zaprojektuje ze zbrojeniem stalowym i koniec.

  3. #3

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że jeśli jakiś konstruktor podpisze się pod projektem płyty ze zbrojeniem rozporoszonym to znaczy, że taka płyta spełni swoją funkcje. Żaden projektant nie chce stracić uprawnień i mieć kłopotów.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.262
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Żaden projektant nie chce stracić uprawnień i mieć kłopotów.
    Tylko pewnie żaden nie liczy na piechotę, a nieliczni mają program co nie tylko policzy płytę, ale jeszcze uwzględni zbrojenie rozproszone. Dlatego chętnych mało, jak już sie znajdzie to albo wali zbrojenie tradycyjne że portfel pęka, albo na czuja - bo przecież kto zobaczy, że płyta popękała? A jak popękała czy ugięła się i ktoś to zauważył, to zawsze może zwalić na beton czy bład wykonawcy, bo to nie budowa wieżowca, że jakość jest kontrolowana na każdym kroku.

  5. #5

    Domyślnie

    Płyty że zbrojeniem rozproszonym robi Brinkmann i wykonuje je w całej Polsce. Jest tu gdzies megawatek o płytach fundamentowych. Tam się udzielał kilka lat temu.

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie wykonano płytę ze zbrojeniem rozproszonym w maju.
    Dopiero skończyłem murować ściany i zalałem wieniec więc ciężko coś powiedzieć więcej.

    Jednak z resztek betonu do zalewania płyty wylałem kawałek podjazdu, dwa pasy prosto na trawnik, grubość około 10cm, szerokość 50cm.
    Od tamtej pory miałem m.in. dostawę piachu 4 osiową wywrotką, czy wyjazd gruchy z betonem i pompą do zalewania wieńca i słupów, czyli samochody o masie 30-40ton.

    O dziwo ten tymczasowy podjazd trzyma się świetnie, popękał miejscami ale oprócz pojawienia się rys nic się nie przesunęło nawet o 1cm, żadnych szczelin itp. Fragment próbowałem odkuć i usunąć bo zmieniła się koncepcja podjazdu i jest z tym naprawdę sporo pracy, zbrojenie trzyma bardzo mocno.

    Aha i zbrojenie było liczone na podstawie niemieckich norm budowlanych i chyba przy użyciu niemieckich programów, tak sądzę po projekcie płyty, który otrzymałem.

    Przy aktualnej cenie stali myślę że zbrojenie rozproszone to dobry sposób żeby obniżyć koszt płyty przy zachowaniu parametrów.

  7. #7

    Domyślnie

    Wal z tym rozproszonym wieżowca nie będziesz stawiał. No na czuja (nie mam programu) dałbym dodatkowo od góry siatkę fi 8 od góry po całości. Albo pod ścianami jedynie i kominem

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Płyty że zbrojeniem rozproszonym robi Brinkmann i wykonuje je w całej Polsce. Jest tu gdzies megawatek o płytach fundamentowych. Tam się udzielał kilka lat temu.
    Mam płytę od tego wykonawcy, wykonana w 2015. Miałem podobne wątpliwości, wybrałem zbrojenie rozproszone, nie żałuje tej decyzji.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    To wszystko zależy kto ci robi płytę a w zasadzie jaką używa technologię do dawkowania fibry w betoniarni by nie powstały "jeże"
    Drugim ważnym elementem konstrukcji jest nośność podłoża pod płytą. Jeżeli wykonawcą jest firma z dużym doświadczeniem, mająca na usługach "swoją betoniarnie"
    w pozytywnym tego słowa znaczeniu, to bym się nie bał
    A zbrojenia (fibry) powinno być 20-22 kg/m2 przy 18-20 cm grubości płyty.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  10. #10

    Domyślnie

    Mam płytę na rozproszonym, na tym stoją ściany z silikatu, potem strop żelbetowy 16cm, potem znowu ściany i działowki z silikatu, na dachu 300m2 dachówki betonowej. Na płycie nie ma nawet rysy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony